Підігрів сидінь: за і проти
В сучасних автомобілях така функція, як підігрів сидінь, часто входить вже в штатну заводську комплектацію. Якщо її немає, то водії встановлюють системи обігріву самостійно. Це один з елементів, необхідний для підвищення рівня комфорту експлуатації транспортних засобів в холодну пору року. З підігрівом взимку не треба довго чекати й прогрівати салон, тому що сидіння стають теплими в лічені хвилини. Це дуже зручно, тому такі системи користуються великою популярністю серед наших водіїв. Однак експлуатація підігрівів має свої переваги й недоліки, які обов'язково треба враховувати, щоб кожна поїздка в машині була комфортною і максимально безпечною.
Плюси використання автомобільних сидінь з підігрівом
З настанням осені установка підігріву на автомобільні сидіння стає дуже актуальним завданням. Як тільки на вулиці стає холодно, і особливо коли наступають морози, саме підігрів водійських сидінь стає незамінним помічником, що забезпечує комфортну температуру. Погодьтеся, приємно сісти з холодної вулиці в нагріте крісло і не продовжувати ще якийсь час мерзнути, поки піч прогріє салон.
Можна виділити наступні позитивні моменти застосування підігріву сидінь:
- Швидке нагрівання і підтримання оптимальної температури в салоні транспортного засобу протягом довгого часу.
- Проста установка (системи бувають як зовнішні — накидки та чохли, так і внутрішні — вбудовані нагрівальні елементи). Перші просто фіксуються поверх крісла за допомогою спеціальних кріпильних елементів, монтаж других складніше, тому що їх треба закріпити під оббивкою, але все одно не займає дуже багато часу.
- Захист від переохолодження. Це одна з основних задач підігрівів сидінь. Сидіти на холодному — не найкращі умови для здоров'я, особливо взимку, коли на вулиці, тож, дуже низька температура, то в машині треба швидше зігрітися, щоб не застудитися і не захворіти.
- Прогрівання спини також дуже корисне при деяких захворюваннях, наприклад, радикуліт. Водіям з такими проблемами використання підігрівів може бути показано навіть в теплу пору року.
Але, попри безліч позитивних характеристик, системи обігріву цього типу мають і деякі недоліки.
Мінуси установки підігріву сидінь
Самі по собі теплі сидіння в машині ніякого шкоди здоровому організму не можуть нанести. Але все ж деякі негативні моменти при їх експлуатації є. Наприклад, якщо не дотримуватися рекомендацій і переборщити з температурою, це може привести до зниження уважності водія, викликати втому і головний біль, а також підвищити ризик захворювання застудою через порушення температурного режиму організму. Щоб уникнути цих негативних наслідків, слід дотримуватися деяких рекомендацій:
- Якщо не хочете застудитися, уникайте різких перепадів температури. Наприклад, ви влаштували в салоні сауну і надмірно перегріли сидіння, а отже, і своє тіло, в цьому випадку не можна відразу ж вибігати на мороз. Опинившись на вулиці, ви ризикуєте захворіти, тому що організм просто не встигне впоратися з такою різкою зміною температури. Тому не можна допускати сильного нагріву салону, і не виходьте на мороз роздягненим, навіть якщо вам треба вибігти на пару хвилин, одягайте куртку і щільно її застібайте.
- Не допускайте дуже тривалої роботи підігріву, його функція — це зробити крісла теплими, щоб на них було комфортно сидіти, але в салоні не повинно бути дуже жарко. Якщо система працює довго, то повітря в салоні стає сухим, людина відчуває духоту і брак кисню. В таких умовах водієві складно сконцентруватися, у нього болить голова, може з'явитися сонливість тощо. Тому в тривалих поїздках підігрів не рекомендується використовувати постійно. Вимикайте систему або переводите на мінімальну потужність. Крім того, не забувайте і про провітрювання салону, періодично запускати свіже повітря дуже корисно, це підвищує активність головного мозку.
Також варто відзначити, що є деякі захворювання, при яких підігріви протипоказані, до їх числа належить онкологія. Є дані, що зайвий перегрів може провокувати зростання доброякісних і злоякісних новоутворень. Тому таким пацієнтам можна використовувати систему підігріву сидінь лише на самому початку, щоб підняти трохи температуру і не сідати на холодні крісла, потім функцію треба вимкнути.
Чи шкідливий підігрів сидінь для чоловічого здоров'я?
Існує дуже поширена думка, що використання автомобільних опалювачів сидінь викликає у чоловіків проблеми зі статевою функцією, тому що у водія нагріваються не тільки сідниці й спина, але і різко зростає температура статевих органів. В результаті через тривале сидіння в теплому кріслі у чоловіків порушується кровообіг і можуть початися проблеми з потенцією і з зачаттям.
Насправді, деякі підстави для таких тверджень є. Оптимальна температура для чоловічих статевих органів — 34-35,5 градуса. При включенні підігріву на повну потужність і тривалому сидінні в такому кріслі вона може досягти позначки в 38 градусів і навіть вище. Що негативно позначається на дітородної функції. Однак, водночас переохолодження дає не менш негативний ефект, до якого варто приплюсувати ризик виникнення простатиту, циститу та інших неприємних хвороб, які може спровокувати переохолодження органів малого таза. Якщо знати міру і не перегріватися, а використовувати пристрій, відповідно до інструкції, то від підігріву буде лише користь. Як тільки сидіння прогрілися, переведіть підігрів в режим з мінімальною температурою або вимкніть зовсім, якщо температура повітря не дуже низька.
Правила експлуатації автомобільних підігрівів сидінь
Як вже було сказано вище, щоб не було проблем зі здоров'ям, дуже важливо дотримуватися правила і рекомендації, які зроблять експлуатацію автопідігріва безпечною і комфортною.
- Не вмикайте підігрів на максимальну потужність на довго, зазвичай для прогріву системі достатньо 15 хвилин.
- Вибирайте моделі з можливістю регулювання температури, це дозволить уникнути перегріву, тому що завжди можна буде зменшити температуру. Особливо це важливо тим, хто проводить за кермом 5 і більше годин щодня.
- Не варто забувати і про комфортний одяг. Намагайтеся не використовувати синтетику, яка при нагріванні може створювати парниковий ефект. Тканина й білизна повинні добре тримати тепло і при тому пропускати повітря, найкраще використовуйте дихаючі матеріали. І звичайно ж, одяг має бути зручним, нічого не повинно стягувати або ускладнювати рух.
- Слідкуйте за технічним станом підігріву, поверхня повинна бути цілою, не можна допускати порушення ізоляції та проливати на сидіння воду, якщо система не має захисту від вологи.
- Залишаючи салон автомобіля, завжди вимикайте систему підігріву сидінь.
Якщо дотримуватися таких простих правил, то легко можна уникнути будь-яких неприємностей. Якщо водій буде про це пам'ятати, то для нього поїздки на машині в будь-яку погоду будуть комфортними. Не забувайте, що небезпечний як перегрів, так і переохолодження, тому у всьому треба знати міру і знаходити золоту середину. Наш магазин 130.com.ua пропонує купити підігрів сидінь для авто у Львові, Увано-Франківскьку, Тернополі за вигідними цінами. Всі пристрої відрізняються надійністю і функціональністю, вони допоможуть вам зігрітися взимку.