Viber
Пуско-зарядні пристрої
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Що робити, якщо машина застрягла в снігу?

Взимку, коли за вікном сильні снігопади і морози, водіїв можуть очікувати неприємні сюрпризи на дорозі. Великий шар снігу, або ями під ним можуть надати автолюбителю безліч проблем. Причому, не у всіх випадках хороші параметри висоти дорожнього просвіту і потужності авто можуть поліпшити ситуацію.

На те, наскільки швидко ви зможете вибратисья з кучугур, впливають не лише на ці показники. Приміром, тут потрібно враховувати і передаточне число коробки, вагу кузова по осях. Зверніть увагу, що тільки своїми силами, без підручних засобів, швидко вирішити проблему буде дуже важко, а іноді навіть неможливо.

Машина в снігу

Отже, з настанням холодів перевірте, щоб у вашому багажнику був хоча б один з наступних інструментів:

  • Лопата — базовий і простий помічник у ситуаціях, коли машина застрягла в снігу. Рекомендується вибирати повнорозмірну конструкцію, але в будь-якому випадку і невелика саперна лопата без діла не залишиться. На функціональність і додаткові можливості тут не варто звертати увагу, практичний варіант — інструмент з грубої сталі.
  • Туристична сокирка — можна буде нарубати гілок, щоб підкласти під колеса.
  • Пісок та гравій: для переїзду ділянки, де зовсім немає зчеплення коліс з дорогою або, приміром, щоб засипати місце стоянки для безпечного паркування.
  • Домкрат. Рекомендується вибирати гідравлічну структуру, оскільки вона більш комфортна у використанні, ніж гвинтова. Щоб підняти вагу 1 тонгу, вам знадобиться інструмент з вантажопідйомністю в 3 тони. Для звичайного водія не зовсім доцільно вибирати професійні моделі.

  • Самозатягуючі ланцюги

— запобігнуть можливим проблемам на ділянках з пухким снігом. Купити ланцюги протиковзання в Тернополі, Івано-Франківську, Львові можна на 130.com.ua з доставкою по Україні.

Подальші дії розглянемо на прикладі звичайного автомобіля без наявності додаткових систем порятунку для таких ситуацій.

Як вибратися з пухкого снігу?

Якщо ви потрапили в ділянку з пухким снігом, не можна перемикатися на високі передачі, при цьому двигун повинен функціонувати на високих обертах, перемикайте передачі зі запізненням десь на 1-1,5 оборотів. Такі дії гарантують вам гарний рух коліс і запобіжать зупинку машини у важких ділянках.

Запам'ятайте, що ніколи не потрібно зупинятися в пухкому снігу: краще проїхати трохи далі, знайти кращий майданчик і там залишити авто. На це ви можете витратити час, однак вам не доведеться потім вибиратися з купи снігу або ями.

Якщо ваша машина застрягла в снігу, користуйтеся такими рекомендаціями:

  • Якщо ви відчуваєте, що машина сповільнюється і ось-ось зупиниться, починайте плавно додавати газу, але не міняйте траєкторії руху.
  • У разі зупинки в ділянці з пухким снігом, ні в якому разі не потрібно в паніці починати тиснути на газ. Краще починати рух, плавно, уникаючи можливої пробуксовки, яка тільки «закопає» авто глибше. Дотримуйтеся параметра оборотів десь близько 1500, при цьому плавно відпускайте зчеплення і додайте рівномірно газу.
  • Іноді з передньоприводними машинами може спрацювати такий трюк: поверніть колесо в будь-яку сторону, так ви даєте йому можливість отримати зчеплення з поверхнею дороги і вибратися з ями.
  • Коли не працює не один з методів, спробуйте «розгойдування»: перемикайте швидко першу і задню передачу. При цьому починайте рух з задньої передачі.

У разі, коли спробували всі вищевикладені методи, але машина все одно не хоче рухатися, потрібно звільнити від снігу колеса з допомогою лопати. Або підкладіть дошки, гілки, зрубати які можна з допомогою туристичної сокири.

Автовласникам АКПП потрібно перейти на «зимовий режим» і поступово додавати газу, намагаючись зрушити з місця. Якщо після декількох спроб почати рух машина досі стоїть, рекомендується відразу ж викликати евакуатор, оскільки подальші витрати на ремонт АКПП будуть набагато вищими.

Їзда по снігу

Як вибратися з ями?

Утрамбований і замерзлий сніг — це все одно, що поверхня з льодом. Рухатися по такій дорозі потрібно дуже уважно і обережно, інакше може пошкодитися підвіска або днище авто.

Тут також дотримуємося низьких передач, контролюємо швидкість машини та наявність пробуксовки. Якщо авто зупинилося, користуйтеся такими ж рекомендаціями, як і у випадку з пухким снігом: не тисніть на газ, намагайтеся починати рух з допомогою плавного відпускання зчеплення. Відмінність лише в тому, що в такій ситуації вирішити проблему за допомогою повороту керма не вийде.

Якщо ніякі поради не допомагають, спробуйте зробити зарубки на поверхні ями, щоб збільшити зчеплення коліс. Рекомендується підсипати піску в яму і почати рух методом «розгойдування». Як правило, один з методів в будь-якому разі виявляється дієвим і можна уникнути допомогою евакуатора.

Всі перераховані вище рекомендації були перевірені багатьма водіями і вже довели свою ефективність. Якщо правильно і в потрібному місці використовувати ці методи, ви зможете без проблем вирішити проблему зі снігом та швидко вибратися з ями без сторонньої допомоги.

Матеріали по темі:

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.