Особливості техніки безпеки при використанні дитячих автокрісел
Щоб забезпечити повну безпеку дитини під час поїздки в автомобілі біьшість батьків використовують дитячі автокрісла. І це не дивно – завдяки подібним пристосуванням дитина сидить спокійно, їй цікаво перебувати в такому кріслі, а також затишно і комфортно.
Однак, багато батьків можуть бути не ознайомлені з особливостями установки цих пристроїв в автомобілі. Давайте розглянемо їх детально.
Враховуємо особливості автомобіля
Для більш зручного розміщення автокрісла, на задньому сидінні повинен бути облаштований триточковий ремінь безпеки. Таким чином, можна легко встановити дитячий утримуючий пристрій і не хвилюватися про фіксацію.
1. Крісла, що входять до групи 0 + і 1 використовуються для розміщення дітей у віці від народження до 1 року вагою 0-13 кг і для дітей 9 місяців-4 роки з вагою 9-18 кг. Ці пристрої кріпляться до сидіння ременем безпеки, а дитина фіксується в автокріслі ременями, які знаходяться у внутрішній частині пристосування.
2. У кріслах 2 і 3 категорії розміщують дітей 3-7 років і 6-12 років з вагою 15-25 кг і 22-36 кг відповідно немає ременів безпеки у внутрішній частині вироби. Дитина фіксується автомобільним ременем безпеки.
Цікавою системою для фіксації дитячого крісла є конструкція ISOFIX. Це жорсткий фіксуючий елемент, завдяки якому крісло кріпиться до самого кузова транспортного засобу. Це дає можливість набагато більшого захисту дитини, особливо тих, хто має вік від народження до 4 років, і його безпеки під час поїздок.
Типи пристроїв, які утримують дитину
Вище були вказані групи автокрісел і вік, а також вага дітей, яких можна в них перевозити. Відповідно, існують такі способи кріплення кожного виду пристосування:
- крісла першої групи встановлюють проти руху автомобіля, що забезпечує повний захист дитини, оскільки їх хребет не зміцнів і такий стан буде максимально зручним і безпечним для них. Малюків до 6 місяців фіксують ременем довжиною 70-80 см в положенні лежачи;
- автокрісла, що відносяться до другої, третьої і четвертої групи, монтують по руху авто.
Для дітей старшого віку можна знімати спинку, залишаючи в даному випадку тільки сам бустер. Також розрізняють конвертовані моделі. Їх особливістю вважається можливість установки як в положенні проти, так і по руху транспортного засобу.
За рекомендаціями фахівців, необхідно возити дітей до 2 років в автокріслі, яке встановлено проти напрямку авто. Завдяки цьому істотно зростає, до 70%, їх безпека під час поїздки.
Особливості вибору автокрісел для дітей
Вибираючи автокрісло потрібно враховувати ряд важливих факторів.
1. Універсальні варіанти в меншій мірі захищають дитину під час руху. Краще підбирати моделі, які підходять саме для вашої дитини – за зростом і вагою, а також по її віку.
2. Зараз особливу увагу багато батьків звертають на результати краш-тестів. Перегляньте їх в інтернеті, щоб бути повністю впевненим у своєму виборі.
3. При виборі також треба враховувати сертифікацію і стандарти, за якими повинні виготовлятися автокрісла. Ретельно перевірте їх наявність, щоб забезпечити повну безпеку свого малюка.
4. Купуючи пристосування треба звертати увагу на його зовнішній вигляд – щоб не було подряпин або ознак зносу, зламаних або пошкоджених елементів, щоб ремені безпеки були добре прикріплені до виробу.
5. Наявність інструкції також важлива, потрібно ретельно її вивчити, а також перевірити справність адаптерів і пряжок.
Крім того, краще не купувати вироби на липучках – це небезпечний метод для фіксації дитини.
Як потрібно використовувати дитячі автокрісла і ремені безпеки
Перш за все, треба пам'ятати, що не можна залишати дитину в автомобілі одну, навіть якщо вона сидить добре зафіксована в автокріслі. Це може закінчитися найнеприємнішим чином. Крім того:
- не рекомендується встановлювати користоване крісло, особливо якщо воно побувало в ДТП;
- всі елементи фіксації автокрісла надаватимуть максимальний захист, якщо вони підходять за всіма параметрами дитини;
- фіксуючи дитину, потрібно дивитися на ремені – вони не повинні торкатися до її шиї або лиця, при цьому пряжка і адаптери повинні бути в справному стані;
- не потрібно перетягувати ремінь, що знаходиться у верхній частині, так як він деформує знаходження поясного елементу і переміщує його на живіт дитини;
- розташування ременя має бути в нижній частині стегон, пряжка стикатися зі стегнами або їх нижньою частиною;
- необхідно постійно робити перевірку ременів, чи добре застебнуті вони;
- не можна використовувати ремінь для дітей на автомобільному сидінні, де в спинці є щілина;
- краще фіксувати автокрісло на задньому сидінні в центрі, це місце є більш безпечним для малюка;
- дітей до 16 років краще перевозити на задньому сидінні, оскільки це збільшує їх безпеку на 40%. Перевозячи дитину на передньому сидінні, в разі аварії, може спрацювати подушка безпеки, яка серйозно травмує дитину.
Таким чином, дотримуючись цих правил дитина буде в цілковитій безпеці під час поїздки.
Вибір дитячого автокрісла – дуже важливий для багатьох батьків. Щоб зробити правильний вибір – звертайтеся на сайт, де великий асортимент представлених моделей. Тут кожен може підібрати оптимальний варіант, який забезпечить повну безпеку для вашої дитини. Дитячі автокрісла і бустери купити з доставкою в Україні в Рівне, Полтаву, Івано-Франківстк можна на 130.com.ua.