Viber
Компресори і насоси
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Бензинова або акумуляторна повітродувка?

Бензинова або акумуляторна повітродувка?

Однозначно, «золотий вік» бензинового двигуна свій розквіт вже пережив, і тепер, за законами фізики, йде на спад і наближається до кінця. Нічого дивного в цьому процесі немає. Адже на початку своєї ери компактний бензиновий двигун був чудовою альтернативою незручному паровому гігантові.

Так і сьогодні — на зміну ревучому і димлячі двигуну внутрішнього згоряння (ДВЗ) приходять чисті і негаласливим електромотори. Але не ті, які прив'язані кабелем до розетки, а ті, які живлення своє отримують від вбудованого акумулятора.

Ще десяток років тому техніка на АКБ була або дуже малопотужною (типу іграшки), або сильно громіздкою. Та й заряджалися батареї раніше набагато довше, ніж працювали. Але сьогодні, все навпаки: акумулятори стали ємними, тримають заряд, не мають саморозряду, не течуть при спеці і на морозі.

До того ж, показник можливого вольтажа батарей виріс в десятки, або навіть сотні разів. Тобто, жадана міць — ось вона, в наявності. Яскравий приклад-автомобіль Тесла, але він поки доступний тільки грошовим клієнтам, а іншим порадимо звернути увагу на іншу техніку, наприклад, акумуляторний садовий пилосос.

Для чого створені садові пилососи

Бензинова або акумуляторна повітродувка?

Напевно, хтось довго дивився, як мітлою змітають листя з доріжок в саду або парку, а потім народив ідею повітродувки. Суть її роботи, як у волоті — змітати сміття. Тільки використовується для цього потужний струмінь повітря. Вона йде цілеспрямовано, під сильним тиском через спеціальну зауженную трубу. Сплюснутий кінець ще більше підвищує тиск повітряного потоку і його швидкість. Тобто, утримуючи в руці або повісивши на плече невеликий агрегат з трубою, ви можете швидко і дуже результативно привести в порядок велику ділянку. Чи не нахиляючись, не напружуючи руки мітлою, не витрачаючи багато сил і часу.

Це одне сторона медалі. Інша — ще цікавіше. Багато повітродувки працюють і як пилосос. Для цього просто потрібно підключити всмоктувальну трубу і включити реверс повітряного потоку. Повітря йде зворотним ходом і створює не струмінь, а вакуум (всмоктування). Все сміття швидко і акуратно втягується всередину. Щоб він не вилітав з зворотного кінця, природно, підключаємо мішок. Мішечок, в більшості випадків тканинний. Іноді (в найпотужніших моделях) для збору сміття прибудований пластиковий контейнер, а на вході встановлена крильчатка, яка подрібнює будь-яке сміття, навіть великий або будівельний.

Види живлення двигуна в повітродувки

Садові пилососи — агрегати настільки практичні і результативні, що використовуються скрізь — вдома, в саду, на полі, на ділянці, на газоні, в міських парках, скверах, на майданчиках.

Ефективність виконання завдань, потужність, продуктивність, а також, що не менш важливо — комфорт при роботі садовим пилососом повністю залежать від того, який привід у нього встановлений: бензиновий або електричний. Під електричними моторами ми розуміємо, як двигун, що живиться від стаціонарної мережі, так і акумуляторний.

Явний недолік мережевого мотора — жорстка прив'язка до мережі, і, як результат — обмеженість дії. Тобто там, де потрібна свобода руху, на віддаленому ділянці, в саду або парку, де немає розетки, він не актуальний.

Зате два інших виду явно змагаються, коли мова заходить про вибір повітродувки, бо обидва вони автономні в роботі і мобільні. Можуть працювати де завгодно — в поле, парку і саду.

Це вже відомі нам:

Бензинове пристрій для збирання сміття в саду;

Його акумуляторний аналог.

Про те, який з них краще і зручніше в експлуатації, я розповім в даній статті. Оцінимо відмінності обох двигунів, переваги, вигоди і мінуси техніки на бензині і на батареї. Дочитавши статтю до кінця, ви зможете зробити усвідомлений вибір на користь того чи іншого приладу.

Переваги та недоліки бензинових двигунів

Бензинова або акумуляторна повітродувка?

Не спорю, бензиновий садовий пилосос — це апріорі міць і сила. Він витривалий і надійний, придатний до роботи при різних температурах. І, якщо порівняти моторесурс, то електричний мотор в порівнянні з бензиновим приводом явно «пасе задніх». Те ж і з часу безперервної роботи. Електромотора потрібно дати охолонути, зробити перерву. А ось бензинова повітродувка може працювати набагато довше і не перегрітися, адже система охолодження у неї примусова — потоком холодного повітря. Тому і площа збирання бензиновим агрегатам завжди рекомендують більше, ніж акумуляторним.

Крім цього, якщо потужність движка вище, то і функцій різних цікавих більше. Наприклад, той же реверс (зворотний хід), що перетворює дуйка в пилосос, найчастіше встановлений на бензинових моделях.

Однак, не забуваємо про те, який складний і клопіткий догляд за бензиновим двигуном. Як потрібно стежити за якістю пального і масла, а в двотактних двигунах ще і вірно змішати їх пропорції. А регулярний техогляд з обов'язковою заміною масла, свічок загоряння, фільтрів — яка це морока! Загалом, клопоту — хоч греблю гати.

Крім цього, є і явні, так би мовити, неозброєним оком помітні, недоліки. Це шум і дим. У двотактних моторів (а ними дуже часто оснащуються садові пилососи) ще й неприємний запах горілого масла, змішаного з бензином. Загалом, в закритому приміщенні не попрацюєш, можна отруїтися вихлопами.

Отже, в плюсах у бензинових повітродувок:

  • Потужність і продуктивність.
  • Витривалість і довгий термін служби.
  • Робота на великих ділянках без перегріву.
  • Функціональність і багаторежимна.

В мінусах:

  • Шум.
  • Вихлопні гази.
  • Складне техобслуговування.
  • Потреба в заправці маслом і бензином.

Плюси і мінуси акумуляторних повітродувок

Тепер розглянемо технічні характеристики апарату для прибирання сміття в саду, який живиться від вбудованої батареї. Він так само автономний в роботі і мобільний, як і бензиновий. З цього приводу претензій немає. Навпаки, є захоплення тихою роботою, чистим повітрям, відсутністю диму і газів. Можна працювати в приміщеннях, на складах, у сховищах.

А ще, обслуговування такого мотора в порівнянні з бензиновим — це суцільний відпочинок. У щітковому електромоторі хоч потрібно міняти щітки, а в асинхронному (а він зустрічається в акумуляторних моделях набагато частіше) — ще простіше, навіть заміни вугільних щіток проводити не потрібно. Тобто, витрат ніяких. На паливо гроші витрачати теж не потрібно.

Виходить, що акумуляторна повітродувка — чиста, компактна, зручна, сучасна. Вигідна в експлуатації. З приводу закидів у маломощности, то вони частково вірні. Так, міць і витривалість нижче, ніж у бензинових, але далеко не у всіх моделях. Зараз на ринку вже з'явилися акумуляторні моделі, які, за характеристиками не поступаються і навіть більше — переганяють бензинові модифікації. Наприклад, повітродувки від бренду EGO оснащуються багатофункціональної батареєю, напругою 56В. Це гідний рівень потужності, який може конкурувати з бензиновими.

Невеликий мінус — це обмеженість в часі роботи. Для тривалої прибирання садового і паркового сміття потрібно купувати ще один акумулятор, запасний. А ціна гарної і ємною батареї, до речі, відчутно «кусається». Але тут варто сказати, що більшість виробників (той же EGO) випускають садову акумуляторну техніку з багатофункціональним акумулятором, який підійде для оснащення всієї техніки — газонокосарки, висоторізи, садового пилососа і ін.

Також не всі акумуляторні моделі мають зворотний хід повітряного потоку, тобто функція повітродувки у них є, а пилососа з мішком — немає.

Що ж ми маємо в плюсах акумуляторних повітродувок?

  • Малошумність і відсутність вихлопів.
  • Компактність і легкість ваги.
  • Проста експлуатація і обслуговування мотора.
  • Економія коштів, оскільки ТО двигуна грошей не вимагає, а пального для нього не потрібно.
  • Можливість роботи в приміщенні.

В мінуси зарахували:

  • Високу ціну при покупці.
  • Для збільшення часу роботи потрібен ще один акумулятор про запас, а він недешевий. Плюс, звичайно ж, залишається якась прив'язка до мережі — для зарядки запасний батареї.

Висновки

Бензинова або акумуляторна повітродувка?

Виходить, що принцип роботи однаковий і у бензинових, і акумуляторних моделей. Відрізняється лише живлення їх приводу, що відбивається на робочих показниках і можливостях.

Якщо порівняти плюси і мінуси, то їх більш ніж достатньо, як у одних, так і біля інших садових агрегатів. Тому, при виборі, орієнтуйтеся, що саме ви будете робити своїм садовим пилососом, який вид сміття планується, які умови роботи передбачаються.

Для великих ділянок, де потрібна багатогодинна безперервна робота, краще вибрати бензинове пристрій. Для будівельних майданчиків теж актуальне бензиновий агрегат. Тим більше, якщо сміття потрібно зібрати, а не тільки змести.

Бензиновий садовий пилосос актуальний там, де багато великого рослинного сміття, який потрібно утилізувати, подрібнити і вивезти. Але, якщо мова йде про прибирання приміщень, то, однозначно, потрібна зручна акумуляторна повітродувка. Такі агрегати незамінні в складах з продуктами, а також в зерносховищах для їх очищення.

З приводу збору зернових, то потрібно відзначити ще й такий нюанс, як здування лушпиння в процесі збору врожаю. В цьому випадку повітродувка повинна стояти впритул до комбайна або трактора, а при 30-ти градусній спеці є небезпека загоряння зібраної лушпиння. Тим більше, потрібно постійно змішувати пальне і доливати його, а потрібних пристосувань під рукою може і не бути. Набагато безпечніше і надійніше, якщо пилосос — повітродувка буде працювати від акумулятора.

Акумуляторні дуйка зручні і для домашніх робіт: підмести доріжки у дворі, прибрати сміття в саду. Якщо ділянку середніх розмірів, то ви зможете піти в найвіддаленіший кінець ділянки, а мережевий кабель не буде вас турбувати. Робота буде тихою і приємною. Крім того, для побутових робіт, одного заряду батареї вистачить на кілька прибирань. І не потрібно возитися з клопіткою бензиновим двигуном, можливо, є любителі цієї справи, але частіше за все власники не вміють поводитися з ним. З батареєю все набагато простіше.

Акумуляторні моделі я рекомендую придбати і комунальним міським службам. До речі, вони вже давно звернули свою увагу саме на такі повітродувки. Адже набагато легше і простіше прибрати тротуари, майданчик біля супермаркету, прибудинкову територію, парк або сквер, користуючись малошумним і екологічно чистим агрегатом. Який, до того ж, заощадить гроші, витрачені на паливо і обслуговування у бензинових моделей.

Вибрати і купити повітродувку з доставкою по Львову, Івано-Франківську, Тернополі та Україні можна на 130 .com.ua.

Матеріали по темі

Повітродувки та садові пилососи: Лідери продажів

Повітродувки та садові пилососи: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.