Viber
Повербанки
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Діти в автомобілі: правила перевезення дітей в Україні, Європі та інших країнах

Звичайно ж, літо — це час поїздок, відпочинку і моря. А з введенням безвізового режиму з країнами Євросоюзу можливостей для українців стало ще більше. Для поїздки в нові країни кожен вибирає свій спосіб пересування: літак, потяг чи автомобіль. Сім'ї з дітьми все частіше віддають перевагу останньому варіанту, оскільки він комфортніше. Однак вимагає дотримання деяких правил, наприклад, наявності дитячого автокрісла.

Діти в автомобілі: правила перевезення дітей в Україні, Європі та інших країнах

Правила перевезення дітей в Україні

В Україні, по правді кажучи, правилами перевезення дітей належної уваги не приділяється. Купувати дитяче автокрісло чи ні — питання суто особисте для батьків. Однак водії більш відповідально ставляться до перевезення самих маленьких пасажирів, тому все частіше можна зустріти на задньому сидінні автокрісло або бустер.

Наявність такої конструкції — це не тільки безпечна поїздка для малюка, але і вимога ПДР: не можна перевозити дитину до 12 років без спеціального автокрісла, в тому числі на мотоциклі або мопеді.

Сьогодні у продажу доступні крісла для різних вікових груп, є також універсальні, які трансформуються разом з ростом дитини. Кріплення крісел здійснюється за допомогою штатних ременів або з використанням системи «Isofix». При цьому, категорично не рекомендується вибирати б/у конструкції, оскільки навіть незначні ДТП можуть поставити під сумнів високу безпеку виробів.

Чим молодші діти, тим важливіше наявність положення для сну. Так, краще вибирати моделі, які можуть змінювати своє положення. Тут же буде корисним, якщо крісло може регулюватися по ширині і висоті, довжині подушки.

Верховна Рада України 29.10. 2019 року прийняла закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей" (№1150). Згідно з цим документом, в КоАП України тепер передбачається адміністративна відповідальність для водіїв за порушення правил перевезення дітей у вигляді штрафу:

  • 510 грн. (або 13 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) — сума штрафу при першому виявленні порушення.
  • 850 грн. (або 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) — при повторному порушенні протягом одного року.

Правила перевезення дітей в автомобілі в Європі та інших країнах

У Європі діють дуже жорсткі правила перевезення дітей та наявність дитячого автокрісла є обов'язковим. В тому числі, забороняють залишати дитину в припаркованій машині без нагляду. Штрафи залежать від конкретної країни, але вимоги скрізь одні й ті ж самі.

Тому, якщо цього літа ви запланували поїздку за кордон, без дитячого автокрісла не обійтися. Як один з варіантів, можна підібрати підходящу модель за віком дитини:

  • До 6 місяців: підійдуть пристрої категорії 0. Перевозити потрібно по ходу руху, поки малюк не буде важити від 13 кг.
  • 6 місяців -1 рік: тут кращим і практичним варіантом будуть конструкції 0+/1.
  • 1-2 роки: можна купити модель категорії 1 або звернути увагу на універсальні варіанти: 1-2-3.
  • 2-3 роки: малюки в цьому віці особливо активно ростуть, тому в цілях економії все ж практичніше будуть універсальні крісла.
  • Від 3 років: вибирайте пристрої категорії 2-3.

Під час вибору не забувайте враховувати комфорт дітей. Адже саме їм доведеться весь час поїздки проводити в кріслі. Заздалегідь подбайте про догляд за конструкцією: бажано наявність знімного чохла.

Купівля дитячого автокрісла — це спосіб позбавити себе від штрафів і наслідків аварій. Також така невелика конструкція принесе ще більше комфорту для сімейного подорожі.

З доставкою по Україні дитяче автокрісло купити можна у Львові, Івано-Франківську, Тернополі на 130.com.ua.

Дивіться відеоогляди дитячих автокрісел

Матеріали за темою:

Дитячі автокрісла та бустери: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.