Особливості установки і використання ланцюгів протиковзання
У холодну пору багато водіїв починають замислюватися над придбанням такої важливої речі, як браслети або ланцюги протиковзання для автомобіля. З їх використанням істотно збільшується безпека пересування на слизькій або ґрунтовій дорозі, що супроводжується ожеледдю, пухким снігом, в'язким брудом або під час їзди по гравію, піску, інших видах бездоріжжя.
У разі використання шипованих покришок ці пристосування є не менш необхідними. Використання спеціальної конструкції і надійність кожного елемента ланцюгів протиковзання не тільки забезпечують краще зчеплення з покриттям, але і створюють додатковий захист від тертя, заметів і застрягання. Крім того, це забезпечення повної безпеки на дорозі під час руху автомобіля.
Переваги використання ланцюгів і браслетів протиковзання
Установка ланцюгів здійснюється на різну техніку – трактори або вантажні машини, обладнання для лісотехнічних або будівельних робіт, на вантажну техніку, квадроцикли і звичайні легкові автомобілі. Їх основними перевагами використання є:
- Компактність. Ланцюги протиковзання та браслети займають набагато менше місця, ніж звичайні колеса-запаски. Є важливим елементом для тих, кому необхідно часто їздити не тільки по рівній асфальтованій дорозі, але і по бездоріжжю.
- Наявність металевих елементів у вигляді «зубців» дає можливість їздити з великим комфортом і безпекою по зимових дорогах, в ожеледь.
- Матеріал виготовлення – нержавіюча сталь, це робить кожен елемент конструкції стійким до корозійної дії та інших факторів.
- Використання ланцюгів дає можливість забезпечити відмінну прохідність транспортного засобу по бездоріжжю, краще управління в складних умовах експлуатації і більш плавний хід.
- Швидка і проста установка на транспортний засіб без використання послуг фахівців.
Особливості установки браслетів і ланцюгів протиковзання
Монтаж ланцюгів протиковзання не вимагає особливих зусиль або проведення складних маніпуляцій.
- Їх треба розташувати перед колесом, при цьому напрямок замків повинен бути вперед і знаходитися із зовнішнього боку, з внутрішнього – гачок.
- Другим етапом є процес розташування коліс на ланцюгах. Для цього потрібно заїхати на них таким чином, щоб залишилося 20-30 см від кінця ланцюгів.
- Далі проводиться установка ланцюга, треба «накинути» відрізок елемента, що залишився на покришку, зафіксувати гачок по внутрішній частині і розтягнути ланцюг по всьому колесу. Застібка замка здійснюється на ланці, яка максимально віддалена від нього.
Після цього монтаж ланцюгів протиковзання завершено і можна відразу ж протестувати надійність всієї конструкції. Варто враховувати, що краще кілька разів попрактикувати установку ланцюгів, щоб в разі необхідності їх раптового монтування не виникало проблем або ускладнень, і монтаж пройшов швидко та якісно.
Особливості експлуатації різних видів ланцюгів
Ці пристосування діляться на два види:
- жорсткі протектори;
- м'які протектори.
У першому випадку при виготовленні використовуються власне металеві ланцюги, в іншому – гумові грунтозацепи армованого типу. Відмінними особливостями використання цих виробів вважається їзда по бездоріжжю з істотними швидкісними обмеженнями – це тільки з жорсткими ланцюгами протиковзання. М'які ланцюги можна використовувати і на звичайній рівній поверхні, крім того їх перевагою вважається менший вплив на покришки. Таким чином, термін їх експлуатації буде більшим, ніж використовуючи жорсткі ланцюги протиковзання.
Важливо пам'ятати, що:
- з ланцюгами на колесах необхідно зменшити швидкість руху, особливо на поворотах;
- не стартувати дуже різко;
- уникати раптового швидкого гальмування.
Крім того, можна встановлювати лише одну пару на провідних колесах, а можна відразу дві, на всіх чотирьох колесах, що буде набагато краще та ефективніше. Це особливо буде необхідно тим, хто більшу кількість часу пересувається по бездоріжжю. До того ж, під час підбору ланцюгів, треба їх вибирати під розмір кожного колеса.
Установка і використання браслетів протиковзання
Ще одним цікавим пристосуванням вважаються браслети проти ковзання. Їх можна виготовити самостійно, купивши все необхідне для цього. Однак, багато хто воліє купувати готові комплекти, це набагато дешевше і не вимагає витрат часу на їх складання.
Явною перевагою даних пристроїв вважається можливість їх установки на колеса, коли автомобіль забуксував. При цьому, ефективність їх впливу буде суттєвою, навіть в разі монтажу тільки по одному браслету на кожне провідне колесо.
Установка достатньо проста, не вимагає великих витрат часу або наявності особливих навичок. Після монтажу, перед стартом автомобіля, необхідно провести перевірку стану браслетів і натяжку стрічки. Крім того, після установки необхідно перевірити можливість перешкоди руху або зачіпання інших елементів авто при повному повороті колеса.
Що враховуємо при використанні ланцюгів протиковзання
Під час експлуатації даних пристроїв треба дотримуватися деяких рекомендацій:
- швидкісні обмеження до встановлених ланцюгами жорсткого типу – до 40 км/год, з м'якими – до 80 км/год;
- краще не використовувати ланцюги проти ковзання під час пересування по асфальту, бетону та інших твердих покриттях;
- кожне використання ланцюгів повинно супроводжуватися їх подальшим очищенням, миттям і просушуванням.
Таким чином, дотримуючись цих рекомендацій можна забезпечити безпечний рух під час складних дорожніх умов, а також зберегти якість і надійність конструкції кожного ланцюга на достатньо тривалий час.
Щоб вибрати відповідну модель ланцюгів за розміром кожного колеса і бажаного бренду, можна відвідати наш сайт, де представлена величезна кількість різних пристосувань для забезпечення безпеки та комфорту під час поїздок. Тут представлені різні варіанти для будь-якого авто – вантажного, легкового або позашляховика. Шукаєте ланцюги протиковзання і браслети протиковзання? Купити у Львові, Тернополі, Івано-Франківську можна на 130.com.ua. Доставка по всій Україні.