Підсилювачі потужності звуку для авто: допомагаємо зробити правильний вибір
Автомобіль вже давно не використовується тільки як засіб пересування. Деяким доводиться проводити в ньому більшу частину дня або навіть ночувати, наприклад, якщо вирушаєте в далеку поїздку. Відповідно і вимоги до комфорту збільшуються. Один із способів поліпшити цей параметр встановити підсилювач потужності. У підсумку ви отримуєте можливість прослуховувати музику на високому рівні гучності з якісним відтворенням.
Автомобільний підсилювач — це один з головних елементів аудіосистеми. Він отримує сигнал від лінійного виходу магнітоли низького рівня і передає струм з необхідним рівнем для роботи динаміків.
Типи пристроїв
Стандартно, основний асортимент підсилювачів потужності ділять на три групи:
- моно — для одного динаміка;
- двоканальний — один сабвуфер і два динаміки;
- чотирьохканальний — два сабвуфера і чотири динаміки.
Також є триканальні, п'ятиканальні і шестиканальні підсилювачі звуку, але вони не так популярні серед автомобілістів.
Це умовне ділення. Для вибору справді якісної моделі, потрібно орієнтуватися не її клас, який розповість трохи більше про вибраному пристрої:
- Клас «А»: гарантують чисте відтворення, але не відрізняються високою ефективністю. Рівень ККД — до 30%. Наочний приклад: при споживанні 100 Вт, такий підсилювач видасть звук потужністю до 30 Вт. Куди дівається решта енергія? Розчиняється десь в електричних мережах.
- Клас «В»: відрізняються потужністю до 60 Вт., але не можуть похвалитися високою якістю відтворення.
- Клас «С»: мають високий ККД — до 75%. Однак спостерігаємо, що чим вище цей параметр, тим більше чути перешкоди. Не рекомендується використовувати такі моделі для Hi-Fi аудіосистем.
- Клас «D». Сучасні моделі відрізняються можливістю цифрової обробки сигналу. Ще одна перевага — компактність конструкції.
- Клас «AB»: поєднали в собі переваги А і В класу. В результаті отримали гарну ефективність і чистий сигнал.
Звертайте увагу на наявність фільтра нижніх частот. Такі параметри дозволяють отримувати хороші баси, а сабвуфер буде працювати без надриву на високій гучності. Наявність фільтра високих частот забезпечує покращене звучання.
На що звертати увагу при виборі
Орієнтуватися тільки на клас або тип підсилювача потужності можна тільки в тому випадку, якщо ви взагалі невибагливі до звуку. Для цінителів по-справжньому якісного звучання рекомендується враховувати такі параметри:
- Потужність — один з найбільш значущих факторів вибору. Тут враховуйте, з яким навантаженням потрібно буде справлятися підсилювачу. Потужність пристрою повинна відповідати потужності акустики: якщо параметр буде більше, то є ризик спалити динаміки, а якщо менше — то відтворення буде спотвореним. Враховуйте саме номінальний показник, а не максимальний.
- Співвідношення сигналу та шуму — особливо важливо, якщо пристрій призначається для мідбасів, середньочастотних і високочастотних динаміків. Взагалі, для всіх моделей діє одне правило: чим вище показник, тим краще.
- Роз'єми: повинні бути захищені з усіх боків, обмежуючі стінки повинні розташовуватися близько до контактів, розміри контактів повинні справлятися з рекомендованим навантаженням підсилювача.
Функція кросовера дозволяє використовувати пристрій універсально, наприклад, для ВЧ-динаміків зрізати нижні частоти, а для мідбаса — високі. Серед додаткових функцій можуть бути: еквалайзер, додаткові виходи.
Вибрати і купити підсилювач потужності в Тернополі, Івано-Франківську, Львові з доставкою по Україні можна 130.com.ua.
Перш ніж купити підсилювач звуку для автомобіля, потрібно врахувати всі вищеперелічені рекомендації. Так ви підберете якісний пристрій, який прослужить вам багато років.