Шумоізоляція: матеріали, особливості, рекомендації
Досягти кращого рівня ізоляції шуму можливо тільки після виконання шумоізоляції всього авто: багажник, капот, підлога, двері, стеля, панелі приладів, моторний відсік, арки. Часткова процедура не може гарантувати краще ефекту.
Для початку визначимося з необхідними матеріалами:
- Шумопоглинач — для гасіння звукових хвиль, які виходять з повітряної середовища. Такі матеріали можуть додатково оснащуватися властивостями відображення звуку, теплоізоляції, антискрипом.
- Звукоізолюючі матеріали з комірчастою структурою, непроникною плівкою. Крім усунення звукових хвиль, вони також відрізняються високою герметичністю і утриманням тепла.
- Віброізоляційні — зводять до мінімуму амплітуду коливань, які виникають у пластикових деталях під час рухів. Такі матеріали відрізняються властивостями в'язкості і пружності.
- Антискрипи — усувають скрип, який виникає через зіткнення дрібних деталей. Це додатковий шар, який може гарантувати очікуваний ефект тільки в комплексі з іншими матеріалами.
Краще всього використовувати комплексну шумоізоляцію, яка змогла б гарантувати найбільш низький рівень шуму.
Особливості шумоізоляції авто
Перш ніж купити шумоізоляцію, потрібно врахувати особливості процесу для кожної деталі автомобіля. Так, під час роботи з дверима потрібно пам'ятати, що віддавати перевагу потрібно легким матеріалами, які б не утяжеляли конструкцію.
Саме цей елемент починають ізолювати першим, оскільки через двері потрапляє більшість шумів з вулиці. Успішна формула: закриваємо отвори, наносимо шумоізоляцію на корпус дверей, клеїмо звукоізоляцію отримуємо знижений рівень шумів.
Враховуйте особливості шумоізоляції та інших елементів авто:
- Колісні арки: використовуйте товстий і важкий матеріал.
- Підлога: віддавайте перевагу більше віброізоляції на основі бітуму.
- Капот і багажник: враховуйте вага матеріалу, оскільки він не повинен обтяжувати конструкцію. Тут досить буде шару віброізоляції і шумоізоляції.
- Руховий відсік: матеріал буде постійно під впливом температурних перепадів і хімічних компонентів, наприклад, масла, антифризу. Тому потрібно приділяти увагу таким властивостям, як термостійкість, додатковим захистом від зовнішніх факторів.
- Якщо ви також хочете шумоізоляцію зовні, потрібно вибирати рідкі матеріали, які більш зручні у використанні, мають невелику вагу, краще тримаються.
Під час вибору віброізоляції звертайте увагу на якість мастики: вона не повинна бути низькою: буде погано прилягати до конструкції і стікати при високих температурах. Шар з фольги не повинен бути занадто тонким, т. к. фольга може дуже швидко порватися. Чим більше коефіцієнт механічних втрат і легший матеріал, тим краще. У виборі шумоізоляції потрібно враховувати хороші параметри еластичності і наявність водовідштовхувальних властивостей.
Комплексний підхід до шумоізоляції автомобіля дозволить вам максимально знизити рівень шумів, насолоджуватися хорошим звучанням музики і комфортом поїздок. Купити шумоізоляцію з доставкою у Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ та по всій Україні можна на 130.com.ua.