Кількість камер на дорогах збільшується, що робити водієві?
Влада останнім часом вживає активних заходів для того, щоб скоротити кількість правопорушень на дорогах. Особливо це стосується перевищення швидкості, тому що це призводить часто до дуже сумних і навіть трагічних наслідків. Статистика показує, що близько 40% всіх правопорушень на дорогах України — це не дотримання водіями норм швидкісного режиму. Щоб боротися з цим у 2020 році була запущена система автоматичної фіксації правопорушень. Зараз на дорогах країни вже функціонує понад 160 камер, і їх число буде тільки рости.
Модернізація системи автоматичної фіксації правопорушень на дорогах
Чиновники міністерства інфраструктури та МВС активно ведуть роботу в цьому напрямку. Серед основних заходів, які вже прийняті й будуть прийняті в найближчому майбутньому можна назвати наступні:
Встановлення нових камер
Не так давно на українських дорогах було встановлено ще 90 нових камер, які будуть фіксувати правопорушення з боку водіїв. Про це у своєму Telegram каналі розповів голова Державного агентства інфраструктурних проектів України Кирило Хомяков. Нові камери були введені в експлуатацію, як тільки МВС України їх отримало. Причому до кінця року чиновники планують передати ще близько 130 камер, які також встановлять на українських дорогах.
Тим часом глава МВС України резюмував, що до кінця поточного року до встановлення підготують ще 220 камер автофіксації. А у 2021 до них планується додати ще близько 300 камер.
Використання додаткового сучасного обладнання
Але установка камер — це не єдиний напрямок модернізації системи фіксації правопорушень. Все ретельно продумано і розвивається в комплексі. Так, в МВС повідомили, що найближчим часом співробітники отримають 4 спеціалізовані автомобілі "фантом", які зможуть фіксувати швидкість транспортних засобів прямо на дорозі. Крім того, поліція отримає 30 сучасних мобільних станцій і 30 спеціальних мобільних лабораторій. Вони дозволять перевіряти технічний стан не тільки доріг, але і проїжджаючих по нім автомобілів. Крім того, правоохоронні органи отримають 72 камери TruСam, здатні працювати автономно і фіксувати порушення в автоматичному режимі, без участі людини.
Розширення функціоналу камер
Також в найближчій перспективі заплановано не тільки збільшення кількості камер на дорогах, а й істотне розширення їх функціоналу. Після проведення модернізації камери зможуть фіксувати, крім перевищення швидкості, ще й проїзд на заборонене червоне світло світлофора, перетин подвійної суцільної лінії та деякі інші порушення.
Наскільки установка камер виявилася ефективною?
Природно, що метою встановлення камер є виключити можливість для водіїв безкарно перевищувати швидкість. За словами міністра інфраструктури України Владислава Криклія, вже за 100 перших днів своєї роботи камери автофіксації поповнили казну майже на 100 млн грн. Однак водії досить швидко змогли зорієнтуватися, і тому що вони отримали інформацію про місця установки камер фіксації, то навчилася "обманювати" їх. Уникнути покарання вдається тим, хто заздалегідь перед камерою знижує швидкість. Тобто камера не може виявити порушення і водій не отримує сповіщення зі штрафом. Це призвело до того, що поступово дохід від камер знижується. За офіційними даними, зниження досить істотне — близько 30%.
Тобто виходить, що зараз камери фіксують майже на третину менше правопорушень.
Проте, за даними Національної поліції, попри зниження кількості виписаних автомобілістам на дорогах штрафів, число аварій не скоротилося. Навіть навпаки, якщо проаналізувати статистику за період з початку роботи камер, то кількість ДТП в Києві і області зросла на 30,8%.
Що робити водієві?
Якщо ви не хочете потрапити в неприємну ситуацію з камерами відеофіксації, то може скористатися спеціально розробленими для цього випадку пристроями — радар-детекторами (антирадарами) з функцією виявлення камер і GPS-інформера. Призначення цих гаджетів в тому, щоб заздалегідь попередити водія про камери, що дозволить знизити швидкість і не потрапити в об'єктив. Крім того, використання подібних пристроїв підвищує безпеку, тому що камери зазвичай встановлюють в місцях підвищеної небезпеки, де найчастіше раніше спостерігалися аварії. Тобто якщо ви заздалегідь скинете швидкість на під'їзді до небезпечної ділянки, то це зменшить ризики потрапити в ДТП.
Принцип роботи радар-детекторів полягає в тому, що в них є спеціальні датчики, які здатні вловлювати певні частоти, на яких працюють різні дорожні радари. Крім того, в них зазвичай є база даних, де відзначені всі місця розміщення камер відеофіксації. Крім того, є моделі, які підтримують GPS, вони більш функціональні, тому що здатні отримувати дані в режимі реального часу, а також дуже точно визначати швидкість пересування транспортного засобу. І коли автомобіль наближається до камери з підвищеною швидкістю, система подає сигнал тривоги. У водія з'являється час своєчасно вжити заходів і скинути швидкість.
Серед переваг використання антирадарів можна виділити такі:
- Своєчасне отримання інформації про камери, що встановлені на дорозі.
- Підвищення безпеки водіння, адже водієві доведеться знижувати швидкість на найбільш небезпечних ділянках.
- Мінімізація ризику вчинення правопорушення через перевищення допустимої швидкості.
Як бачимо, радар-детектори та GPS-інформери — це хороші помічники на дорозі для кожного сучасного водія. Тому, варто обов'язково задуматися про їх придбання. Наш інтернет-магазин пропонує різні моделі з різним функціоналом за вигідною ціною. Ви завжди можете купити радар-детектор у Львові, Тернополі або Івано-Франківську в інтернет-магазині 130.com.ua з доставкою по Україні.