Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:30
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Як вибрати домкрат для автомобіля?

У всіх автомобілістів в багажнику обов'язково разом з іншими необхідними для швидкого ремонту деталями повинен бути домкрат. Саме він зможе виручити водія в ситуації, якщо раптово спустить колесо і доведеться міняти його на запаску. Тому що домкрат часто доводиться возити з собою, він повинен бути компактним і відносно легким, щоб скористатися ним можна було швидко і в будь-яких умовах. Саме тому перед вибором треба уважно розглянути, які види домкратів існують і в чому полягають їх технологічні особливості.

Як вибрати домкрат для автомобіля

Типи домкратів

Зараз в автомобільних магазинах представлено кілька типів автомобільних домкратів, які між собою відрізняються конструктивно і мають різний принцип роботи. Який саме вибрати й купити вирішувати вам, ми ж розглянемо особливості кожного виду.

Гідравлічні

Це один з найбільш популярних типів. Гідравлічні пристрої відрізняються хорошою вантажопідйомністю, здатні підіймати найрізноманітніші об'єкти в межах маси 2-200 тонн. Вони працюють на основі спеціальної рідини (найчастіше масло) і рухомого поршня. Підіймачі цього типу можуть бути різними: ручними і електричними. Вони вважаються одними з найбільш зручних в роботі, стійкі й при цьому досить компактні, а також мають плавний хід. Перевагою гідравлічних підйомників є ще й те, що не треба докладати великих зусиль до приводної рукоятки в процесі підйому легкового автомобіля.

Вони бувають класичні пляшкові й підкатні, кожен тип має свої особливості конструкції.

  • Пляшковий підходить для виконання самих різних робіт і рішення задач будь-якої складності.
  • Підкатний сконструйований так, що поршень висуває важіль, на якому встановлена ​​підйомна п'ята. Як правило, такі моделі мають коліщатка, які полегшують експлуатацію. Щоб при піднятті вантажів не треба було докладати значних зусиль, є зручна приводна ручка. Однак не забувайте про одну важливу умову — гладка і тверда поверхня, в інших умовах з використанням підкатних домкратів можуть бути проблеми. Вони ідеальні, щоб підіймати автомобілі з малої висоти.
Як вибрати домкрат для автомобіля

У гідравлічних моделей є і кілька мінусів: вони досить повільні в роботі, а тому що перевозити їх можна тільки вертикально, то можуть виникати проблеми зі зберіганням і транспортуванням. Також вони не дозволяють точно встановити висоту опускання вантажу.

Рейкові

Їхня конструкція включає стійку з зубцями й спеціальну ручку або важіль, шляхом обертання якої забезпечується підйом автомобіля. Рухатися пристрій може і по горизонталі, і по вертикалі. Працювати з такими підйомниками дуже легко. Наявність подовженої ручки дозволяє домогтися результату, доклавши невеликих зусиль. Рейкові домкрати створені так, щоб використовувати їх ще і як лебідку. Причому це підвищує ефективність, тому що машину можна підтягувати назад або вперед і навіть зрушити убік.

Домкрати цієї конструкції відрізняються компактністю, безпекою, надійністю, плавним робочим ходом без ривків. Їх часто застосовують і для підняття машин з низьким ходом. Рейкові моделі можуть відрізнятися за розміром, виробники пропонують найрізноманітніші моделі, розраховані для роботи з різними видами транспортних засобів.

Їх застосування не дозволяє регулювати висоту підйому досить точно, вони не дають можливість бортіровать колеса. Є у них деякі інші мінуси. Наприклад, перед підняттям авто конструкцію слід спеціально ретельно зафіксувати, щоб під вагою вантажу потім конструкція не впала, тому що у них площа опори зазвичай маленька. Також для використання рейкового домкрата на машині повинні бути додаткові виїмки, в які поміщають кінець підхоплення або лапку рейки.

Як вибрати домкрат для автомобіля

Гвинтові

Вони відрізняються досить простою конструкцією, яка включає струбцину і два плеча на шарнірах. Гвинтові домкрати діляться на: вертикальні і горизонтальні (ромбові). Основним елементом конструкції є гвинт, за допомогою його обертання і здійснюється підйом вантажу. Крок різьби визначає вантажопідйомність пристрою. Закономірність тут проста: чим більше крок, тим вага машини, що він може підняти, буде більше. В експлуатації гвинтові підіймачі досить прості. У них є спеціальна рукоятка, яку треба крутити, поки машина не підніметься на потрібну висоту. Цей тип пристроїв відрізняється малими габаритами і низькими показниками висоти підхоплення. Рукоятка крутиться зазвичай легко, без докладання великих зусиль. Однак, так само як і у рейкових, площа опори у гвинтових домкратів невелика, тому зі стійкістю можуть бути проблеми. Треба обов'язково вибирати якомога рівнішу поверхню.

Найпоширенішими вважаються ромбові домкрати. Свою назву вони отримали, тому що зовні їх конструкція дуже нагадує ромб, що формується з чотирьох важелів, які між собою з'єднуються шарнірним методом. Вони виступають в ролі опори, яка і тримає вагу машини при підйомі. Вони зручні та прості в роботі, підходять для підняття авто з низьким кліренсом.

Як вибрати домкрат для автомобіля

Пневматичні

Застосування пневматичного домкрата актуально, якщо стоїть завдання підйому машини на пухкій, піщаній, болотистій або дуже нерівній поверхні. Легко справляються з навантаженням 2-80 тонн. Зовні такий підйомник нагадує еластичні пневмоподушки, зроблені з міцної гуми з додаванням армованого матеріалу. Також конструкція включає обов'язково ще помпа або поршень. Такий підйомник ідеально підходить для ситуацій, коли між вантажем і поверхнею дуже невеликий зазор. Тому що спочатку подушка практично плоска, її легко буде помістити під днище транспортного засобу, навіть якщо місця вкрай мало.

Якщо говорити про принцип роботи пневматичних моделей автомобільних домкратів, то вони передбачають використання для підйому стисненого повітря, що нагнітається компресором або насосом в спеціальну подушку. Варто сказати, що цей варіант дуже рідко застосовується автомобілістами в побутових умовах. Найчастіше їх використовують працівники СТО. Вони мають одну значну перевагу — велика площа підхоплення.

Як вибрати домкрат для автомобіля

На які параметри треба дивитися при виборі домкрата?

  • Вантажопідйомність — максимальна вага машини, яку дана модель домкрата буде в змозі підняти.
  • Висота підйому — гранична висота, на яку, використовуючи дану модель домкрата, можна буде підняти авто.
  • Висота підхоплення — величина, що характеризує мінімально можливу висоту, з якої пристрій може почати підіймати авто.

Перед тим, як придбати домкрат, важливо підібрати таку модель, яка зможе підняти необхідну вагу і її легко можна буде розмістити під днищем. Обов'язково враховуйте те, що машина може просідати. Тому також важливо визначитися з таким параметром, як кліренс. Наприклад, домкрати типу "ромб" — не найкращий вибір, якщо треба підняти перед авто, тому що навіть в складеному стані вони зависокі. Якщо значення кліренсу автомобіля не перевищує 15 см, краще брати підкатні або гвинтові моделі. У них висота підхоплення менша.

Також завжди слід дивитися на якість складових і матеріалів, з яких він зроблений. Пневматичні й гідравлічні моделі перед покупкою рекомендується додатково перевіряти на наявність витікання масла або газу. У механічних моделей особливу увагу варто приділити плавності роботи пристрою при підйомі вантажу. Ну і, звичайно ж, габаритні розміри. Це теж дуже важливий показник, особливо якщо планується возити пристрій постійно в багажнику. Ідеальний домкрат — компактний, але при цьому потужний і зручний в роботі.

Купити домкрат у Львові, Івано-Франківську та Тернополі ви завжди можете в інтернет-магазині 130.com.ua. У каталозі представлені моделі різних типів конструкції за доступними цінами.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.