Робимо шумоізоляцію авто своїми руками
Шумоізоляція авто — спосіб зробити тихий салон за рахунок виключення будь-яких сторонніх звуків, включаючи скрипи і шуми. Якісна заводська шумоізоляція присутня хіба що в машинах класу люкс. Решті ж доводиться проводити цю процедуру самостійно.
Для установки шумоізоляції може бути кілька причин. Наприклад, банально, але зменшити шум або поліпшити звучання акустичної системи. Навіть якщо у вас буде встановлена недорога магнітола, якість звучання може помітно покращитися з монтажем шумоізоляції.
Залежно від обраної мети, необхідно вибирати матеріал. Адже він буває також віброізоляційним, протівоскріпним.
Шумоізоляція своїми руками: що потрібно
Якщо у вас обмежений бюджет, то краще робити шумку поступово. Купувати якісний матеріал, але обклеювати кузов частинами. Наприклад, в цьому місяці зробити двері, а в наступному — капот. Від якості вихідних матеріалів буде залежати результат.
Для монтажних робіт вам знадобляться:
- — Будівельний фен. Навіть не думайте використовувати звичайний. Тут важливо використовувати спеціальний інструмент.
- — Прикаточний ролик. Він необхідний для того, щоб надійно прикатати шумку до кузова. Коштує недорого, зате користі від нього сила-силенна.
- — Ножиці, щоб підготувати листи потрібної форми і розміру.
- — Знежирювач — обов'язковий етап підготовки поверхні до подальших робіт.
Перед початком робіт ознайомтеся з усіма нюансами свого кузова. Заздалегідь прорахуйте необхідний матеріал. Спочатку — усі підготовчі роботи, потім — основний процес.
Шумоізоляція капота
Водії вважають, що обклеївши капот, можна назавжди забути про шум двигуна. Але це велика помилка. Так, можна зменшити сторонні звуки, але повністю позбутися від них не вийде.
Шумоізоляція капота більше допомагає поліпшити теплоізоляцію, що особливо важливо в період морозів. Для цього підійдуть такі матеріали: вібропласт сильвер і акцент 10 мм. Якщо ви все-таки зважилися на шумку, то для початку потрібно підібрати матеріал за вагою. Адже не забувайте, що не можна сильно обтяжувати капот, інакше можуть потекти амортизатори.
Зверніть увагу, що шумка — початковий і базовий етап, а вібро- і теплоізоляція — вже доповнення.
Шумоізоляція дверей
Двері обклеюють шумкою, щоб виключити більшу частину сторонніх звуків і значно поліпшити звучання музики. Тут також необхідно звертати увагу на вагу матеріалу, оскільки при сильному обваженню доведеться частіше міняти петлі.
Тут все просто: чим більша площа буде покрита віброізоляцією, тим кращого ефекту ви досягнете. Для поліпшення звуку шумоізоляцію роблять в 4 шари.
Шумоізоляція даху
Дах обклеюють, щоб зменшити шум від опадів. Після проведення шумоізоляції, дощ вже не буде видавати такого сильного шуму. Найчастіше водії заощаджують і залишають дах без покриття. Однак для отримання максимального ефекту краще з часом встановити шумку і на стелю.
Купити шумоізоляцію для авто у Львові, Тернополі та Івано-Франківську можна на 130.com.ua з доставкою по Україні.
Шумоізоляція підлоги
Підлогу обклеюють шумкою, щоб позбутися від сторонніх звуків через удари каменів по днищу. Тут можна використовувати додатково віброізоляційний матеріал. Особливо приділіть увагу аркам коліс. Для кращого ефекту обклейте їх 2-3 шарами матеріалу.