Viber
Дитячі автокрісла
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Домашні зарядні станції для електромобілів, особливості вибору та встановлення

Домашні зарядні станції для електромобілів, особливості вибору та встановлення

Вибирати зарядку для електромобіля потрібно ретельно, тому що потім від цього залежатиме комфорт експлуатації, швидкість зарядки та безпека. Під час вибору варіанта зарядки для свого авто потрібно враховувати різні чинники, в тому числі особливості розміщення, навантаження, час зарядки і т.д. У цій статті ми розповімо про особливості різних типів заряджання та докладніше зупинимося на домашніх зарядних станціях.

Де і як можна зарядити електромобіль?

Домашні зарядні станції для електромобілів, особливості вибору та встановлення

Спочатку треба подивитися, які в принципі існують варіанти зарядки електрокарів? Їх не так багато:

1. Підключення до стандартної побутової розетки

З одного боку це найпростіший і найдоступніший варіант, але у нього є суттєві мінуси. Така підзарядка займає багато часу (зазвичай процес займає від 10 годин і більше), це незручно, якщо розетка розташована далеко від місця стоянки машини. У старих будинках мережа може просто не витримати такого навантаження.

2. Заряджання від спеціальної зарядної станції

Для домашнього розміщення зазвичай використовуються пристрої потужністю від 7,4 до 22 кВт. Енергію подібний пристрій братиме з побутової мережі, але цей варіант зручніший і безпечніший. Та й швидкість зарядки буде помітно вищою — від 5-7 годин. Усі зарядні станції мають захист від перенапруги, можна не боятися різких стрибків напруги.

3. Заряджання на комерційних зарядних станціях

Вони зазвичай мають потужність від 22 до 150 кВт, завдяки чому суттєво збільшується швидкість їхньої роботи. На такій станції зарядити автомобіль можна лише за 20-30 хвилин. Це найдорожчий варіант, тому що ціна встановлюється власником станції. Але це і найбільш швидкий варіант, зручно, якщо зарядка потрібно терміново, а ви знаходитесь далеко від будинку.

Основні типи роз'ємів для підключення електрокарів

Домашні зарядні станції для електромобілів, особливості вибору та встановлення

При виборі зарядної станції важливо підібрати потрібний роз'єм підключення. Виробники електрокарів, як правило, розробляють власні рознімання для своїх машин. Тому для різних марок електричних авто потрібні свої дроти підключення. Виробникам зарядних станцій доводиться підлаштовуватися під їх вимоги.

Наприклад, власникам Nissan Leaf потрібна зарядна станція з роз'ємом Type 1, якщо станція має розетку Type 2, то необхідно буде шукати перехідник. А ось для зарядки Renault ZOE потрібен кабель якраз із роз'ємом Type 2. Нові електромобілі Tesla та машини китайського виробництва для зарядки вимагають інших роз'ємів. Розгляньмо, які бувають роз'єми підключення.

  • Type 1 – стандарт, вигаданий у США. Допустима максимальна потужність підключення становить 7,4 кВт.
  • Type 2 – європейський стандарт, створений у Німеччині. Від Type 1 відрізняється тим, що підходить для роботи із трифазними електромережами. Максимально допустима потужність підключення – 22 кВт.
  • CHAdeMO (CHArge de Movie) – роз'єм розроблений японськими інженерами. У перекладі назва означає: «зарядися і рухайся». Він підходить для високошвидкісного заряджання електромобілів постійним струмом. Максимальна потужність підключення цього типу – 62,5 кВт.
  • CHAdeMO 1.2 — модифікація попереднього варіанта, що підходить для роботи з великою потужністю зарядки — до 200 кВт.
  • CCS Combo (Combo 1 і Combo 2) — це удосконалені версії роз'ємів Type 1 і Type 2, які отримали два додаткові контакти. Така особливість дозволяє їм заряджати машини від станцій зі змінним та постійним струмом. Для змінних максимальний струм становить – 7,4 кВт, а постійних – 350 кВт;
  • Гніздо GB/T (GBT) - цей варіант також відрізняється можливістю роботи з високими потужностями. Існують версії для постійного та змінного струму.

Особливості встановлення домашньої зарядної станції для електрокара

Зарядні станції призначені для індивідуального використання. Їх можна розміщувати в особистому гаражі біля котеджу, на стіні таунхаусу, на підземній автостоянці з виділеним власним паркомісцем і т.д.

Як правило, для домашніх станцій не потрібна ідентифікація користувача, оскільки отримати доступ до пристрою може обмежене коло людей. Якщо планується монтаж обладнання на підземному паркінгу, купувати рекомендується моделі з можливістю ідентифікації за допомогою RFID-карти.

Якщо ви плануєте встановити домашню станцію для заряджання електромобіля, варто заздалегідь продумати деякі моменти:

  • забезпечте зручний під'їзд автомобіля до зарядної станції;
  • встановіть щит обліку з аварійною автоматикою, яка забезпечуватиме відключення у разі будь-яких збоїв у мережі;
  • проведіть освітлення для зручності експлуатації системи у вечірній та нічний час;
  • забезпечте захист пристрою від дощу.

Не менш важливо заздалегідь дізнатися такі технічні параметри:

  • чи зможе ваша електрична система витримувати додаткове джерело споживання. Для встановлення електрозарядного обладнання в будинку сила струму в мережі повинна становити не менше ніж 32 А.
  • який тип підключення однофазний або трифазний;
  • максимальний показник потужності зарядки для моделі вашого автомобіля;
  • наявність вільної потужності підключення;
  • як відбувається з'єднання: через розетку або за допомогою спеціального кабелю;
  • чи потрібне підключення пристрою до Інтернету, щоб можна було відстежувати робочий стан, а також вести облік зарядних сесій.

Приклади підключення

Домашні зарядні станції для електромобілів, особливості вибору та встановлення

Будинок має одну підведену фазу 220 Вольт, до неї підключена вся техніка та обладнання. Мережа здатна пропустити 7 кВт та контролюється автоматичним вимикачем на 32 А. У цьому випадку можливі такі варіанти підключення станції:

  • Встановлюється зарядна станція потужністю 3,5 або 5 кВт. Тут важливо, щоб під час заряджання машини було відключено домашню техніку з найбільшим рівнем енергоспоживання.
  • Встановлюється зарядна станція потужністю 7 кВт, вона запускатиме автоматично по таймеру, коли в будинку будуть відключені всі інші побутові прилади.
  • Використовується пристрій для регулювання потужності заряджання. Це найбільш оптимальний варіант, оскільки дозволяє підібрати максимально зручні варіанти.

Будинок має трифазну мережу підключення 220 Вольт, при цьому на кожній фазі встановлено відсікач 32 А. Кожна фаза має потужність 7 кВт, тобто загальна потужність мережі становить 21 кВт. Тут можна використовувати такі варіанти:

  • Віддайте одну фазу лише для підключення електростанції. Цього буде достатньо, щоб за ніч зарядити більшість моделей електромобілів.
  • Використовуйте трифазний зарядний пристрій для регулювання потужності. Це складніший варіант, однак, він дає набагато більше можливостей для використання в будинку іншої техніки.

Як бачимо, нічого складно тут нема. Якщо ви хочете купити домашню зарядну станцію для електрокара у Києві, Харкові та Одесі, то в інтернет-магазині 130.com.ua ви знайдете великий вибір моделей за доступною ціною.

Матеріали по темі

Зарядки для електромобілів: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.