Який вибрати набір інструментів
Практично кожен чоловік рано чи пізно замислюється про покупку набору інструментів. На ринку зараз представлений неймовірно величезний асортимент різних наборів від пари всім знайомих приладів до комплектів з декількох десятків або навіть сотень предметів. Чи необхідно купувати найбільші набори або можна обійтися комплектом з десятка інструментів? У цій статті ми постараємося відповісти на поставлене запитання, а також розберемо на що потрібно звертати увагу при виборі набору інструментів.
Набори універсального використання
Універсальні набори інструментів підходять як для ремонту побутової техніки, так і для базового ремонту автомобіля і для дрібних ремонтних робіт по дому. Універсальні комплекти можуть комплектуватися і сотнею інструментів, але для виконання більшості побутових завдань буде досить середнього набору на 50-60 предметів. У такий набір часто включені всі необхідні інструменти — ключі різних розмірів, викрутки, молоток, шестигранники і різні насадки.
Такі набори інструментів чудово підійдуть на подарунок. Вони поставляються в зручному і досить презентабельному пластиковому кейсі, в якому зручно зберігати і легко переносити весь комплект інструментів.
Набори спеціалізованого використання
Спеціалізовані набори включають в себе добірку інструментів, які необхідні для вузького спектру робіт. Наприклад:
Автомобільні набори інструментів — для використання в автомайстернях або для самостійного ремонту транспортного засобу. Основними інструментами в таких наборах є: один або кілька молотків різної форми, різні види гайкових ключів в великому асортименті різних розмірів, а також різні адаптери і перехідники до інших видів інструментів.
Набори інструментів для електроніки — найчастіше використовуються в сервісних центрах, широко використовуються для ремонту дрібної електротехніки. Основні інструменти: широкий асортимент дрібних викруток з довгим жалом, вигнуті плоскогубці або качконіс і в обов'язковому порядку мультимір, щоб заміряти струм і проводити діагностику.
Діелектричні набори — інструменти, які використовуються при роботі в місцях, де висока ймовірність ураження струмом, тобто для роботи з електромережами. Головною особливістю таких наборів є хороша ізоляція кожного інструменту. Основні інструменти такого набору це: різні види викруток, в тому числі індикаторні, кусачки, круглогубці і пасатижі.
Слюсарні набори інструментів — призначені для роботи з різними металевими предметами. У комплектацію таких наборів входять вимірювальне обладнання (лінійки, щупи, штангенциркулі та ін.), розмічальне (маркери, олівці, шнури для відбиття), стандартне слюсарне (лещата, струбцини, молотки, зубила та інше), а також універсальні інструменти, такі як — гайкові ключі та викрутки.
Інструменти для закручування болтів і гайок
Болти, шурупи, гайки і гвинти є роз'ємними з'єднаннями і для їх закручування і відкручування необхідний спеціально призначений для цього інструмент.
Найпростіший інструмент — ріжковий гайковий ключ. Дані ключі представлені у великій кількості розмірів. Розмір ріжкового гайкового ключа, а точніше розмір зіву вказується в міліметрах і є відстанню між зубцями ключа. Розмір ключа повинен відповідати розміру гайки або болта, який потрібно закрутити або відкрутити. У більшості випадків такі ключі є двосторонніми і з різних сторін вони мають різний розмір зіву: 8 і 10, 14 і 17, і т.д.
Якщо не виходить знайти ріжковий ключ відповідного розміру, на виручку прийде розвідний ключ. Його особливістю є те, що у нього немає чітко фіксованого розміру зіва і відстань між зубцями можна регулювати за рахунок черв'ячного механізму. Таким чином один розвідний ключ може замінити кілька комбінованих. Але недоліком таких ключів є їх недовговічність. При частому використанні механізм розхитується, і ключ починає гірше тримати гайку.
Ще одним інструментом для закручування гайок є комбінований гайковий ключ. Він двосторонній і з одного боку у нього ріжковий ключ, а з іншого — накидний. З можливостями ріжкового ключа ми вже розібралися, а накидний зверху надівається на голівку болта або гайку, за рахунок чого відбувається захоплення з усіх боків, а значить і більш якісна фіксація.
Ключ-трещітка и торцеві головки — це ймовірно найзручніші інструменти для роботи з роз'ємними з'єднаннями. Найчастіше ключ-трещітка йде в комплекті з набором торцевих головок різних розмірів. Якщо проводити аналогію з ріжковим ключами, то ключ-трещітка — це власне ручка, за яку ви тримаєтеся закручуючи гайку, а торцева головка — це головка ключа, що тримає гайку. Тільки торцева головка використовується скоріше за принципом накидного ключа, тобто накидується зверху і фіксує гайку з усіх боків. Особливістю ключа-трещітки є можливість закручувати гайку, так би мовити, впівоберта, не знімаючи при цьому торцеву головку. Це просто незамінна річ при роботі в обмеженому просторі.
Інструменти для роботи з саморізами і шурупами
Шурупи і саморізи також є кріпильними елементами, але для роботи з ними необхідний відмінний від гайкових ключів інструмент.
Базовим інструментом є викрутка. Викрутки бувають плоскі (шліцьові) і хрестові. Перші використовуються для роботи з шурупами у яких на голівці один прямий проріз, а другі — якщо проріз хрестоподібний. Є ще універсальні викрутки, на які можна встановити величезну кількість наконечників (біт) самої різної форми.
Більш зручним і просунутим інструментом для відкручування і закручування саморізів і шурупів є шурупокрут. Шурупокрути можуть працювати як від мережі 220 В, так і від акумулятора. Це незамінний електроінструмент якщо потрібно, наприклад, зібрати шафу. Як і у випадку з універсальної викруткою, в шурупокрут також можна встановити різні біти, для різних видів шурупів.
Також, поширені шурупи з шестигранними головками, для роботи з такими кріпильними елементами необхідний спеціальний ключ-шестигранник або біта відповідної форми для викрутки або шурупокрута.
Висновок
Інструментів існує маса, але чи потрібні вони вам всі? Очевидно ні. Для більшості людей буде достатньо невеликого універсального набору інструментів і шурупокрута. А якщо потрібні певні інструменти для якоїсь вузької сфери діяльності, тоді рекомендуємо звернути увагу на спеціалізовані набори інструментів.
Вибрати відповідний набір і купити набори інструментів з доставкою по Львову, Івано-Франківську, Запоріжжю, Тернополю та всій Україні можна на 130.com.ua.