Viber
Повербанки
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Відеореєстратор для автомобіля. Як вибрати?

З кожним роком ситуація на дорогах стає все складніше і складніше: все більше машин і водіїв з різними навичками. Відповідно, на дорозі все частіше відбуваються пробки і різні небезпечні ситуації, що призводять до ДТП. На жаль, співробітники поліції далеко не завжди можуть справедливо розсудити учасників події.

Для того, щоб уникнути дорожніх спорів і мати можливість нормально проаналізувати все, що відбувається, більшість автомобілістів купують відеореєстратори. Це спеціальні камери, які часто встановлюються на лобове скло або приладову панель. За допомогою таких приладів здійснюється безперервний запис усього, що відбувається на дорозі. Отже, при виникненні спірної ситуації завжди можна показати суттєві докази і довести свою правоту.

Відеореєстратор для автомобіля. Як вибрати?

Критерії вибору реєстратора

Відразу варто відзначити, що найдешевші відеореєстратори купувати не потрібно, адже вони навряд чи зможуть прослужити довше, ніж півроку, а якісний пристрій має працювати без перебоїв як мінімум кілька років. На 130.com.ua можна купити відеореєстратор в Івано-Франківську, Тернополі, Одесі з доставкою по Україні.

В першу чергу розглянемо пункти, від яких безпосередньо залежить якість знятого відео.

Матриця

Фото матрица видеорегистратора

Перше, на що потрібно звертати увагу при виборі — це роздільна здатність матриці. Погана якість запису може серйозно ускладнити процес перегляду відео для виявлення причин аварії. Зараз мало компаній виробляють реєстратори, які знімають з якістю нижче середнього (крім китайських «ноунеймів»). Сучасні пристрої пишуть відео у форматі Full HD з 30, а то і більше кадрами в секунду. В такому випадку повільний перегляд допоможе не тільки точно побачити всю картину, але і стане приємним заняттям. Часто буває і таке, що на коробці з написом Full HD може просто не виявитися тієї якості, яку очікує покупець.

Факт в тому, що для зйомки відео Full HD досить мати матрицю з роздільною здатністю 2,1 Мп (щоб це перевірити, досить помножити 1920 на 1080). Тому наявність матриці в п'ять мегапікселів ще не означає, що якість буде краще, ніж у 3-мегапіксельної матриці. Щоб зняти якість HD взагалі вистачить матриці 1 Мегапіксель.

На даним момент в більшості моделей використовується 3-мегапіксельна матриця.

Процесор

Фото процессор Ambarella

Якщо процесор сучасний, це гарантує високу швидкодію пристрою, його стабільність і відмінну якість запису відео. Старий і повільний процесор не зможе вести запис у високій роздільній здатності і з великою кількістю кадрів. Крім того, нове відео буде записуватися з паузою від однієї до чотирьох секунд після попереднього, але за ці секунди може статися все що завгодно.

Найпопулярніші відеореєстратори оснащені процесорами Ambarella, а бюджетні моделі зроблені на основі процесорів Novatek.

Оптика

Фото оптика видеорегистратора

Від оптики безпосередньо залежить те, яка якість буде у запису. Багато відеореєстраторів, які представлені на ринку, мають пластикову оптику. У такої оптики є один значний мінус — з часом лінза стає каламутною і тьмяною, і погіршує якість відеозапису. На сьогоднішній день існує досить моделей зі скляною лінзою, яка значно покращує якість запису вночі, а також у похмуру погоду.

Кут огляду

Фото угол обзора видеорегистратора

Від кута огляду залежить скільки простору потрапляє в кадр. Чим більше кут, тим більше об'єктів навколо машини буде зафіксовано на відео. Дана інформація є дуже корисною у випадку, коли пішоходи вистрибують на проїжджу частину з метою зробити підставу з подальшим вимаганням грошей. Зазвичай, у відеореєстратора кут огляду становить 120° по діагоналі. Багато виробників вказують кут саме по діагоналі, так як це більше, ніж по горизонталі.

Важливою особливістю всіх реєстраторів є те, що при роздільній здатності HD кут огляду буде більше (близько 105° по горизонталі відео в роздільній здатності 1280х720), ніж при зйомці в Full HD (близько 95° по горизонталі в роздільній здатності відео 1980х1080).

Ми рекомендуємо вибрати відеореєстратор з максимальним кутом огляду (приблизно 150° по діагоналі і 120° по горизонталі). З таким кутом ефект «риб'ячого ока» не дуже виражається, і, в той же час, на відстані 1-2 метри перед автомобілем вже видно сусідні смуги на дорозі і узбіччя.

Дисплей

На сьогоднішній день найпоширенішими є 3 типи відеореєстраторів:

1. Пристрої з вбудованим в корпус дисплеєм

Фото RS DVR-213F

Часто наявність екрану позначається на габаритності відеореєстратора, але це, звичайно, не є критерієм у виборі. Але, незважаючи на це, перед покупкою необхідно переконатися в тому, що дисплей автоматично гасне через якийсь час, інакше вночі він буде постійно відволікати водія від дороги.

2. Пристрої з вбудованим складним дисплеєм

Фото Gazer F525

У цьому випадку екран, зазвичай, складається з нижньої панелі і не заважає водієві. Плюсом такої конструкції є зменшені габарити.

3. Пристрої без дисплея

Фото ParkCity DVR HD 460

Відеореєстраторів без дисплея поки що меншість, адже для того, щоб налаштувати їх, необхідно наявність смартфона, планшета або ноутбука, які є не у кожного. На моделях, які не мають Wi-Fi або Bluetooth-модулів, щоб подивитися відео або зробити налаштування реєстратора, доведеться витягати «флешку» і вставляти її в смартфон, а це, повірте, не дуже зручно. Коли реєстратор підтримує Wi-Fi-з'єднання все значно спрощується без зайвих незручностей. Пристрій налаштовується лише один раз, а в інший час експлуатації воно просто висить і знімає.

Пам'ять

Пам'ять, яка потрібна для запису відео, грає дуже важливу роль. У відеореєстраторів використовуються карти пам'яті SD або MicroSD, вибір яких неймовірно величезний. Важливо пам'ятати, що для швидкого запису високоякісного відео необхідна карта пам'яті найвищого класу (від 10 і вище), а рекомендований обсяг флешки повинен бути мінімум 16 GB.

Кріплення

Від кріплення залежить як буде розташований реєстратор: на приладовій панелі, на склі або дзеркалі заднього виду. Останній варіант є одним з найбільш дорогих, але в той же час, автовласникові не доведеться морочитися з кріпленнями і забирати записуючий пристрій до себе додому, щоб уникнути крадіжки. Камеру, яка закріплена на дзеркалі, практично не видно, вона не займає місце на лобовому склі і приладової панелі.

Фото видеорегистратор с наклейкой

Більш бюджетні моделі — це присоски і наклейки. За допомогою наклейок реєстратори встановлюються на панелі. Очевидним недоліком такого кріплення є те, що клейова основа добре схоплюється з поверхнею тільки в перший раз. Якщо камеру необхідно перевстановити в інше місце, доведеться вигадувати всякі хитромудрі кріплення, щоб реєстратор тримався рівно і не хитався.

Фото видеорегистратор на присоске

Датчик руху

Коли такий датчик помічає рух в кадрі, реєстратор починає запис. Якщо ж у кадрі нічого не відбувається — зйомка припиняється.

Про те, чи є корисною така функція, ходять безліч суперечок, так як залишати камеру в машині вкрай небезпечно, і, до того ж, живлення при заглушеному моторі буде йти від вбудованої в реєстратор батареї, яка не оснащується великою ємністю.

Незважаючи на це, такий режим може допомогти знайти злочинців, які вчинили протиправні дії у відношенні авто у період відсутності водія.

Акселерометр (G-сенсор)

Це корисний датчик, про функціонал якого знають багато власників сучасних смартфонів і планшетів. Датчик здатний відстежувати стан реєстратора в трьох площинах, а також виявляє навантаження, які можуть виникати під час різкого гальмування, прискорення, вібрації і так далі. Наявність таких навантажень, найчастіше, свідчать про ДТП або будь-якої іншої позаштатної ситуації.

Якщо датчик виявляє таку навантаження, відеофайл, який пишеться в даний момент, захищається та забороняється до перезапису на карті пам'яті.

Функція GPS

Цю функцію необхідно розглядати лише як інформаційну, адже пристрій не є вимірювальним інструментом, тому і записана швидкість машини не буде прийнята в суді, у випадку, коли треба спростувати перевищення швидкості. Функція GPS згодиться лише для обміну або візуалізації пройденого шляху.

Підтримка Wi-Fi

Wi-Fi — це преміум-функція, яка доступна на обмеженій кількості реєстраторів і, як правило, застосовується на тих моделях, які не мають власного дисплея.

По Wi-Fi можна підключати смартфон або планшет до відеореєстратора, після чого можна переглядати, копіювати або видаляти відеозаписи, а також налаштовувати відеореєстратор.

Така функція дуже актуальна при боротьбі з нечистими на руку поліцейськими. Адже в разі ДТП карту пам'яті з реєстратора доведеться віддати співробітникові поліції, а він може її «випадково» зламати або втратити. За допомогою Wi-Fi завжди можна швидко скопіювати відео на смартфон або планшет, а оригінал віддати інспектору.

Висновок

Використання виробниками відеореєстраторів різних поєднань оптики, матриць і процесорів призводить до того, що з вигляду однакові пристрої, які схожі за характеристиками, сильно відрізняються за якістю запису. Але якщо вибирати з розумом, докладно вивчивши технічні параметри відеореєстраторів, не пошкодувавши при цьому грошей, то можна отримати чудовий апарат, який буде надійно підстраховувати власника багато років. Рекомендується обирати відеореєстратори, які мають вбудований датчик удару для захисту файлу в момент ДТП. Не буде зайвою і підтримка Wi-Fi, а також наявність вбудованого GPS-модуля, а ось світлодіодне підсвічування і датчик руху — це досить сумнівні функції.

Стаття вийшла досить велика і може здатися, що вибрати відеореєстратор складно. Але це не так. Досить визначитися з базовими технічними параметрами приладу, додатковими функціями і вибрати форм-фактор пристрою. Ці 3 пункти значно скоротять кількість моделей і допоможуть з легкістю зробити правильний вибір.

ТОП-3 відеореєстратори
 

Найкращі автореєстратори

Шукаєте якісний і найкращий відеореєстратор? Даний рейтинг відеореєстраторів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Відеореєстратор Gazer F118

Відеореєстратор Gazer F118
Особливості:
  • ★ Технологія WDR
  • ★ Роздільна здатність: 1920 x 1080 (FULL HD 1080P)
  • ★ Кут захоплення: 140 °

Відеореєстратор Sho-Me Combo N1 Signature

Відеореєстратор Sho-Me Combo N1 Signature
Особливості:
  • ★ Роздільна здатність: 1920 x 1080 (Full HD 1080P)
  • ★ Кут захоплення: 135 °
  • ★ Вбудований антирадар

Відеореєстратор Incar SDR-40

Відеореєстратор Incar SDR-40
Особливості:
  • ★ Розмір екрана 2.3 "
  • ★ Радар-детектор та GPS
  • ★ Роздільна здатність: 1920 x 1080 (FULL HD 1080P)
 
 

Дивіться відеоогляди відеореєстраторів

Матеріали по темі:

Відеореєстратори: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.