Viber
Зарядки для електромобілів
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Автозвук: корисні поради для новачків

Сформувати акустичну систему в салоні автомобіля можна і без спеціальних знань. Однак новачкам обов'язково треба враховувати деякі важливі моменти, які допоможуть їм зробити все правильно і домогтися потрібного ефекту.

Автозвук: поради новачкам

Живлення

Побудову будь-якої аудіосистеми починати треба саме з цього пункту, інакше коливання напруги негативно впливатимуть на якість звуку. Якщо збираєтеся вмонтовувати не супер потужну систему можна встановити спеціальний накопичувач. Це звичайно не панацея, але він допоможе уберегти акумулятор від швидкого і частого розряду, а також буде згладжувати коливання напруги. Якщо має бути встановлено дуже потужне акустичне обладнання, якому потрібно багато енергії, то досвідчені фахівці рекомендують встановити додаткову акумуляторну батарею. Ретельно вибирайте силові дроти, на них не варто економити, рекомендуються мідні з великим розтином.

Багато новачків цьому моменту приділяють мало уваги, під'єднали, працює і все. Це не правильно. Навіть якщо ви встановите дорогу фірмову акустику і потужний висококласний підсилювач звуку, динаміки ніколи не будуть якісно грати при поганому живленні.

Гучність

Всі виробники вказують 2 параметри потужності для своїх динаміків: номінальну і пікову потужність. І тут треба розуміти, що номінальна — це і є реальна робоча потужність акустики, а пік — просто маркетинговий хід. Якщо подати потужність на рівні піку з підсилювача, то динамік може навіть згоріти.

Щоб визначити, які динаміки гратимуть голосніше, треба дивитися не на Вт, а на такий параметр, як чутливість. Адже гучність якраз і вимірюється в децибелах. Для звичайної коаксіальної акустики досить 89-90 дБ. Все, що вище 97 дБ — це вже естрадні варіанти. Зверніть увагу, що чутливість є векторною величиною, і різниця всього в 10 дБ вже дасть збільшення гучності приблизно в 3 рази. Тобто динамік, який має потужність 70 Вт і чутливість 97 дБ, буде грати у 2 рази голосніше, динаміка, потужність якого становить 150 Вт, а чутливість всього лише 89 дБ.

Автозвук: поради новачкам

Вибір і настройка підсилювача

При виборі підсилювача в автомобіль орієнтуватися треба в першу чергу на характеристики встановлюється акустики. Радимо купувати підсилювач з урахуванням того, щоб він мав номінальну потужність трохи більше показника номінальної потужності динаміків. Чим більше буде потужність усилка, тим краще він буде контролювати роботу акустики, та й сам він буде працювати з запасом, не відчуваючи зайвих перевантажень. Це також позитивно позначиться на якості звучання.

Також не варто забувати й про правильну настройку підсилювача. Тут варто дотримуватися такої схеми:

1) Спочатку за допомогою фільтрів краще зрізати низькі та надмірно високі звукові частоти:

  • для естрадних lpf опустіть в нуль, hpf 200-250, кросовер рекомендується перевести в режим hpf;
  • для мідбаса рекомендується виставити lpf 60, hpf 80-125, кросовер поставте в режим full;
  • для високочастотника lpf опустіть до 0, hpf 6000-8000, кросовер переведіть в режим hpf;
  • для сабвуфера виберіть рівень sabsonicа 20-25, lpf 35-50 (тут регулюйте з урахуванням налаштування параметрів порту), кросовер поставте в режим lpf (low).

2) Виставите на головному пристрої гучність на 80% і крутите на підсилювачі gain, поки не з'являться спотворення, тобто до тих пір поки не почуєте сторонній шум або хрипи. Потім поступово крутите регулятор gain у зворотну сторону, поки не почуєте абсолютно чистий звук. Як бачите, нічого складного.

Автозвук: поради новачкам

Головний пристрій

Природно, що якість звуку сильно залежить від встановленого в автомобілі головного пристрою. Тому якщо хочете отримати хороший результат не варто економити на магнітолі. Адже очевидно, що від дешевих китайських пристроїв, не доводиться очікувати супер звуку. Краще вибирати продукцію відомих брендів, наприклад, Alpine або Pioneer. Ці компанії по праву вважаються одними з лідерів серед виробників автомобільних аудіо- та мультимедійних пристроїв.

Якщо ваша мета — отримати висококласне звучання, то ми рекомендуємо купити якісний процесорний пристрій. З такою магнітолою вам відкриються дуже широкі можливості налаштування звуку. В цьому випадку можна буде регулювати параметри кожного елемента акустичної системи поканально, незалежно один від одного, і встановити для кожного свій діапазон відтворюваних частот. Тобто настройка буде максимально тонкою і точною, можна максимально враховувати індивідуальні вподобання слухача й отримати ідеальне звучання.

Правила розміщення акустичних компонентів у салоні авто

Звичайно, перш, ніж приступати до монтажу різних аудіокомпонентів, треба все дуже ретельно продумати. Досвідчені майстри дають поради, як правильно організувати акустичну сцену і розмістити в салоні машини різні компоненти, щоб вони працювали злагоджено, не заважали один одному і забезпечили гарне звучання.

Автозвук: поради новачкам

ВЧ акустика

Високі частоти мають малу довжину хвилі, що сприяє їх дуже хорошій проникаючій здатності. При цьому вони також досить швидко загасають, але тому що ми говоримо про невеликий за площею й обмежений простір салону, то цим фактом можна знехтувати. Для автомобіля досить встановлення двох твітерів. Вони не вимагають великої потужності — досить підвести приблизно 10-15 Вт на канал. Монтувати динаміки рекомендується в передні стійки на висоті, яка відповідає рівню голови слухача.

Тому що в салоні пасажири та водій знаходяться не на рівновіддаленої відстані від динаміків, то їх не рекомендується направляти безпосередньо на слухача. В такому випадку він буде чути лише ближній випромінювач, а дальній він може вважати неробочим, тому що його не буде чутно. Найкраще направляти звук від високочастотних динаміків на вітрове скло, воно добре відбиває ВЧ, вирівнюючи відстань до слухача.

Встановлювати твітери ззаду досвідчені майстри не радять, так ви можете зіпсувати звучання. Передніх цілком буде достатньо.

Акустика верхнього СЧ діапазону

Динаміки, що працюють в цьому діапазоні, несуть основне інформаційне навантаження і мають дуже велике значення при створенні звукової сцени. Їх найкраще встановлювати так, щоб осі динаміків сходилися на рівні голови слухача в зоні важеля КПП. При цьому зверніть увагу, що між акустикою і слухачем не повинно бути ніяких перешкод. Звичайно, допускаються й інші варіанти, на розсуд слухача. Необхідна потужність для таких динаміків зазвичай становить приблизно 15-30 Вт. Але багато що залежить від конкретної моделі акустики і її параметрів, обов'язково дивіться на технічні характеристики динаміків, що встановлюються.

Автозвук: поради новачкам

Акустика нижнього СЧ діапазону

Такі динаміки ще називають мідбасами. Спрямованість звуку для акустики цього діапазону вже не так актуальна. Такі динаміки можна розташовувати в салоні й спереду, і ззаду. Їх можна дублювати, тобто встановлювати як на фронт, так і на тил. За рахунок подібного дублювання можна досягти стійкого і детального звучання навіть при малій гучності. Причому це не спотворює параметрів звукової сцени в салоні. Зверніть увагу, що для того, щоб мідбас видавав чіткий і чистий звук важливо правильне оформлення і надійне кріплення. Крім того, їм необхідна вже велика потужність — до 50-75 Вт на канал. Тому тут без зовнішнього підсилювача не обійтися, підключати мідбаси безпосередньо до головного пристрою не варто. Його потужності буде мало, тобто ви не зможете розкрити всі можливості подібних динаміків, і лише витратите час та гроші.

Як бачимо, нічого складно нема. Головне, дотримуватися простих рекомендацій, і тоді будь-хто зможе впоратися з вибором і монтажем динаміків та аудіообладнання у своєму автомобілі. Хочете купити акустику для авто у Львові, Тернополі або Івано-Франківську? Тоді в інтернет-магазині 130.com.ua ви знайдете все необхідне.

ТОП-3 автоакустики
 

Найкраща автоакустика

Шукаєте якісну і найкращу автоакустику? Даний рейтинг автоакустики складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Компонентна автоакустика Hertz DSK 165.3

Компонентна автоакустика Hertz DSK 165.3
Особливості:
  • ★ З хорошим басом
  • ★ Для магнітоли без додаткового підсилювача
  • ★ Підходить в штатні місця 16 см

Автоакустика Alpine S-S65

Автоакустика Alpine S-S65
Особливості:
  • ★ Діаметр динаміка 165 мм
  • ★ Максимальна потужність: 240 Вт
  • ★ Робочий діапазон від 77 до 22000 Гц

Коаксіальна акустика Hertz DCX 690.3

Коаксіальна акустика Hertz DCX 690.3
Особливості:
  • ★ Триполосна система
  • ★ Динаміки еліптичної форми з типорозміром 6x9 (16 на 23 см)
  • ★ НЧ/СЧ-дифузор виготовлений з пресованої целюлози
 
 

Матеріали по темі

Автомобільна акустика: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.