Як вибрати підсилювач звуку
Підсилювач звуку є одним з основних компонентів акустичної системи в автомобілі. Без нього нереально розкрити повний потенціал акустики. Без підсилювача, акустика потужністю 70-80 Вт не зможе працювати на повну силу від магнітоли. Підсилювач звуку купити можна на 130.com.ua з доставкою в Івано-Франківськ, Тернопіль, Київ та по Україні.
Як же вибрати підсилювач потужності звуку? При виборі необхідно для початку знати, що саме ви буде підключати до нього: одну пару акустики, дві пари, сабвуфер чи все разом? Якщо ви збираєтеся підключати лише одну пару акустики, то підійде двоканальний підсилювач, якщо дві пари колонок — чотирьохканальний. Для підключення сабвуфера в більшості випадків беруть або окремий одноканальний підсилювач звуку (моноблок), або п'ятиканальний, з п'ятим каналом, який має велику потужність і призначений саме для підключення сабвуфера. Сабвуфер також можна підключити і до двоканальному або чотириканальному підсилювачу, але при цьому необхідно використовувати мостове підключення.
Другим критерієм вибору є номінальна потужність на канал. Для підключення акустики, номінальною потужністю 70 Вт, необхідний підсилювач з потужність на канал 60-70 Вт. Тобто потужність на канал повинна бути трохи меншою потужності підключаємої акустики, або дорівнювати їй.
Вибираючи підсилювачі звуку варто звертати увагу на додаткові можливості, такі як наявність високорівневих входів, вбудованого кросовера, виносного регулятора басса, процесора звуку і можливість роботи на 2 і 1 Ом.
Дивіться відеоогляди автомобільних підсилювачів
Кількість каналів
Для вибору підсилювача звуку виходячи з кількості каналів натисніть на відповідне зображення.
Більше інформації про кількість каналів
Середня модель підсилювача, як правило, має два або чотири канали. Нерідко зустрічаються моделі і з непарною кількістю каналів — триканальні і п'ятиканальні (один канал, зазвичай, використовується для підключення сабвуфера).
Клас підсилювача
Для вибору підсилювача звуку виходячи з його класу натисніть на відповідне зображення.
Більше інформації про класи підсилювачів
Яак випливає з назви підсилювачі класу АВ – це спроба об'єднати переваги підсилювачів А і В класу, тобто домогтися високого ККД і прийнятного рівня нелінійних спотворень. Для того щоб позбутися від ступеневого переходу при перемиканні підсилювальних елементів використовується кут відсічення більше 90 градусів, тобто робоча точка вибирається на початку лінійної ділянки вольт-амперної характеристики. За рахунок цього при відсутності сигналу на вході підсилювальні елементи не замикаються, і через них протікає деякий струм спокою, іноді значний. Через це зменшується коефіцієнт корисної дії і виникає незначна проблема стабілізації струму спокою, але зате істотно зменшуються нелінійні спотворення.
До класу D відносяться так звані «цифрові підсилювачі потужності звуку». У них розмір корпусу і величина допустимого струму запобіжників практично не грає ролі, оскільки у збірці застосовуються цифрові елементи підсилення. Якість звуку таких підсилювачів прямолінійно залежить від ціни, тому будьте уважні при виборі.
Додаткові функції
Для вибору підсилювача звуку виходячи з його додаткових функцій натисніть на відповідне зображення.
Більше інформації про додаткові функції
Кросовер. Так званий фільтр низьких частот, фільтр високих частот і рідко — фільтр середніх частот. Дуже корисна функція, якщо ваша автомагнітола не має вбудованого кросовера.
Виносний регулятор баса. Досить зручна опція, що дозволяє легко і швидко налаштувати бас під будь-яку композицію.
Високорівневі входи. Дозволяють без особливих зусиль підключити підсилювач звуку до штатного головного пристрою на акустичні виходи магнітоли.
Модельний ряд
З підсилювачами звуку купують:
Автомагнітоли
Якість звуку залежить від багатьох факторів, в тому числі і від головного пристрою. Нова акустика на старій магнітолі, зі слабкою «начинкою» буде звучати гірше, ніж на сучасній магнітолі. Нові магнітоли мають великий функціонал, різні додаткові функції, такі як GPS-навігація, Bluetooth і інше.
Акустика
Акустика — одна з основних складових акустичної системи. Після установки нової магнітоли, для отримання дійсно якісного звучання рекомендується також змінити і акустику, так як магнітола не може розкрити свій потенціал зі старими динаміками.
Матеріали по темі:
Автомобільні підсилювачі звуку: Лідери продажів