Viber
Автосигналізації
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Топ-10 найбільш важливих змін для водіїв в Україні за 2019 рік

У 2019 році водії зіткнулися з досить великою кількістю нововведень, які зачіпають найрізноманітніші сфери. Спеціально для вас ми зібрали в одній статті всі найбільш важливі та значущі зміни, на які обов'язково треба звернути увагу.

Топ-10 найбільш важливих змін для водіїв в Україні за 2019 рік

Водійські права

1. Змінилися правила отримання водійських прав

Тут основні зміни стосуються процедури підготовки майбутніх водіїв і акредитації автошкіл. Серед головних інновацій в цій сфері також можна виділити введення відеофіксації під час складання іспиту з водіння і знання ПДР. Це покликане зробити проходження іспитів більш прозорим і не допустити махінацій і фальсифікацій, коли, наприклад, учень лише повертає кермо, а на педалі тисне і перемикає передачі екзаменатор. Крім того, тепер офіційно дозволили готуватися до іспиту в індивідуальному порядку, без обов'язкового відвідування автошколи.

Зміни торкнулися і термінів дії посвідчення водія — тепер їм можна користуватися протягом 30 років з дати його видачі, крім виданого вперше.

2. Подати заяву про заміну водійських прав тепер можна онлайн

Після впровадження електронного кабінету водія здійснення обміну прав і отримання нового водійського посвідчення після крадіжки або втрати буде можливо через інтернет у функціональній підсистемі Єдиного державного реєстру єдиної інформаційної системи МВС або на Єдиному державному порталі надання адмінпослуг.

Топ-10 найбільш важливих змін для водіїв в Україні за 2019 рік

Штрафи

3. Штраф за порушення правил перевезення дітей в автомобільному транспорті без спецзасобів

З 20 листопада 2019 року поліція почала штрафувати українських водіїв, які порушують встановлений в ПДР порядок перевезення дітей віком до 12 років. Для них обов'язково використання спецзасобів фіксації. Наприклад, можна використовувати автокрісла або бустери.

Внесенні до Адміністративного кодексу поправки встановлюють, що за перше порушення протягом року заплатити доведеться 510 гривень, а при повторному випадку — вже 850 гривень.

4. Штраф за відмову перевозити пільговиків виріс в 6 разів

Тепер за безпідставну відмову надати громадянам передбачену законом пільгу водієві транспортного засобу і громадянам, що є суб'єктами підприємницької діяльності, доведеться заплатити штраф у розмірі 850 гривень. Санкції зросли до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в той час як раніше за аналогічне порушення покладався штраф всього в 136 грн (8 НМДГ).

5. Сплата штрафу та особистий підпис на постанові про порушення адміністративної справи не є доказом провини водія

Верховний Суд розглянув кілька справ, в результаті він вказав, що наявність підпису на постанові, винесеному у справі про вчинення адміністративного правопорушення, і сплата штрафу не прирівнюється до беззастережної згоди позивача з обвинуваченням і визнанню їм факту вчинення правопорушення.

Топ-10 найбільш важливих змін для водіїв в Україні за 2019 рік

Дороги

6. Впровадження системи автоматичного зважування фур

Тепер порушення, які викликані недотриманням режиму перевезення при встановленому перевищенні вагових або габаритних обмежень, або відсутності документа, що підтверджує внесення плати за проїзд великогабаритних автомобілів, будуть фіксуватися автоматично. Поки введено в експлуатацію лише кілька подібних пунктів, але уряд планує за кілька років довести їх число до 100.

Крім того, були введені штрафні санкції за порушення правил проїзду великовагових транспортних засобів при перевищенні ними прийнятих габаритно-вагових норм:

  • від 5% до 10% — штраф в сумі 8500 гривень (500 НМДГ)
  • від 10% до 20% — штраф в сумі 17000 гривень (1000 НМДГ)
  • понад 20% — штраф в сумі 34000 гривень (2000 НМДГ).

7. Зелені номера для електромобілів

Прийнято Закон, яким з 1 січня 2020 року вводяться спеціальні дорожні знаки, що вказують на місця зарядки й паркування електромобілів, а також передбачає обов'язкову заміну стандартних білих автомобільних номерів на більш помітні зелені.

Тепер водіям машин на бензинових і дизельних двигунах треба бути дуже уважними, тому що їм заборонено паркуватися на місцях, відзначених спеціальними знаками, як паркувальний майданчик для електрокарів. У разі порушення на водія буде накладено штраф в сумі 340 до 510 гривень (від 20 до 30 НМДГ відповідно). Аналогічний штраф передбачений і за створення на стоянці перешкод водіям на електрокарах.

8. Вжито заходів для того, щоб забезпечити безпеку українських автомобільних доріг

В цьому році був прийнятий закон, який набирає чинності з 16 травня 2020 року, який передбачає впровадження аудиту безпеки автомобільних доріг, а також вводить поняття управління безпекою доріг. Проведення аудиту стане обов'язковим на національних і міжнародних автомобільних дорогах.

Топ-10 найбільш важливих змін для водіїв в Україні за 2019 рік

9. Введено критерії перевірки для компаній, що займаються перевезеннями

Кабінет міністрів розробив і затвердив єдині для всіх суб'єктів господарювання критерії, згідно з якими буде оцінюватися ризик здійснення пасажирських перевезень, транспортування небезпечних вантажів та відходів з використанням автомобільного транспорту, а також міжнародних перевезень. Будуть встановлені терміни та періодичність виконання планових заходів. Функції перевіряючого і наглядового державного органу покладено на Укртрансбезпеку.

10. Регулювання процедури легалізації автомобільного транспорту, придбаного в інших країнах

Національне агентство з питань запобігання корупції пояснило особливості та порядок декларування при придбанні громадянами автомобілів за кордоном. При придбанні машини за межами України й оформленні її у власність, суб'єкт декларування (покупець) повинен подати відповідне повідомлення про зміни в його майновому стані. При цьому вартість транспортного засобу вказується в декларації повністю, тобто без урахування витрат по стягненню податків, зборів та інших обов'язкових платежів, які були пов'язані з його ввезенням на митну територію України та державною реєстрацією.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.