Viber
Підігріви сидінь
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Види, цілі та способи шумоізоляції автомобіля

Шумоізоляція автомобіля — це спеціальний тех. процес, який необхідний для того, щоб зменшити зайві звуки в салоні машини, знизити рівень шумів різного походження, зменшити вібронагрузку.

Шумоізоляція — це основний крок при тюнінгу авто. Крім того, завдяки обробці автомобіля матеріалами шумоізоляції, значно підвищується пасивна безпека і привносяться антикорозійні якості, так як на ці матеріали не впливає корозія.

Шумоізоляція автомобіля

Комфорт — це, мабуть, одна з основних емоцій в житті людини. На жаль, сучасні виробники автомобілів для того, щоб зменшити вартість, виконують тільки наймінімальніші роботи, щоб забезпечити акустичний комфорт. Тож не дивно, що останнім часом попит на додаткову обробку автомобіля зростає все вище і вище.

Основні види шумоізоляції:

  • комплексна (повна) і часткова вібро-шумоізоляція автомобіля
  • термо-, вібро-і звукоізоляція
  • шумоізоляція дверей
  • шумоізоляція стелі
  • шумоізоляція арок коліс
  • шумоізоляція підлоги салону
  • шумоізоляція багажного відділення
  • видалення скрипів всередині салону
  • обесшумлення салону автомобіля, дверей і т.д.

Навіщо потрібна шумоізоляція автомобіля

Основна мета шумоізоляції — це зменшити звукову і вібронагрузку, створити затишок для водія і пасажира, усунути докучливі скрипи різних елементів салону, поліпшити комфортне відчуття від водіння авто.

Всі роботи по шумоізоляції автомобіля, можна поділити за такими завданням:

1. Вібро-Шумоізоляція:

  • Зменшення вібраційного навантаження автомобіля;
  • Зниження рівня шумів, які виходять від моторного відсіку, коробки перемикання передач, зниження рівня шуму дороги;
  • Ліквідація скрипів декоративних компонентів салону.

2. Створення правильної акустики — поліпшення звучання методом вібро-шумоізоляції компонентів щоб створити умови для правильного звуку і функціонування динаміка.

3. Теплоізоляція в салоні.

Шумоізоляцію можна проводити в різних класах авто — A, B, C, D, E, SUV, Pickup, Minivan. Це необхідно через мінімізацію собівартості виробниками, які виробляють автомобілі в даний момент. Звичайно, мало уваги приділяється і шумоізоляції. Виробники гуми роблять свої продукти якісніше, підвіска робиться все тихіше, а країни Європи підвищують стандарти на дорожнє покриття і, в результаті, шумоізоляція стає непотрібною, адже сторонні шуми зводяться до мінімуму.

На жаль, автомобілі, які були створені для Європи, не можуть нормально їздити в українських реаліях. Погане покриття, ями, вибоїни, бруківка — все це робить додаткову шумоізоляцію дуже важливим моментом, так як шум, який потрапляє в салон, створює значний дискомфорт. Яка б не була марка автомобіля, додаткова шумоізоляція дасть позитивний ефект. Це може бути навіть BMW, AUDI або будь-який автомобіль класу люкс. Купуючи автомобіль в салоні, перше, що робить покупець — це перевіряє його відмінності в шумності, ну і сам комфорт усередині салону. Під час експлуатації можуть з'явиться різні сторонні звуки — цвіркуни (скрипи всередині салону), рівень шуму посилиться (тому, що вуха водія звикли до звуку авто) і з'являється дискомфортне відчуття, яке можна усунути методом шумоізоляції автомобіля.

Автомобілі різних виробників мають відмінності по гучності, але в основному це пов'язано з їх конструкцією. Менш гучні автомобілі практично завжди ідеальні по конструкції, але таке буває досить рідко.

Який ефект дає вібро-шумоізоляція

Зрозумівши, як саме поширюється звук, можна абсолютно точно сказати, що всі сторонні звуки, шуми, призвуки потрапляють в салон через різноманітні елементи: двері, стеля, підлога, моторний відсік, багажник. У звуку, до того, як він потрапляє в салон, є безліч перепон: різні металеві перегородки, обшивка салону, килим, пластик, шкіра та інші елементи. Тому звук, при проникненні, частково зазнає втрат. При часткової втраті і зіштовхування з усякими перешкодами звук стає вібрацією і вже здатний проникати глибше (хвиля звуку переходить в коливання). Не варто забувати і про вібрації, які створює двигун, коробка передач, ходова. Вони можуть породжувати нові звукові хвилі, які сприймаються людським вухом. В кінцевому підсумку ми отримуємо первинні шуми (проникаючі в салон зовні) і вторинні (які були викликані вібрацією).

Для того, щоб побороти шуми первинного і вторинного типу, використовуються комплекти вібро-і шумоізоляції. Віброізоляція наклеюється безпосередньо на чистий, вже знежирений метал, а шумка — на віброізоляцію. Віброізоляція є своєрідним буфером проти вторинних шумів (вібрацію метала вбирає віброізоляційний шар), таким чином, знешкоджуючи шум, який міг би з'явиться. Шумоізоляція успішно справляється з первинними шумами завдяки технологічному складу і поглинаючими властивостями. З доставкою по Україні вібро-шумоізоляцію можна купити у Львові, Івано-Франківську, Тернополі на 130.com.ua.

Важливим є і той факт, що шумоізоляція може дати позитивний результат тільки тоді, коли застосовується також і віброізоляція. Це дозволить успішно подолати як первинні, так і вторинні шуми.

Процес обробки автомобіля

Шумоізоляція автомобіля — це досить складний процес, в яких входять чотири ключові етапи:

1. Абсолютне розбирання салону.

2. Укладання вібро-шумоізоляційних елементів.

3. Боротьба зі скрипом всередині салону.

4. Повна збірка салону і перевірка якості обробки.

Під час повної шумоізоляції автомобіль піддається повному розбиранні всього салону (включаючи в себе торпеду, або не включаючи, якщо це не потрібно за програмою) аж до метала — демонтуються і знімаються крісла, пороговий пластик, пластик з багажника, стійки, полиці, оббивка / кожух зі стелі, килим. У підсумку виходить абсолютно голий салон з встановленої торпедою. Головне — це акуратність при розбиранні елементів салону (пістони можуть поламатися в залежності від якості самих пістонів і марки автомобіля). Після розбирання і знежирення потрібно почати сам процес укладання шумоізоляційних матеріалів.

Укладання матеріалів проходить за принципом віброізоляція->шумоізоляція. Площа обробки салону вібро-шумоїзоляционнимі матеріалами становить близько 80-90% площі поверхні з металу.

Правильний підбір матеріалів шумоізоляції для різних зон — це дуже важливий момент! Використання однакового матеріалу для шумоізоляції всіх ділянок не дасть хороший результат. Матеріали, які використовуються в різних елементах, необхідно підбирати з урахуванням зони поверхні, яку треба позбавити від шумів.

Що стосується скрипів, боротьба з ними — це вкрай необхідний захід під час шумоізоляції авто. Після проведення шумоізоляції, скрипіння елементів всередині салону стає величезною проблемою. Так, загальний рівень шуму в салоні падає, але поскрипування, цвіркуни в салоні стають вкрай нестерпними. Є цілий ряд матеріалів, за допомогою яких можна позбутися від цвіркунів. Також віброізоляційними матеріалами можна обробляти елементи з пластику, тим самим обтяжуючи його для того, щоб прибрати коливання. В цілому ж, протистояння з пластиком всередині салону проходить методом ретельної проклейки стиків та заповнення прокладними матеріалами.

Після того, як було проведено вібродемпфування, укладка шумоізоліції і обробка пластикових частин, відбувається збірка салону в зворотному порядку. Приємним результатом проведення шумоізоляції автомобіля стає кардинальне поліпшення акустики автомобіля. Акустична обробка шумоізоляційними матеріалами елементів, де присутні і динаміки, дає можливість акустичної системі проявити себе в максимальній якості. У будь-якому випадку, заміна або установка акустики вимагає в обов'язковому порядку роботу з акустичною обробкою, інакше потенціал не розкриється.

Що стосується обробки окремих зон, які на перший погляд не можуть нести будь-якої шум. З цього приводу конкретної відповіді дати не можна, як і на питання що служить найбільшим джерелом шуму. Це через те, що кожна машина по марці і моделі абсолютно індивідуальна і вимагає унікального підходу (у будь-якого авто є слабкі місця, яким потрібно приділити найбільшу увагу).

Ізоляція окремих частин автомобіля

Ізоляція окремих частин автомобіля

Двері. Через них проникає велика кількість шумів ззовні. Двері мають великі площини металу (фільонки) і невелику кількість ребер жорсткості. Обробка дверей значно змінює ситуацію — двері автомобіля з заводу практично не обробляються і мають дуже слабку шумоізоляцію (це стосується абсолютно всіх марок без винятку). Саме тому якісно оброблені двері мають дуже хороший ефект, який, в деяких випадках, може позмагатися з обробкою декількох зон одночасно. Додатково шумоізоляція дверей покращує акустичне оформлення дверей. Динамік, який встановлений в двері, отримує об'ємність в своїй роботі, що, в кінцевому підсумку, призводить до значного поліпшення звучання акустичної системи.

Матеріали для вібро-шумоізоляції дверей

Багажник. Ізоляція багажника особливо актуальна для тих людей, які багато часу проводять в русі. Багажник, який має якісну обробку, зменшує шум у салоні, робить менш чутним задню частину машини, прибирає зайвий звук, що виходить від задніх арок.

Матеріали для вібро-шумоізоляції багажника:

Стеля. Під час руху ця зона має досить великий рівень шумів, так як її вібронавантаженість досить висока і здатна створювати зайвий шум. Обробка даху вібро-шумоізоляційними матеріалами допомагає прибрати гул, який виходить від даху на швидкості, зменшити чутність дощу в салоні.

Матеріали для вібро-шумоізоляції стелі:

Капот. Ця зона дуже актуальна для дизельних автомобілів, так як площа капота велика, а вібраційне навантаження від двигуна передається на великі площини. Віброізоляція капота дуже сприятливо позначається на рівні шуму і вібрації всередині салону автомобіля.

Матеріали для вібро-шумоізоляції капота:

Підлога. Підлога салону автомобіля — це важлива ділянка для шумоізоляції. Джерела шуму і вібрацій вузлів підвіски знаходяться в безпосередній близькості і робить підлогу основним джерелом шуму.

Правильний підбір і укладання матеріалів (матеріали, які спеціально створені для високо вібронавантажених зон) дають результат, який здатний вразити будь-якого автомобіліста.

Матеріали для вібро-шумоізоляції підлоги:

Колісні арки. Самі арки не шумлять, але передають вібрацію на інші ділянки, які мають меньший опір і жорсткість при утворенні вібрації. Зменшення передачі вібрацій проводитися віброізоляційними матеріалами.

Матеріали для вібро-шумоізоляції арок коліс:

Висновки

1. Автомобілі різних моделей і від різноманітних виробників є різними в плані проведення шумоізоляції. До індивідуальних авто потрібен свій підхід. Це стосується і зон, до яких потрібно приділити основну увагу, а також використання різних матеріалів для досягнення кращого ефекту.

2. Важливо використовувати тільки якісні матеріали, які здатні запобігти необгрунтованих витрат фінансів, а також позбавити від негативних наслідків, які найчастіше виникають через неправильний вибір матеріалів за параметрами.

3. Для окремих зон необхідно підбирати правильні матеріали, так як використання двох-трьох матеріалів для обробки всього автомобіля не дасть потрібного результату.

4. Важливо звернути увагу на боротьбу зі скрипом і цвіркунами всередині салону.

5. Перед тим як купити шумоізоляцію, не потрібно соромитися консультуватися з менеджерами інтернет-магазину, а саму установку краще довірити фахівцям. Не варто забувати, що шумоізоляція — це дуже трудомісткий процес і проводячи її самостійно, можна витратити багато сил і часу, а результат може не задовольнити.

Якщо все зроблено правильно, шумоізоляція (віброізоліція, шумоізоляція, прокладок) і грамотне застосування матеріалів здатне значно поліпшити ситуацію з шумовий картиною всередині салону автомобіля.

ТОП-3 матеріалу для шумоізоляції

Найкращі віброізоляційні матеріали

Шукаєте якісну і найкращу віброізоляцію? Даний рейтинг віброізоляції складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Віброізоляція авто Шумофф М2

Віброізоляція авто Шумофф М2
Особливості:
  • ★ Експлуатація матеріалу від -45С до +120С
  • ★ Коефіцієнт механічних втрат 0,30 од
  • ★ Питома вага: 2,9 кг/м2

Віброізоляційний матеріал Vizol 2 60 мкм

Віброізоляційний матеріал Vizol 2 60 мкм
Особливості:
  • ★ Товщина 2 мм
  • ★ Застосовується на — дверях, капоті, даху
  • ★ Розмір листа 700x500 мм

Вібропоглинаючий матеріал ACOUSTICS Xtreme X2

Вібропоглинаючий матеріал ACOUSTICS Xtreme X2
Особливості:
  • ★ Товщина 2 мм
  • ★ Застосовується на — дверях, капоті, даху
  • ★ Розмір листа 700x500 мм

Матеріали по темі

Шумоізоляція: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.