Viber
130.com.ua - 14 років! Знижки до -52%
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

GPS або ГЛОНАСС: який автомобільний трекер вибрати?

GPS-трекер — це спеціальний пристрій, призначення якого приймати й передавати інформацію про пересування транспортного засобу. Серед переваг подібних пристроїв можна виділити простоту установки, економічність і необмежений радіус дії. Для визначення місця розташування в подібних пристроях використовуються спеціальні системи супутникового позиціювання GPS і ГЛОНАСС. Багатьох цікавить питання, яка система точніше, в чому їх відмінності й особливості, на що дивитися при виборі маячка. Про це ми й поговоримо в цій статті.

GPS або ГЛОНАСС: який автомобільний трекер вибрати?

Навіщо потрібен автомобільний трекер?

За допомогою трекера автовласник може стежити в режимі реального часу за поточним місцем розташування машини, перевіряти, яким маршрутом вона рухається і контролювати швидкість. Завдяки тому, що трекери виконуються в компактному розмірі, їх дуже легко заховати. Наприклад, маячок можна помістити не тільки в салоні, але також в колісних арках, бамперах, багажнику та інших місцях. Деякі моделі виготовляються в міцних герметичних корпусах, не бояться вогкості та можуть використовуватися в екстремальних погодних умовах. Їх можна встановлювати на мотоцикли, квадроцикли, човни та інші транспортні засоби.

Найчастіше GPS-трекери використовують для комплексного моніторингу вантажоперевезень. З їх допомогою транспортні компанії та логістичні відділи великих підприємств можуть постійно відстежувати переміщення вантажів, контролювати витрату палива і роботу водіїв.

Основне завдання, яке можна вирішити з використанням пристроїв стеження, — це захист від дій викрадачів. Багато моделей надійно захищені від впливу "глушилок", використовуваних злочинцями. Вони також допоможуть швидко знайти машину, якщо крадіжка все-таки відбулася — досить включити спеціальний додаток, і ви зможете швидко визначити місце розташування викраденого транспортного засобу. Отримати інформацію про координати машини можна також за допомогою SMS-повідомлення. Деякі моделі автомобільних трекерів дозволяють дистанційно керувати автомобілем, наприклад, заглушити двигун в разі викрадення.

Найбільш відомими та популярними системами супутникового позиціювання є ГЛОНАСС і GPS. З їх допомогою можна визначати координати об'єкта з точністю до 2,5 м. Крім того, є і системи GSM-позиціювання (LBS), які також можуть дозволити визначити координати машини, але їх точність помітно гірше. В цьому випадку координати визначаються за допомогою базових станцій мобільного оператора, через які пристрій в даний момент передає дані. Точність низька, тому що одна така станція охоплює район площею приблизно 300-800 метрів в місті, а поза містом — до 10 км. LBS-позиціювання використовують зазвичай тільки в тих випадках, коли недоступний сигнал з супутника.

GPS або ГЛОНАСС: який автомобільний трекер вибрати?

Як працює GPS/ГЛОНАСС-трекер?

Будь-який трекер складається з декількох основних елементів, кожен з яких має свою функції:

  • Приймач супутникового сигналу (GPS/ГЛОНАСС), саме він дозволяє визначати координати пристрою, а значить і об'єкта, за яким ведеться стеження.
  • GSM-модуль — з його допомогою дані передаються на спеціальний телематичний сервер або телефон власника машини.
  • Вбудована і/або зовнішня антена, використовується для прийому сигналу, тип антени може бути різним у залежності від конструкції конкретного пристрою.
  • Акумуляторна батарея. Від ємності батареї залежить термін його служби, як правило, в режимі маяка споживання енергії мінімальне, тому пристрій може працювати рік і навіть більше без підзарядки. У деяких моделях є можливість підключення до бортової мережі машини, це необхідно, якщо пристрій передає дані постійно з високою частотою.
  • Внутрішня пам'ять, яка дозволяє зберігати важливі дані, наприклад, відомості про маршрут і координати.

Для здійснення моніторингу об'єкта використовується спеціальне програмне забезпечення, яке встановлюється на сервері виробника трекера або на незалежних серверах компаній, що спеціалізуються на наданні послуг моніторингу автотранспорту. Обмін даними між пристроєм стеження і сервером відбувається у вигляді інформаційних "пакетів" — це комплекс даних, що збираються трекером про координати, час, швидкість тощо, які певним чином упаковуються і потім передаються на сервер з використанням спеціального протоколу. Кінцевий користувач отримує цю інформацію в максимально зручному для нього вигляді через веб-інтерфейс, мобільний додаток тощо.

Також варто врахувати, що навіть два пристрої, оснащені однією і тією ж системою моніторингу, можуть демонструвати різну точність визначення координат об'єкту. Це пов'язано з технічними характеристиками безпосередньо самих приладів. Деякі, наприклад, мають функцію екранування, а інші ні. Крім того, точність прийому і передачі сигналу може залежати від типу використовуваної антени. Все це треба враховувати при виборі пристрою.

GPS або ГЛОНАСС: який автомобільний трекер вибрати?

GPS або ГЛОНАСС?

Звичайно, перед тим, як купити трекер для автомобіля, необхідно вирішити для себе, яка потрібна система супутникового позиціювання, важливо заздалегідь вибрати GPS або ГЛОНАСС. У кожної з них є певні переваги та недоліки. Давайте докладніше розглянемо особливості кожної системи.

GPS

GPS (Global Positioning System) — вона з'явилася вже майже 50 років тому, спеціально розроблялася для потреб Міністерства оборони США. Саме тому дуже довго система використовувалася виключно для військових потреб, зараз її широко застосовують в мирних цілях. Перший супутник був виведений на орбіту в далекому 1974 році.

Особливість системи в тому, що GPS-супутники рухаються в 6 площинах (по 4 супутники на кожну площину). Сигнал виходить дуже точний, а сама система може забезпечити швидке реагування. Похибка GPS-трекерів дуже низька — не більше 2-4 м.

До плюсів технології GPS позиціювання можна віднести компактні габарити приймачів, максимальне покриття та можливість вимірювання швидкості переміщення об'єкта. Однак і є певні мінуси: чутливість до впливу «глушилок», а також нестабільність передачі сигналу на підземних стоянках, в тунелях, під мостами тощо.

GPS або ГЛОНАСС: який автомобільний трекер вибрати?

ГЛОНАСС

ГЛОНАСС (Глобальна навігаційна супутникова система) — ця система родом з СРСР, перші розробки почалися ще в 50-і роки 20 століття. Як і GPS, розробки велися на замовлення Міністерства оборони Радянського Союзу. Однак перший супутник запустили лише в 1982 році. Зараз система містить 24 супутники, які рухаються в 3 площинах (по 8 супутників на кожну площину). Особливість даної системи в тому, що траєкторія супутника не синхронізується з рухом Землі, що не вимагає постійного корегування їхнього руху і підвищує стабільність роботи. Дана система має досить високу ступінь захищеності та забезпечує стабільний сигнал, не чутлива до впливу «глушилок».

Основні недоліки ГЛОНАСС — менше число супутників (а значить, і зона покриття), а також більш тривалий, ніж у конкуруючої системи, період обробки сигналу. Похибка при визначенні координат об'єкту — до 3-6 метрів.

Комплексне рішення

Багато виробників зараз пропонують трекери, оснащені одночасно двома системами стеження і ГЛОНАСС, і GPS. Такі прилади не тільки дозволяють добитися максимальної точності відстеження транспортних засобів, але й сприяють підвищенню захисту сигналу. Крім того, завдяки об'єднанню в одному пристрої відразу двох модулів вдається домогтися максимальної точності визначення координат об'єкту — в таких трекерах похибка позиціювання зазвичай не перевищує 1,5-3 м. Якщо ви хочете отримати максимум від пристрою стеження, то рекомендуємо вибирати саме таке обладнання. Тим більше що за ціною різниця в основному не дуже велика, зате ви отримаєте максимальне покриття та стабільний сигнал із супутників відразу двох систем. Це практично виключає мертві зони й дозволяє підвищити ефективність моніторингу.

GPS або ГЛОНАСС: який автомобільний трекер вибрати?

Якщо ви хочете купити GPS-трекер для автомобіля у Львові, Івано-Франківську або Тернополі, то в нашому магазині 130.com.ua знайдете великий вибір пристроїв від провідних виробників. Усе представлені в каталозі трекери й маячки мають гарантію і відрізняються довгою і стабільною роботою.

ТОП-3 GPS-трекери
 

Найкращі GPS-маяки

Шукаєте якісний і найкращий GPS-трекер? Даний рейтинг GPS-трекерів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

GPS трекер для машини Teltonika FMB920 з функцією Bluetooth і вбудованим акумулятором

GPS трекер для машини Teltonika FMB920 з функцією Bluetooth і вбудованим акумулятором
Особливості:
  • ★ Обладнаний акселерометром
  • ★ Внутрішня пам'ять на 200 000 точок
  • ★ Дистанційне блокування двигуна

GPS-маяк для авто ibag Dakar Pro

GPS-маяк для авто ibag Dakar Pro
Особливості:
  • ★ Має високу точність до 1 метра
  • ★ З вбудованим акумулятором
  • ★ Є датчик акселерометра

GPS-трекер для авто ibag M66 Pro

GPS-трекер для авто ibag M66 Pro
Особливості:
  • ★ Визначення координат через GSM/GPRS
  • ★ Живлення автономно або від мережі
  • ★ Точне визначення місця положення ТЗ
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.