Шумофф: Скільки і яких матеріалів використовується при шумоізоляції авто?
Майстер підбору шумо-віброізоляції Шумофф допоможе дізнатися скільки яких матеріалів необхідно для повної ізоляції автомобіля від сторонніх шумів і вібрацій.
Шумофф — шумо- віброізоляційні матеріали, більшість яких не мають аналогів на ринку. Копіткою працею різнопланових фахівців над ідеєю розробки високоякісного продукту були створені вібропоглиначі Шумофф (Шумoff). Вони об'єднують в собі численні віброакустичні дослідження, постійні вдосконалення і особливу увагу вимогам споживачів. Відзнаками ізоляційних матеріалів Шумофф є: зручний розмір матеріалів, унікальний малюнок тиснення, довговічність і високі демпфуючі характеристики.
У цьому циклі статей кожен автовласник зможе зорієнтуватися скільки і яких матеріалів Шумофф необхідно для вібро- і шумоізоляції трьох основних типів авто:
Скільки і куди клеїти вібро- шумоізоляції? Натисніть для перегляду:
Малолітражні легкові автомобілі | Легкові авто середнього і преміум класу | Кросовери і позашляховики |
Практично кожен автомобіль ще на заводі проходить процес шумоізоляції. Побачити і оцінити її стан, а також обсяг необхідної додаткової шумоізоляції можна прибравши внутрішнє оздоблення автомобіля. Тому, перш ніж приступити до процесу шумоізоляції, необхідно визначити зони підвищеного шуму в автомобілі. Ви можете зробити це самостійно, прислухаючись до звуків під час руху авто, або за допомогою фахівця СТО, який допоможе виявити джерело шуму «незрозумілого походження». Результатом такого тестування стане ваше рішення про повну або часткову шумоізоляції автомобіля, оскільки саме ви знаєте, що дратує найбільше — шум дощу на даху, шум двигуна або скрип в салоні авто, а можливо, всі перераховані шуми заважають «слухати музику».
Повна шумоізоляція автомобіля включає обробку даху, дверей, капота, підлоги (днища), багажного відсіку (кришка багажника), торпеди, моторного щита і об'ємних пластикових деталей інтер'єру машини. Часткова шумоізоляція автомобіля — ізоляція окремих проблемних зон, найчастіше з використанням меншої кількості матеріалу. Як правило, це задні арки коліс авто, підлога багажника, дах і двері. Необхідний мінімум — шумоізоляція дверей і даху, дозволяє поліпшити звучання навіть штатної акустики, не кажучи вже про професійну музичну систему.
До шумоізоляції необхідний комплексний підхід, що передбачає використання одночасно вібро- і шумоізоляційних матеріалів, а також матеріалів, що застосовуються в місцях з'єднань пластикових деталей (антискрип).
Віброізоляційні матеріали являють собою бітумний шар різної товщини з фольгованим покриттям та клейовою основою. Клеяться на заздалегідь підготовлені металеві елементи кузова, збільшуючи вагу і твердість, тим самим зменшують резонансну частоту шумів. Другим шаром наносять шумоізоляційні матеріали, які поглинають шуми і виконують функцію теплоізоляції. Застосування тільки шумоізоляційних матеріалів дасть «якийсь результат», але витрати скоріше всього себе не виправдають.
Також необхідно розуміти, що повністю позбутися від шумів в автомобілі неможливо. Якщо сам кузов можна шумоізолювати, то боротися з конструктивними шумами (галасливий двигун, тонкий метал, недосконалі опори двигуна і кріплення вихлопної системи автомобіля) можна тільки на етапі конструювання авто, але за допомогою вібро- і шумоізоляційних матеріалів можна знизити рівень шуму. З доставкою по Україні шумоізоляцію можна купити у Львові, Івано-Франківську, Тернополі на 130.com.ua.
Зробити розрахунок матеріалу для шумоізоляції автомобіля нескладно, знаючи площу обробки і розміри аркушів обраних матеріалів. При розрахунку необхідно враховувати, що на вигинах йде більше матеріалу. Віброізоляцію всій поверхні металу можна не робити. Наприклад, на даху достатньо обклеїти площа між ребрами жорсткості. Інша справа — шумоізоляція днища салону, яка повинна охоплювати 100% поверхні, а на стиках клеїтися внахлест або стик-встик. В процесі потрібно не забувати про «перенавантаження» авто надмірною вагою шумоізоляції, в тому числі, щоб уникнути прогину капота або кришки багажника.
Можна скористатися готовими рішеннями фахівців і купити комплект шумоізоляції автомобіля, що містять вібро- і шумоізоляційні матеріали для шумоізоляції окремих елементів авто (двері, задні арки, багажник...). Встановлюючи додаткову шумоізоляцію самостійно, уважно вивчіть стан штатної — у місцях, де вона відходить, немає сенсу наносити другий шар, краще її видалити і встановити нову.
Для досягнення максимального ефекту, економії часу та грошових витрат професіонали рекомендують робити повну шумоізоляцію в один захід. Справа в тому, що у вартість установки шумоізоляції входять роботи по збірці і розбиранні потрібних частин автомобіля. В умовах СТО цей складний і трудомісткий процес займає в середньому 5 робочих днів (для автомобіля середнього класу). Якісно виконана фахівцями робота буде коштувати близько 40-50 відсотків від вартості матеріалу. При повної шумоізоляції, що включає складну процедуру розбирання і особливо збірки салону, вартість робіт може зрости до 90-100 відсотків. Оскільки цей процес вимагає максимальної обережності і застосування спеціальних інструментів (наприклад, зняти торпеду самостійно практично неможливо) слід оцінити умови роботи станції техобслуговування (хоча б візуально). Ще один нюанс — обов'язково обговоріть з СТО етапи та строки виконання робіт, надання поетапного фотозвіту про виконану роботу.
Фахівці Шумоff розробили спеціальну лінійку матеріалів, які ефективні, зручні в зберіганні і транспортуванні, і можуть монтуватися на авто без спеціального обладнання та навичок. Рекомендації фахівців щодо застосування цих матеріалів для автомобілів — малолітражних, середнього класу та позашляховиків допоможуть домогтися максимального ефекту без зайвих грошових витрат.