Як вибрати GPS трекер?
Кожна система автоматизації функціонує за рахунок трьох аспектів — обладнання, програмне забезпечення та сервіс. Сьогодні ми розберемося, що важливо враховувати при виборі GPS трекера. Під час відбору найбільш важливих факторів враховували, що саме хоче отримати сучасний водій. Адже розвиток техніки триває і сьогодні ми хочемо більше, ніж вчора.
Три групи функціоналу: що з них важливо?
Сьогодні в GPS-трекерах можна побачити дуже багато різних можливостей. Все було б добре, але чим більше функцій, тим вище ціна. Тому важливо визначитися, які з них вам дійсно потрібні.
Умовно функціонал можна розділити на 3 групи: стандартна, професійна і нікому не потрібна. Розглянемо, що пропонує кожна з них.
Стандартні можливості — це те, що повинно обов'язково бути в сучасному GPS-трекері. наприклад:
- — Допустима похибка становить до 5 м.
- — Холодний старт трекера становить до 1 хвилини.
- — Передача інформації в реальному часі.
- — Можливість підключення додаткових датчиків для поліпшення охоронних властивостей авто.
- — Можливість перепрошивки і дистанційної настройки.
- — Наявність захисних систем, наприклад, від перевантаження або розряду.
Наявність таких характеристик — важлива умова для отримання сучасного і якісного пристрою. Відсутність будь-яких функцій в певній моделі говорить про застарілі технології. Рекомендуємо використовувати вдосконалені і поліпшені GPS-трекери.
Окремо розглянемо пристрої з професійним функціоналом. Їх переваги такі:
- — Захист від перепадів напруги — подовжується термін служби виробу.
- — Якщо відключається живлення (ненавмисно), вказується, в чому була причина.
- — Можливість самостійної діагностики всіх механізмів трекера для усунення можливих поломок.
- — Наявність інтерфейсів RS-485 або RS-232.
- — Дистанційне внесення змін до системи.
- — Прийом GPS / GSM.
- — Передача інформації по радіоканалу.
- — Підключення до CAN-шини.
Це просунуті можливості і присутні вони переважно в пристроях класу люкс.
Є також функції, які впливають на вартість, але при цьому їх коефіцієнт корисності зводиться до мінімуму. Може, для деяких такі можливості виявляться корисними, але для більшості — ні. Наприклад:
- — Підтримка і GPS і ГЛОНАСС: значного поліпшення точності даних ви не отримаєте, а переплатите з лишком.
- — Можливість використовувати кілька сім-карт: спірна перевага, оскільки в кінцевому підсумку ви будете витрачати на послуги зв'язку в 2 рази більше.
- — Голосовий зв'язок доцільно може використовуватися для підприємств, але на практиці співробітники зв'язуються куди більш зручним і надійним способом.
- — Визначення глушилки — даремно, оскільки навіть при її наявності трекер зберігає всі дані і як тільки виходить на зв'язок, то відсилає сигнал.
- — Шифрування сигналу.
Звичайно «даремність» таких функцій — суб'єктивна думка. Звідси і головне правило вибору GPS-трекера: орієнтуватися потрібно на свої вимоги.
Що ж все-таки вибрати?
В ідеалі, кожна функція несе в собі певну цінність. Вам потрібно визначитися, які завдання повинен вирішувати саме ваш GPS-трекер.
Вибирайте моделі, які дозволяють поліпшити функціональність без заміни базового блоку. Адже вимоги змінюються. Сьогодні вам буде досить стандартного відстеження авто, а завтра захочеться мати пристрій з додатковими датчиками.
Не ставте на один рівень пристрої різних класів. Якщо вартість перевищує середнє значення по ринку, то розберіться, чому. Кожен цінник повинен бути виправданий.
Купити GPS трекер у Львові, Івано-Франківську, Тернополі можна на 130.com.ua з доставкою по Україні.