Viber
GPS-трекери
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

8 найпоширеніших помилок водіїв під час заморозків

Людям властиво повторювати свої помилки, і автомобілісти — не виняток. З настанням зими багато хто з них робить необдумані дії або забуває про дуже важливі речі, яким слід було приділити увагу ще до настання холодів. В результаті стикаються з неприємностями, причому деякі щороку примудряються наступити на одні й ті ж граблі. Саме тому розгляньмо найпоширеніші помилки, яких слід уникати.

8 найпоширеніших помилок водіїв при заморозках

Помилка перша. Літній стиль керування

Це одна з найпоширеніших помилок, яку здійснюють недосвідчені водії. Вона стала причиною появи такого поняття у лексиконі водіїв, як "День бляхаря". Чомусь багато водіїв, особливо новачки, забувають, що сніг і зниження температури негативно впливає на зчеплення з дорожньою поверхнею. Керованість машини стає набагато гірше, особливо у вечірній і ранковий час, або після нічних заморозків. Вони все так само жваво намагаються розганятися, гальмувати та здійснювати різні маневри, як і влітку.

Як правильно? Поступово перебудовуватися на зимовий режим керування треба вже восени. Це передбачає наступні дії: керування автомобілем має стати максимально плавним, без різких ривків керма, також важливо збільшити дистанцію і строго стежити за дотриманням бокового інтервалу.

Помилка друга. Несвоєчасна зміна гуми

В цьому році погода була до нас прихильна й осінь виявилася дуже теплою і затяжний, тому багато автовласників вирішили не поспішати зі зміною шин, поки не настали перші заморозки. В результаті з'явилися величезні черги на шиномонтажах. А з похолоданням на дорогах і на зимовій гумі буває не просто керувати, що ж говорити про те, щоб продовжувати кататися на літніх шинах. Це дуже небезпечно, таких водіїв можна порівняти з любителями грати в "російську рулетку".

Як правильно? Міняти гуму треба заздалегідь, а не в останній момент. Якщо ж ви дотяглися до першого снігу та ожеледиці, то не рекомендується виїжджати на дорогу на літній гумі, а шукати варіанти екстреної заміни шин. Наприклад, можна взяти все у свої руки й поміняти колеса на машині самостійно, у дворі. Крім того, можна спробувати обдзвонити всі найближчі шиномонтажні майстерні та записатися до них, правда, швидше за все, доведеться почекати кілька днів. Швидше можна розв'язувати проблему, скориставшись послугами мобільних шиномонтажників. Останній варіант найдорожчий.

8 найпоширеніших помилок водіїв при заморозках

Помилка третя. Розряджений акумулятор

Розряджена акумуляторна батарея навіть влітку може стати причиною серйозних проблем. З настанням холодів це часто пряма дорога до того, щоб вранці мотор не завівся. І якщо їхати треба терміново, це дуже неприємно для будь-якого водія.

Як правильно? Ще восени до холодів, рекомендується провести повноцінне відновлення і підзарядку акумулятора автомобіля. Для цього підійде будь-який сучасний зарядний пристрій, ідеально, якщо він оснащений режимом десульфітації, це дозволить підвищити ресурс і ефективність роботи навіть старих батарей, які експлуатувалися вже рік або навіть більше. Якщо ж після профілактичного заряду батарея не здатна стабільно працювати, то краще купити новий акумулятор. Це допоможе уникнути раптової відмови при першому ж морозі.

8 найпоширеніших помилок водіїв при заморозках

Помилка четверта. Не змінили воду в бачку омивача

Це дуже просте правило — літню склоомивачу рідину замінити на зимову "незамерзайку" заздалегідь, ще до того, як температура повітря на вулиці опуститься нижче нуля. Але дуже часто при перших же заморозках автовласник виявляє в бачку лід, тому що зовсім забув про те, щоб замінити рідину.

Що робити, якщо вода замерзла? Очевидно, що просто так лід злити не вийде, треба щоб він розтанув. Можна пошукати закритий паркувальний майданчик, що опалюється, такі часто бувають в торгових центрах, і залишити свій автомобіль там на кілька годин. Після того, як вода розтане, треба її замінити на спеціальну рідину, що не замерзає.

Помилка п'ята. Погане світло фар

Часто влітку водії не помічають, що рефлектори потьмяніли, а розсіювачі фар стали каламутними, можуть ігнорувати навіть перегорілі лампочки. І це не створить серйозної проблеми, тому що вдень можна пересуватися на машині цілком вільно, бо на вулиці досить світла, навіть в сутінках не так темно. А ось вже з середини осені, часто можна зіткнутися з тим, що на вулиці темно і зовсім нічого не видно. Додайте до цього ще часті тумани й картина стає зовсім сумною. Без хорошого автомобільного світла в таких умовах не обійтися.

Як виправити ситуацію? До настання осені треба ретельно перевірити лампочки і при необхідності замінити неробочі. Розсіювачі фар слід відполірувати. Не зайвим буде регулювання фар, які треба налаштувати. Це допоможе вам добитися поліпшення сили світлового променя і на дорозі видимість помітно покращиться.

8 найпоширеніших помилок водіїв при заморозках

Помилка шоста. Використання старих автомобільних двірників

Часто водії банально лінуються замінити старі щітки склоочисника. Хтось намагається заощадити та тягне до останнього. Але ж навіть прості найдешевші, але нові будуть працювати краще старих і зношених. Якщо двірники стали залишати сильні розводи, смуги або просто розмазують бруд, не забираючи його, це може привести до дуже неприємних наслідків. Не варто це ігнорувати.

Що треба зробити в цій ситуації? Негайно замінити автомобільні двірники. Тим більше, що щітки склоочисника коштують недорого, а на заміну піде всього пара хвилин, зате ви убезпечите себе. Не економте на дрібницях! Повірте, потім ви самі скажете собі «Дякую».

Помилка сьома. Ігнорування прогріву двигуна

Яким би сучасним не був двигун, хоча б мінімальний короткочасний прогрів йому все одно буде необхідний. Проте, багато водіїв зараз стали зовсім ігнорувати це правило, якого раніше дотримувалися всі без винятку, мотивуючи це тим, що зараз вже машини не ті, і їм нічого не треба. І це величезна помилка! На жаль, холодний старт дуже негативно позначається на ресурсі будь-якого силового агрегату.

Як має бути? Знайти п'ять хвилин на те, щоб прогріти двигун зовсім не важко. Звичайно, що гріти машину по пів години ніхто не вимагає, це дійсно зайве. Але кілька хвилин допоможуть зберегти робочий ресурс мотора і продовжити його роботу. Рекомендується також прогрівати машину вже на ходу, перші хвилин 10-15 після старту не треба різко збільшувати обороти двигуна. Всі системи машини повинні прогрітися, на ходу це станеться навіть швидше, ніж вхолосту.

8 найпоширеніших помилок водіїв при заморозках

Помилка восьма. Непродумане паркування

Це, з одного боку, багатьом видається не дуже важливим питанням, але з іншого боку на це також треба звертати увагу. Чому? Тому, що від місця може прямо залежати зручність виїзду з засніженої парковці, можливість швидкого евакування транспортного засобу в екстрених ситуаціях, ризик того, що зверху на машину впаде сніг з даху або бурулька і багато іншого. Подумайте про це обов'язково, залишаючи ввечері автомобіль на парковці. Можливо, потім це дозволить вам уникнути певних незручностей.

Всі перелічені помилки не критичні, але доставляють водіям незручності, і можуть відняти такий дорогий час. Тому якщо ви ще не встигли виконати все необхідне і підготувати машину до морозів, зробіть це прямо зараз! У інтернет-магазині 130.com.ua ви можете знайти найрізноманітніші автомобільні аксесуари, з нашою допомогою ви легко розв'яжете свої проблеми.

Матеріали по темі:

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.