Viber
Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:00
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Чому не працює підігрів сидінь?

Багато автовласників з осінньо-зимовий період дуже активно користуються підігрівом сидінь. Пов'язано це з тим, що в цей час температура на вулиці опускається, і вранці водієві та пасажирам холодні сидіння можуть доставляти дискомфорт і викликати неприємні відчуття. І якщо раптово підігрів відмовляється працювати, то це може стати причиною певних проблем. У цій статті ми розглянемо основні можливі причини, які можуть вивести з ладу підігрів і можливі методи боротьби з ними.

Чому не працює підігрів сидінь?

Що може привести до того, що підігрів автомобільних сидінь не працює?

Отже, щоб відповісти на питання: "Чому не працює підігрів сидінь?", треба спробувати з'ясувати основну причину.

Спочатку треба зрозуміти, як це працює. Сидіння підігріваються за допомогою спеціального нагрівального елементу, який активується при подачі на нього струму. Самі елементи зазвичай розміщуються всередині автомобільних сидінь (в спинці та сидінні). Як тільки водій натискає на кнопку включення, нагрівачі активуються і температура підвищується. Про те, що підігрів включився, зазвичай сигналізує спеціальний індикатор. І якщо лампочка раптом не загорілася, а елементи не нагріваються, то це говорить про те, що щось сталося і є несправність.

Причин подібних неприємностей може бути кілька:

Перегорів запобіжник

Якщо ви включили підігрів, а лампочка не загорілася, це може говорити про те, що з ладу вийшов запобіжник. У цьому випадку варто перевірити це припущення. Якщо причина саме в цьому, то досить просто замінити перегорілий запобіжник.

Вихід з ладу перемикача

Якщо підозра впала на перемикач, то для початку його треба зняти. Теоретично, це можна зробити, не демонтуючи крісло. Практика ж показує, що його краще з салону прибрати. Пов'язано це з тим, що не завжди можна легко підібратися до місця, де підключається вимикач. І в момент вилучення цієї деталі можна і обшивку пошкодити й сам перемикач.

Чому не працює підігрів сидінь?

Для початку розгляньмо конструкцію цього елемента. До складу кожного перемикача входить кілька компонентів: бігунок, контактні проводи та плата. Бігунок використовується для замикання контактів, яке здійснюється за допомогою резистора. Якщо, положення регулювального коліщатка змінюється, а опір залишається незмінним, то треба перевірити підключення та контакти. У деяких випадках підігрів не працює, тому що на контакти потрапило мастило. В цьому випадку потрібно просто очистити контакти і прибрати все, що може заважати.

Алгоритм дій буде наступним:

 • Зняти роз'єм перемикача. Щоб від'єднати вимикач, покачайте його з боку в бік і злегка потягніть униз. Тільки дійте дуже акуратно, не тягніть дуже сильно. Усередині обшивки знаходяться спеціальні стопори, для їх демонтажу потрібно викрутка. Витягти перемикач можна буде тільки після зняття стопорній конструкції.
 • Перевірка стану контактних проводів. Вимикач має 3 дроти. Центральний відповідає тільки за подачу світлового сигналу. Він вам не потрібен. Перевіряти треба лише дроти, які знаходяться праворуч і ліворуч. Якщо ви виявили, що вони не працюють, значить треба розбирати пристрій.
 • Перевірка стану плати. Усередині перемикача ви знайдете плату, саме до неї приєднуються усі контактні дроти. Якщо на неї потрапила вода або якась інша автомобільна рідина, наприклад, масло. Це може спровокувати несправність, тому що підігрів перестане працювати. Щоб усунути несправність, можна спробувати висушити і зачистити контакти на платі. Цього може виявитися досить, щоб відновити роботу системи.
 • Завершальний етап. На останньому етапі, якщо ви знайшли і виправили несправність, залишається тільки зібрати вимикач, діяти треба строго у зворотному порядку.
Чому не працює підігрів сидінь?

Обрив в ланцюзі нагрівальних елементів

Це одна з найбільш частих причин, виходу підігріву сидінь з ладу. Щоб переконатися в тому, що причина саме в цьому, треба перевірити стан нагрівальних елементів.

Якщо з перемикачем і запобіжником все в порядку, а сидіння не нагріваються, то треба:

 • перевірити цілісність проводки в роз'ємі, можливо причина несправності в її розриві;
 • встановити, чи подається струм на контакти.

Спочатку треба знайти реле, воно зазвичай знаходиться в нижній частині основного монтажного блоку підігріву. Для перевірки його справності можна скористатися стандартним автомобільним тестером або будь-яким іншим вимірювальним приладом, що є в наявності. З його допомогою можна дізнатися чи є напруга на контактних клемах. Якщо струм надходить, то треба шукати далі.

Наступний пункт — роз'єми, через які підключаються вже безпосередньо самі нагрівальні елементи. Тут доведеться зняти сидіння. Тому що потрібні роз'єми знаходяться в його нижній частині. Їх слід роз'єднати та за допомогою омметра перевірити, чи є на них опір. Не зайвим буде і перевірка стану проводів підключення, адже з часом вони банально можуть перетертися. Якщо причина несправності — обрив проводу, то тут все просто, достатньо з'єднати провід в місці розриву і ретельно його ізолювати.

Чому не працює підігрів сидінь?

Якщо нагрівальні елементи справні і перебувають в робочому стані, то обов'язково перевірте, чи подається на них живлення. Щупи тестера підключите до роз'ємів, через які напруга подається на підігрів, при включеному вимикачі.

Якщо ж живлення надходить, а підігрів не працює, то найімовірніша причина — перегоріла нитка з ланцюга підігріву. Зверніть увагу, що стандартно вбудований підігрів автомобільних сидінь складається з двох матів: один встановлюється в саме сидіння, а другий монтується в спинку крісла. Отже, роз'ємів зазвичай два.

Щоб усунути обрив нагрівального елементу, доведеться зняти оббивку з автомобільного сидіння, це необхідно для того, щоб отримати доступ до всіх основних компонентів, нагрівальних елементів, що використовуються.

Порядок дій в цій ситуації повинен бути наступним:

 • Демонтаж автомобільного сидіння. Спочатку крісло відкочується максимально назад, переднє кріплення треба відкрутити, і навпаки, висунути сидіння вперед, а потім акуратно відкрутити задні елементи.
 • Зняття оббивки. Зазвичай оббивка має кілька кріплень, які розташовуються знизу або збоку. Їх треба знайти і акуратно зняти оббивку з крісла.
 • Демонтаж нагрівального мату. Зверніть увагу, зазвичай вони кріпляться безпосередньо до поролону і мають клейову основу. Відривати їх треба дуже акуратно, щоб не пошкодити сидіння.
 • Заміна нагрівального мату. Візьміть такий же за розміром нагрівальний елемент і приклейте його на місце того, який вийшов з ладу.
 • Збірка сидіння. Після заміни несправного нагрівального елементу потрібно зібрати крісло строго у зворотному порядку і закріпити на колишньому місці в салоні.
Чому не працює підігрів сидінь?

Начебто, все дуже просто. Однак, це не зовсім так, не кожному під силу впоратися зі зняттям, розбиранням та складанням автомобільного сидіння. Якщо ви не впевнені, що зможете самостійно замінити блок, що вийшов з ладу, то краще зверніться на сервіс. Там вам точно все зроблять правильно. Якщо ж процес ніяких питань не викликає, то можна виконати все й самостійно. Вирішувати вам.

Напередодні зими дуже важливо перевірити в якому стані знаходиться система підігріву сидінь, і якщо є проблеми оперативно їх вирішити або замінить систему на нову. У нашому інтернет-магазині ви завжди можете купити підігрів сидінь у Львові, Івано-Франківську або Тернополі, якщо старий вийшов з ладу, і замінити його. Доставка товару здійснюється по всій Україні. У каталозі представлені різні варіанти: вбудовані дротові та вуглецеві підігріви, а також великий вибір накидок з підігрівом.

ТОП-3 підігріви сидінь
 

Найкращі підігріви сидінь в авто

Шукаєте якісний і найкращий підігрів сидінь в авто? Даний рейтинг підігрівів сидінь в авто складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Підігрів для автомобільних сидінь HEYNER WarmComfort Pro 506600 зі спеціальним чохлом для утеплення і регулятором нагріву

Підігрів для автомобільних сидінь HEYNER WarmComfort Pro 506600 зі спеціальним чохлом для утеплення і регулятором нагріву
Особливості:
 • ★ Швидкий і рівномірний нагрів великої площі
 • ★ Простий процес установки і надійна фіксація на кріслі
 • ★ Швидке підключення через прикурювач та високоефективність роботи

Автопідігрів Milex Arctic Black

Автопідігрів Milex Arctic Black
Особливості:
 • ★ Є 3-х режимний регулятор нагріву
 • ★ З дротяним нагрівальним елементом
 • ★ Тип нагріву — чохол з підігрівом

Автоподогрев сидінь Mitsumi M-28

Автоподогрев сидінь Mitsumi M-28
Особливості:
 • ★ Вбудований тип підігріву сидіння
 • ★ Має 5 режимів регулювання нагріву
 • ★ З карбоновим типом нагрівального елементу
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.