Що потрібно знати перед купівлею пуско-зарядного пристрою?
У житті кожного власника настає момент, коли необхідно скористатися пуско-зарядним пристроєм, щоб завести машину. Особливо необхідна конструкція в зимовий час, адже при мінусовій температурі акумулятор набагато швидше розряджається. Багатофункціональність сучасних моделей дозволяє також оперативно заряджати акумулятор, запобігаючи його повну розрядку. Так, за допомогою пристрою ви зможете забезпечити собі швидкий і легкий запуск двигуна при будь-яких обставин.
Класифікація пуско-зарядних пристроїв
У зв'язку з тим, що зараз ПЗП представлені в широкому асортименті, умовно вони поділяються на такі типи:
- Побутові призначені для використання в гаражі або в дорозі. У більшості випадків можуть працювати з вихідною напругою у 6-12 В. Може застосовуватися не тільки для авто, але і для відповідних мотоциклів. Деякі моделі додатково оснащуються захистом від перегріву, системою стабілізації напруги та іншим функціоналом.
- Професійні – по функціоналу практично не мають відмінності від побутових пристроїв. Їх особливість лише в більш високій потужності, а також можливості заряджати декілька акумуляторів. Можуть використовуватися для авто з напругою 12, 24 і навіть 36 В.
Вигляд зарядного пристрою залежить від того, в яких цілях ви будете його використовувати і в яких умовах.
Наприклад, якщо у вас є гараж з мережею, то практичним варіантом буде стаціонарний пристрій. До того ж сучасні моделі випускаються в компактних розмірах, тому конструкція поміститься навіть в невеликому гаражі.
Якщо ви залишаєте свою машину у дворі або на стоянці, то рекомендується вибирати автономну модель, яка зможе працювати без мережі.
Важливі технічні показники
Модель варто вибирати, грунтуючись на ключових характеристиках конкретно кожної моделі пуско-зарядного пристрою:
- Вихідна напруга – найважливіший параметр. Його значення повинно відповідати цифрі на акумуляторі. Якщо цього не передбачити, вас чекає два варіанти розвитку подій: або згорить сам пристрій або акумулятор. Якщо останній передбачає два значення, наприклад, 12 і 24, то ви спокійно можете вибирати ПЗУ з 12 В, так і з 24.
- Струм зарядки: значення параметра може змінюватись в межах від 20 до 3 тис. А. Вибір конкретної цифри залежить від вашого авто. Наприклад, для легкового авто вистачить і 55 А, а ось для вантажного – 1000А і більше. Зверніть увагу, що зарядний пристрій передбачає мінімальний струм зарядки, при якому може відбуватися робота і максимальне значення.
- Напруга – значення параметра, до якого можна підключати зарядний пристрій. Найчастіше це 220В., але є моделі, які передбачають і 110 В.
Рекомендується вибирати пристрій з різноманітними засобами захисту, що підвищують безпеку використання, і додатковими функціями, які поліпшують комфорт експлуатації. Наприклад, ви можете переплутати в поспіху клеми, а це приведе до неполадок в бортовій мережі. Наявність спеціальної функції дозволить вам уникнути таких поломок.
У деяких водіїв виникає питання: навіщо купувати пуско-зарядний пристрій при наявності генератора. Але він працює лише до певного моменту, до прикладу, якщо навантаження в бортовій мережі зростає, то потужності генератора вже буде недостатньо, ось тут і допомагає акумулятор.
Купити пуско-зарядний пристрій в Івано-Франківську, Тернополі, Львові з доставкою по Україні можна на сайті 130.com.ua, де передбачений широкий асортимент продукції: кожен зможе підібрати модель за своїми уподобаннями та вільному бюджету.