ТОП-5 автомагнітол. Рейтинг автомобільних магнітол 2019!
Сьогодні ми підібрали для вас ТОП-5 найпопулярніших автомагнітол 2018-го та початку 2019-го року. Відразу хочу відзначити, що в цьому ТОПі будуть тільки бездискові магнітоли, вони ж медіа-ресивери, оскільки диски як носій застаріли. Це дозволило знизити ціну самої магнітоли й зменшити її розміри.
Отже, сьогоднішній ТОП ми не будемо розділяти по місцях, все магнітоли по-своєму гарні й мають свої фішки. Загалом ось він наш ТОП:
- Pioneer SPH-10BT
- Pioneer MVH-280FD
- Kenwood KMM-124 і Kenwood KMM-125
- Alpine UTE-200BT
- Alpine UTE-92BT
Давайте по черзі розглянемо кожну модель. Розповідь про першу магнітолу можливо вийде злегка затягнутою, але це тому, що я буду більш детально розповідати про основні характеристики і в огляді наступних магнітол повторювати це вже не буду.
Pioneer SPH-10BT
Це новинка 2019-го року. Основною унікальною фішкою Pioneer SPH-10BT є вбудований в магнітолу тримач для смартфона, можливість сполучення магнітоли зі смартфоном і повноцінне керування ім. Це просто неймовірно крута штука з кількох причин:
- По-перше, завдяки цьому зі звичайної 1DIN магнітоли виходить повноцінна мультимедіа система, на якій ви можете прослуховувати музику, дивитися відео, серфить в інтернеті та користуватися всіма благами сучасного смартфона.
- По-друге, це заміна GPS-навігатора, оскільки на смартфон можна встановити будь-яке навігаційне ПО і карти.
- По-третє, вирішується вічна проблема «Куди ж покласти телефон в машині?». Смартфон міцно фіксується в тримачі і навіть при їзді по вибоїстих дорогах він з нього не випаде. Ну й звичайно разом з магнітолою його можна використовувати в якості гучного зв'язку, до того ж в комплекті є виносний мікрофон.
Керування магнітолою здійснюється за допомогою програми Pioneer SmartSync, яку можна встановити на мобільний пристрій як на базі Android, так і на базі iOS. Крім цього на ресівері є спеціально виділені кнопки для запуску навігації на підключеному телефоні, а також запуску голосових помічників.
Так, зі зручностями використання смартфона в магнітолі закінчили, тепер перейдемо до самої технічної начинки медіа-ресивера.
Типорозмір — 1DIN. Забіжу наперед і скажу, що все магнітоли в цьому ТОПі виконані саме в цьому типорозмірі. Поясню для тих, хто не знає, що таке цей DIN. Це, якщо сказати простими словами — висота магнітоли. 1DIN — 180x50 мм, 2DIN — 180x100 мм. У більшості випадків 2DIN магнітоли відрізняються тим, що у них є великий дисплей, на якому можна дивитися відеоролики та користуватися навігацією, але в нашому випадку все це може робити і наш маленький 1-діновий Pioneer.
Потужність вбудованого підсилювача — 4 канали по 50 Вт. На перший погляд може здатися, що цього достатньо, але, як і у більшості інших автомагнітол, це показник максимальної потужності, а номінально вони видають десь в районі 20-25 Вт. Практично ніхто з виробників не вказує номінальну потужність магнітол, тому у відсотків 90 всіх існуючих головних пристроїв на ринку в характеристиках буде вказано 4х50 Вт. Тому для отримання кращого звучання рекомендується додатково підключати підсилювач звуку, щоб повністю розкрити потенціал акустики, що встановленна в машині. Знову-таки забігу наперед і скажу, що в цьому ТОПі буде модель з більшою максимальною та номінальною потужністю, для якої в принципі додатковий підсилювач не обов'язковий.
2 пари RCA виходів. RCA виходи — це лінійні виходи, які призначені для підключення зовнішніх підсилювачів звуку. В даному випадку, ви можете підключити до магнітоли 2 підсилювачі звуку — під акустику та під сабвуфер. Варіантів підключення підсилювачів може бути декілька.
Вбудований Bluetooth. З його допомогою можна користуватися гучним зв'язком і прослуховувати музику зі смартфона без підключення по USB. Ну і звичайно ж керувати магнітолою з мобільного пристрою.
Підтримка FLAC. Free Lossless Audio Codec (FLAC) — формат відтворення незжатих файлів з максимальним бітрейтом, який за якістю відтворення набагато краще звичного всім MP3 і навіть WAV. Подібні файли можна відтворювати з накопичувачів, підключених по USB.
13-смуговий графічний еквалайзер. Це просто бомба! Максимально гнучке налаштування частот з регуляторами від 50 Гц до 12.5 кГц.
RGB підсвічування. Можна підібрати тон підсвічування на ваш смак а також, щоб він ідеально підходив під колір інших елементів в салоні.
Захист від крадіжки. Ресивер обладнаний знімною передньою панеллю, яку завжди можна забрати з собою при виході з машини й не боятися, що її вкрадуть.
Пара слів про дизайн — дуже красиво й мінімалістично. На передній панелі розташовані основні елементи керування: 6 кнопок, USB-роз'єм, прихований під захисною кришкою, маленький TFT-екран і 2 стильних полуовала з підсвічуванням. І звичайно ж тримач для смартфона, він так само, як і USB-роз'єм, ховається під захисною кришкою, так що, навіть якщо ви не хочете підключати телефон до магнітоли, тримач не буде заважати — його без проблем можна заховати.
Підключення парктроника. Ще однією фішкою цього ресивера є можливість підключення парктроника Pioneer ND-PS1. При його підключенні вся інформація, що передається з паркувальних датчиків, буде виводитися на екрані смартфона. Дуже зручно й корисно, адже навіть досвідчені водії можуть неправильно розрахувати відстань до бордюру при парковці або не помітити якусь перешкоду, яка знаходиться в сліпій зоні. А парктроник про все це повідомить і допоможе правильно припаркуватися.
Комплектація :
- магнітола;
- пластиковий футляр для зберігання передній панелі;
- ISO коннектор;
- виносний мікрофон для гучного зв'язку;
- інструкція користувача;
- гарантійний талон.
На цьому, в принципі, все. Підсумувавши, можна сказати, що Pioneer SPH-10BT — це той медіа-ресивер, який відмінно підійде сучасній, технологічно просунутій людині, яка хоче себе в машину компактний головний пристрій, який за своїми функціональними можливостями не поступається більш габаритним 2DIN мультимедіа системам, і хоче отримати від свого смартфона максимум, а не використовувати його тільки як звонилку, в-інтернеті-сіделку, на ютубі-відео-смотрелку.
Pioneer MVH-280FD
Pioneer MVH-280FD — це також однодінова бездискова магнітола з однією крутою фішкою, яка відрізняє її від конкурентів, — потужність вбудованого підсилювача 4х100 Вт. А це в цілих 2 рази більше, ніж у практично всіх інших існуючих магнітол. Що це означає? А значить це те, що ви можете без проблем підключати середньопотужні динаміки безпосередньо до магнітоли та не паритися з приводу встановлення зовнішнього підсилювача. Так, як я і говорив раніше, на максимальну потужність можна не звертати увагу, але навіть номінальна потужність у цієї магнітоли становить 40 Вт на канал. Для порівняння — у Pioneer SPH-10BT номінальна потужність 22 Вт. Як бачите, різниця майже в 2 рази. Варто зазначити, що у середньостатистичного зовнішнього підсилювача звуку, номінальна потужність 50 Вт на канал, так що Pioneer MVH-280FD може цілком непогано з ним позмагатися.
Так, про потужність вже сказали, тепер перейдемо до лінійних виходів — тут також 2 RCA вихода для підключення підсилювача для 2 пар динаміків або пари динаміків і сабвуфера.
Pioneer MVH-280FD може відтворювати аудіофайли формату FLAC і підтримує пряме керування iPod/iPhone і пристроями з системою Android.
Також модель має фільтри високих і низьких частот, можливість керування сабвуфером і 5-смуговий графічний еквалайзер для досить гнучкої настройки звуку.
Зовнішній вигляд. В принципі зовні Pioneer 280-й виглядає як типова 1DIN магнітола — невеликий РК-екран, купа кнопок керування, деякі з яких виконують подвійну функцію, велика зручна крутилка гучності, AUX вхід і USB-роз'єм із захисною кришкою та підсвічуванням. До речі про підсвічування. Тут воно не змінне, а тільки червоне і інших варіацій цієї магнітоли, наприклад, із зеленим або білим підсвічуванням не існує. Так що якщо ви хочете собі саме цей Піонер, але червоне підсвічування ніяк не вписується в салон вашого автомобіля, то доведеться або змиритися і жити далі естетично незадоволеним, або вимкнути підсвічування взагалі та наосліп у темряві тикати кнопки навмання.
Що стосується комплектації, то вона така:
- магнітола;
- ISO коннектор;
- ІK пульт керування Pioneer CXE 9606;
- пластиковий футляр для зберігання передній панелі;
- інструкція користувача;
- гарантійний талон.
Отже, кому підійде Pioneer MVH-280FD? А підійде вона тим, хто хоче поліпшити гучність і якість звучання своєї аудіосистеми, але не готовий встановлювати підсилювач. Поїхали далі!
Kenwood KMM-124 і Kenwood KMM-125
Чисто технічно це повинен бути ТОП-6 автомагнітол, але магнітоли Kenwood KMM-124 і Kenwood KMM-125 я не можу розділити на 2 місця, просто тому що вони практично повністю однакові. Kenwood KMM-125 — це спадкоємець KMM-124, який весь пішов в батька і трохи перевершив його. Загалом у двох словах про модель KMM-124.
Kenwood KMM-124 — це лідер в бюджетному сегменті 1DIN автомагнітол, який не має гідних аналогів за свою ціну. На момент запису цього відео ціна цієї магнітоли становить всього 1600 грн., і за цю ціну ви отримуєте відмінну USB магнітолу, з підтримкою FLAC, 2-мя парами RCA виходів, 3-смуговим параметричним еквалайзером, змінним підсвічуванням і РК-дисплеєм, який добре читається. Також підтримується можливість керування штатними кнопками на кермі, але для цього потрібно встановити додатковий модуль. Такого зараз не може надати жоден інший бренд на ринку.
Комплектація :
- магнітола;
- ISO коннектор;
- гарантійний талон;
- інструкція користувача.
Kenwood KMM-125 в свою чергу може похвалитися абсолютно тим же, але трохи змінився зовні, дуже незначно, буквально пару кнопок пересунули й все.
У висновку про ці магнітоли можна сказати тільки одне — це заслужені лідери в економ-сегменті. Вони відмінно підійдуть усім, хто хоче за недорого поліпшити якість звуку в своїй машині.
Alpine UTE-200BT
Alpine UTE-200BT. Якщо чесно вже практично нема чого розповісти про цю магнітолу. Ось дивіться, є хороша магнітола Kenwood KMM-124, до нього прикрутили Bluetooth, додали фірмову алпайновську якість звуку і дизайн, додали підтримку iOS пристроїв і пару дрібниць, на кшталт підтримки Spotify і прослуховування інтернет-радіо через смартфон, а також підтримку опціонального пульта ДУ — і в результаті вийшов Alpine UTE-200BT.
На словах якось звучить це не дуже, але по факту нічого поганого немає, навіть навпаки. Ця магнітола може похвалитися відмінним звуком, підтримкою FLAC, 3-смуговим еквалайзером, змінним підсвічуванням і всіма тими фішками, що я перерахував раніше. Це відмінна магнітола середнього цінового сегмента. Трохи дорожче хороших бюджетних моделей, але за цю різницю в ціні ви отримаєте Bluetooth і кращу якість звуку.
Комплектація :
- магнітола;
- ISO коннектор;
- виносний мікрофон для гучного зв'язку;
- інструкція користувача;
- гарантійний талон.
Ця магнітола підійде тим, кому потрібно гарне звучання і Bluetooth.
Alpine UTE-92BT
Отже, остання магнітола в нашому списку, але далеко не остання за якістю — Alpine UTE-92BT. Це найдорожча модель з нашого ТОПу, але її ціна повністю виправдана. Це магнітола з вбудованим звуковим процесором, а це значить, що вона має практично безмежні можливості в налаштуванні звуку.
Почнемо з малого. Тут є можливість керування штатними кнопками на кермі. Є однорядковий РК-дисплей зі змінним підсвічуванням. Підсвічування кнопок також змінне, при чому його можна налаштовувати незалежно від підсвічування дисплея. Є вбудований Bluetooth, за рахунок чого до ресивера можна підключити смартфон для розмов по гучному зв'язку і налаштування магнітоли. Давайте зараз зупинимося на налаштуванні магнітоли, тому що тут є що налаштовувати.
Звукове налаштування можна проводити як безпосередньо кнопками на магнітоли, так і за допомогою спеціального додатка на смартфоні, з додатка налаштовувати очевидно простіше і зручніше. Доступне поканальне налаштування, тобто для кожного динаміка можна виставити свої параметри і тимчасові затримки. Коротко розповім про тимчасові затримки. Вони потрібні, щоб виставити в салоні правильну звукову сцену. Як ми знаємо, динаміки в салоні автомобіля знаходяться на різній відстані від водія, тому звук з різних динаміків доходить через різні проміжки часу, для того щоб звук доходив з усіх динаміків, так би мовити, одночасно, потрібно виставити тимчасові затримки. Виставляються вони шляхом заміру відстані від динаміка до водія і виставлення цієї інформації в налаштуваннях. Більшість середньостатистичних людей можливо навіть не помітять різницю між правильними і неправильними затримками, але справжні аудіофіли і люди, які беруть участь в змаганнях з автозвуку гідно оцінять цю можливість.
Досягти ідеального звучання з магнітолою Alpine UTE-92BT можна завдяки:
- 9-смуговому параметричному еквалайзеру;
- заводським передустановкам еквалайзера;
- кросоверу;
- 24 битному ЦАПу;
- 3 парам RCA виходів;
- а також підтримки FLAC.
Комплектація :
- магнітола;
- пластиковий футляр для зберігання передній панелі;
- ISO коннектор;
- виносний мікрофон для гучного зв'язку;
- інструкція користувача;
- гарантійний талон.
В підсумку, Alpine UTE-92BT — це, напевно, не та магнітола, яка підійде кожному. Для багатьох користувачів більшість її функцій будуть не потрібні. Це скоріше магнітола для тих, хто прям дуже любить якісний звук, любить копатися в налаштуваннях і крутити крутілочкі. Для тих, хто збирається брати участь в змаганнях з автозвуку або просто хоче насолоджуватися ідеальним звучанням улюблених пісень у себе в машині.
Висновок
Ну ось, про все магнітоли трохи поговорили й тепер давайте зробимо підсумок. Кожна магнітола, яка потрапила в цей ТОП, відмінна та безсумнівно заслуговує на увагу. Що вибрати — вирішувати звичайно ж вам. Ми просто даємо поради.
Потрібна бюджетна хороша магнітола — беріть Kenwood KMM-124 або KMM-125.
Потрібна магнітола з трохи кращим звуком і Bluetooth — беріть Alpine UTE-200BT.
Хочете стильну й сучасну магнітолу з повним керуванням зі смартфона — однозначно Pioneer SPH-10BT.
Хочете голосно слухати музику, але не хочете встановлювати підсилювач — Pioneer MVH-280FD.
Ну а якщо бажаєте отримати ідеальне звучання та не гидуєте покопатися в налаштуваннях — для вас очевидний лідер Alpine UTE-92BT.