Viber
Пуско-зарядні пристрої
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати оптимальне місце для установки динаміків в салоні автомобіля?

Вибираючи динаміки для авто, керуватися, не в останню чергу, треба особливостями їх розміщення в салоні транспортного засобу. Тому що під час встановлення, можливо, доведеться здійснювати деякі втручання в інтер'єр. Багато виробників транспортних засобів вже на заводі обладнують свої машини гучномовцями, або виділяють для них спеціальні штатні місця, куди потім можна буде встановити акустику.

В нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити колонки в машину в Києві, Одесі та Харкові за вигідною ціною. Доставка здійснюється у всі міста України.

Як вибрати оптимальне місце для установки динаміків в салоні автомобіля?

Однак, навіть якщо динаміки в автомобілі вже є, то не завжди це задовольняє автовласника. Йому може не подобатися тип, звучання і розміщення акустики в салоні. Тому вони прагнуть замінити штатні динаміки на більш потужні й досконалі моделі, щоб досягти більш досконалого та якісного звучання.

Як вибрати місце в салоні для установки автомобільних динаміків?

Щоб добитися хорошого звучання аудіо в автомобільному салоні рекомендується встановити як мінімум 4 динаміки — 2 фронтальних і 2 тилових. Важливо пам'ятати, щоб передні динаміки не були більш низької якості, ніж тилові. Це пов'язано з тим, що на фронтальну акустику припадає велике навантаження і вони відповідають за створення фронтальної стереопари. Звичайно, якщо поставити більше динаміків, то звучання буде більш реалістичним і яскравим. Наприклад, до цих 4-м додати ще стереопару в передніх і в задніх дверях.

Врахуйте, що це актуально лише для тих випадків, коли додаткові канали за якістю не поступаються основним. Інакше це просто не матиме сенсу, і лише просто даремно витратите гроші. Якщо вже займатися акустикою, то відразу робити треба все якісно і не економити на обладнанні. Особливо, якщо для вас дуже важливо досягти ідеального звучання.

Де в салоні машини можна встановити динаміки?

Для створення ефективної акустичної системи в салоні авто є кілька варіантів:

  • Перший — збільшити кількість динаміків. Це рішення досить популярно, тому що не вимагає якихось складних маніпуляцій або розрахунків.
  • Другий — використовувати висококласну компонентну акустику високої потужності. Установка динаміків перевірених і авторитетних фірм (Focal, Morel, Hertz, Rokford Fosgate та ін.), дає можливість отримати відмінну якість відтворення.
Як вибрати оптимальне місце для установки динаміків в салоні автомобіля?

Також врахуйте, що в будь-якому випадку, який би варіант ви не вибрали, рекомендується обов'язково додати в аудіосистему один, а в ідеалі два сабвуфери. Це зробить більш насиченим відтворення басів і звук стає більш насиченим і потужніше.

Звичайно, це буде коштувати чималих грошей, а також може викликати деякі незручності. Наприклад, вам знадобиться потужний підсилювач (або навіть підсилювачі), лінійний вихід на магнітоли, на який не впливає регулювання фронт/тил. Якщо такий відсутній, то вам буде потрібно використовувати активний кросовер. Крім того, для установки всього цього багатства треба ще знайти місце в салоні: куди монтувати динаміки, де поставити підсилювач, а де розташувати сабвуфер, і т.д.

Приклад стандартного розташування елементів акустичної системи в салоні авто

Як вибрати оптимальне місце для установки динаміків в салоні автомобіля?

Знайти місце для установки коаксіальної акустики найпростіше. Але і тут рекомендується не забувати про деякі особливості їх монтажу. Адже, крім частотної характеристики, кожен динамік має ще і характеристики спрямованості. Наприклад:

  • низькочастотні звуки (менше ніж 200 Гц) відмінно можуть поширюватися в будь-якому напрямку, вони не бояться перешкод і легко їх огинають.
  • середньочастотні звуки (від 200 до 400 Гц) мають таку властивість, як поглинання, наприклад, спинками крісел і т.д. Водночас вони мають чітку спрямованість, хоча можуть і огинати деякі перешкоди в салоні машини.
  • високочастотні звуки (понад 4000 Гц) передаються майже по прямій, вони не створюють стереоефекту. Тому рекомендується використовувати окремі високочастотники (твітери), які найкраще розміщувати в передній частині салону. Направити випромінювання треба так, щоб вісь динаміка потрапляла або в область голови людей на передніх сидіннях, або звук спочатку відбивався і потім вже передавався в правильному напрямку.

Особливості монтування динаміків в передній панелі

Як ми вже зазначали раніше, на якість звучання впливає розташування передніх і задніх динаміків і сабвуфера. Тут важливо розуміти, що всі динаміки створюють певне звукове поле. І від їх орієнтації щодо до слухача, безпосередньо залежатимуть характеристики звучання. Низькоякісна акустика або помилки установки призводять до того, що звучання виходить розмитим і не виходить правильно налаштувати звукову сцену.

Звукова сцена в ідеальній акустичній системі повинна розташовуватися на рівні очей перед слухачами. Вона виходить за межі салону — так що здається, що джерела звуку знаходяться також ще і над капотом, розподілені по ширині та глибині. Правильно вибране розташування впливає на чистоту звучання. Дуже важливо, щоб не було нелінійних спотворень, тональної незбалансованості. Всі інструменти повинні бути розбірливі, тобто звукові хвилі не повинні конфліктувати та створювати перешкоди.

Як вибрати оптимальне місце для установки динаміків в салоні автомобіля?

Кілька нюансів, які важливо врахувати при монтажі та налаштуванні звучання динаміків

Під час формування аудіосистеми дуже важлива фронтальна акустика. Ці динаміки грають головну роль. Для отримання стереоефекту самими пріоритетними є середні та високі частоти. Водночас очевидно, що в передній частині салону не дуже багато місць, в яких можна встановити СН/НЧ-акустику. Як правило, їх розміщують на торпедо або в передніх дверях, іноді використовується простір в нижній частині, збоку від передньої панелі.

Вимірювання показують, що монтаж акустики в передніх дверях, забезпечує для водія і пасажирів оптимальний баланс між звуками в нижньому і високому регістрах. Цей варіант кращий, ніж монтаж динаміків в передній панелі.

На жаль, найчастіше штатні місця, які були визначені під динаміки на заводі-виробнику, не найвдаліші, це акустично невідповідні простори. Найчастіше ніші пластикові, а це не найкращий матеріал. При низькій температурі він звужується, кріпильні елементи починають відчувати підвищені навантаження. У гіршому випадку пластикові деталі викликають резонанс з коливаннями дифузора, що негативно позначається на якості звукопередачи, тому що створюються перешкоди.

Щоб підвищити надійність, рекомендується наявні установчі місця зміцнити за допомогою спеціальних металевих вставок. Крім того, не завадить виконати додаткову акустичну обробку простору, в якому буде монтуватися динамік. Наприклад, в разі встановлення в передніх дверях дуже хорошим варіантом може стати використання спеціальних додаткових накладних кишень, необхідного обсягу. Це допоможе досягти правильного акустичного оформлення, що підвищить ефективність акустики та зробить чистішою і правильною передачу низьких частот.

Є безліч варіантів розміщення автомобільних динаміків в передніх дверях. На якість звуку тут буде впливати як відстань до аудиторії, так і висота монтажу, а також напрямок випромінювання і відстань, на якій між собою знаходяться ВЧ і СЧ/НЧ-головки.

Тилові динаміки покликані додати об'ємності, наповненості звучання. Також вони допомагають пасажирам, які сидять на задніх сидіннях краще чути музику, тому що фронтальний звук до них може не доходити в повному обсязі. Тилову акустику найчастіше монтують в задню полку. Задні динаміки краще підходять для роботи з низькочастотними звуками.

Як вибрати оптимальне місце для установки динаміків в салоні автомобіля?

Особливості настройки співвідношення звучання динаміків в різних зонах салону

Треба пам'ятати, що звукове поле під час відтворення в салоні будь-якої машини — це поєднання двох полів: фронтального і тилового. Тобто в будь-якому випадку звукові хвилі будуть накладатися одна на одну. І тут важливо дотримати баланс, тому що запізнювання сигналу від задніх динаміків може зіпсувати всю картину. Заднє поле повинно бути ненав'язливим, воно лише доповнює загальну картину, роблячи її яскравішою і більш насиченою. Саме тому важливо завжди використовувати сабвуфер. Без нього складно досягти гарного звучання басів, сабвуфер же забезпечить необхідну басову підтримку всієї аудіосистеми, і звук буде більш об'ємним і рівномірно розосередженим у просторі автомобільного салону.

Найідеальніший варіант налаштувати систему так, щоб співвідношення рівнів гучності задніх і передніх автомобільних динаміків, а також сабвуфера не викликало у слухача враження, що звук йде тільки з найближчого динаміка. Звук повинен заповнювати весь простір. В цьому випадку ви зможете досягти високоякісного і чистого звуку, який доставить вам задоволення і не втомить в дорозі. Для настройки можна використовувати звуковий процесор або сучасну магнітолу, яка має широкі можливості по налаштуванню і регулюванню звуку, в тому числі можливість управління звуковими затримками.

ТОП-3 автоакустики
 

Найкраща автоакустика

Шукаєте якісну і найкращу автоакустику? Даний рейтинг автоакустики складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Компонентна автоакустика Hertz DSK 165.3

Компонентна автоакустика Hertz DSK 165.3
Особливості:
  • ★ З хорошим басом
  • ★ Для магнітоли без додаткового підсилювача
  • ★ Підходить в штатні місця 16 см

Автоакустика Alpine S-S65

Автоакустика Alpine S-S65
Особливості:
  • ★ Діаметр динаміка 165 мм
  • ★ Максимальна потужність: 240 Вт
  • ★ Робочий діапазон від 77 до 22000 Гц

Коаксіальна акустика Hertz DCX 690.3

Коаксіальна акустика Hertz DCX 690.3
Особливості:
  • ★ Триполосна система
  • ★ Динаміки еліптичної форми з типорозміром 6x9 (16 на 23 см)
  • ★ НЧ/СЧ-дифузор виготовлений з пресованої целюлози
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.