Оновлені штрафи і правила для водіїв – що змінюється в 2019 році?
В цьому ж році на вулицях почнуть працювати нові комунальні інспектори, вони виписуватимуть штрафи у випадку відсутності оплати за стоянку. А патрульні зможуть здійснити евакуацію авто на штрафмайданчик.
Недотримання швидкісних обмежень та штрафи за них
Протягом цього року будуть встановлені прилади для вимірювання швидкості та за перевищення норм будуть виписуватись штрафи порушникам – таку обіцянку дав Глава Національної поліції, Сергій Князєв. На сьогодні в наявності є лише 99 радарів, купівлю нових приладів передбачається зробити ближчим часом коштом держбюджету.
Таким же чином має запрацювати здійснення фото та відеофіксації спеціальними камерами. Їх будуть встановлювати на поліційні автомобілі і правоохоронці зможуть під час руху вимірювати швидкість іншого автомобіля. Такі ж камери встановлюватимуть на узбіччях.
Варто зазначити, що ще в минулому році почали діяти обмеження швидкості, вона становлять 50км/год. Штрафи за такі порушення:
1. перевищення на 20 км – 255 грн;
2. перевищення на 50 км – 510 грн.
На сьогодні в Києві встановлено кілька таких камер, вони працюють експериментальним чином. Ці прилади чудово функціонують, фіксуючи усіх порушників на дорозі. Поліційні камері монтовано на проспектах Перемоги та Бажана, на Набережному шосе, а також на усіх виїздах і в’їздах у мегаполіс. Багато водіїв, задля безпеки на дорозі та уникнення штрафів, займаються встановлення радар-детекторів.
Вивезення авто на штрафмайданчик через відсутність оплати за стоянку
Було внесено деякі зміни в правила паркування. Внаслідок, передбачено штраф у випадку паркування:
- на перехресті;
- в місцях для осіб з інвалідністю;
- смугах для руху громадського транспорту;
- на велосипедних доріжках;
- у зонах для руху пішоходів і на 10-метровій відстані до них;
- на залізничних та трамвайних коліях;
- на естакадах та мостах;
- під та на шляхопроводах.
У випадку таких порушень буде виписано штраф, копію документа залишать на лобовому склі транспортного засобу, а також поштою висилатиметься офіційне повідомлення. Патрульний співробітник має зафіксувати на фото та відео авто і, якщо потрібно, здійснити евакуацію. Послуги евакуатора порушнику коштуватимуть 600 грн, ця сума залежатиме від відстані до штрафмайданчика. До того ж водій повинен буде оплатити місце на штрафній стоянці за весь період перебування на ньому його машини.
Ще з вересня встановлено правило щодо оплати місця на стоянці – вартість перебування авто на ній потрібно оплачувати за допомогою паркоматів або SMS-повідомлень. Перевірятимуть оплату за стоянку спецінспектори комунальних служб, але ця посада з’явиться тільки в 2019 році. Також у випадку несплати паркувального місця, порушнику виписується штраф. Він становитиме суму, що в 20-кратному розмірі більша за звичайну вартість оплати за стоянку.
Відбиваючі елементи для школярів
Міністерство інфраструктури з 2019 року вводить правило щодо наявності у кожної дитини та підлітка шкільного віку спеціальних відбивачів світла. Такі нововведення дають змогу водіям помітити дітей під час їх переміщення в темний час доби. Ці вироби мають вигляд великих брелків, які можуть світитись в темряві, їх прив’язують до рюкзаків, прикріплюють на рукав чи до кишені.
Такі правила існують у країнах Європи, і там їх дотримуються не лише діти, але й дорослі. Тепер, при відсутності відбиваючого елемента, виписуватимуться штрафи.
Штрафи власникам «євроблях»
Зменшення вартості розмитнення таких авто спричинило введення нових штрафів, які можуть їм значно ускладнити життя.
1. Забороняється працювати в службі таксі, за недотримання цього правила – штраф 34 000 грн. Виконання цього правила поки що не ввійшло в дію, тому багато водіїв, власників «євроблях», безперешкодно таксують в різних фірмах.
2. Збільшено штрафи за прострочення терміну вивезення авто за межі країни. Таким чином, 1 день коштуватиме 170 грн, 3 дні – 850 грн. За 10-20 днів прострочення водій буде оштрафований на суму 8500 грн, а для тимчасово ввезених авто прострочення на 10-20 діб – 17 000 грн.
Щодо пропущення терміну вивезення буде повідомлено поліції працівниками митної служби. Таким чином, водій не зможе виїхати за межі країни, не виплативши повну суму штрафу.
Керування авто в нетверезому стані
Наприкінці 2018 року ВРУ було прийнято закон, в якому керування автомобілем в стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння буде прирівнюватись до кримінального проступку. Штраф за таке порушення становитиме 17-34 000 грн, а також водія позбавлять водійських прав на період до 3 років. Повторне правопорушення коштуватиме водієві 51 000 грн, такого порушника позбавлять документів на право керування авто на 2-3 роки.
Безпеку під час поїздки можуть забезпечити допоміжні пристрої, які водії часто встановлюють в автомобіль – радар-детектори з функцією антирадар або ж без неї. Вони використовуються для захисту водія та пасажирів, а також вдалого керування протягом всієї поїздки. Шукаєте радар-детектори? Купити у Львові, Тернополі, Івано-Франківську можна на 130.com.ua. Доставка по Україні.