Вибір денних ходових вогнів — поради
Правила дорожнього руху установлюють, що денні ходові вогні — обов'язкова складова сучасного авто. На жаль, в стандартну комплектацію багатьох авто ці конструкції не входять. Звичайно, можна замість них використовувати якісь інші аналоги, але ж багато водії стикаються з вибором саме денних ходовый вогнів.
Розберемося, як підібрати оптимальний комплект освітлення і які параметри треба брати в облік.
Специфіка денних ходових вогнів
Денні ходові вогні покращують видимість ТЗ в світлий час доби. Вони можуть поєднуватися з іншими елементами освітлення або встановлюватися окремо. Іноді їх помилково порівнюють з габаритними вогнями, але на ділі другі необхідні для позначенні розмірів авто час стоянки. І вони використовуються в умовах недостатньої видимості. Ще вони відомі, як «паркувальне освітлення».
Ті ж Правила дорожнього руху установлюють, що замість ДХВ можна використовувати противотуманки. Звідси і питання: навіщо потрібні перші, якщо з їх функціями запросто впорається і інші конструкції? У кожного пристрою — своя задача. Тому денні ходові вогні краще справляються зі своїм призначенням.
При рівних умовах, ДХВ будуть більш економічніше, тому і можуть безперервно працювати довгий час. Якщо включати ближнє світло, то разом з ним активуються габаритні вогні, підсвічування приладової панелі, відповідно, витрата палива теж збільшується.
Норми законодавства виставляють такі вимоги до денними ходовими вогнями:
- кут світіння — 30 градусів;
- освітлювана площа — від 40 см.кв.;
- випромінювання світла силою в межах 400-800 Кандел;
- установка з урахуванням всіх розмірів авто.
ДХО використовуються тільки для освітлення дороги вдень, тому вони працюють за принципом: світло видно, але не засліплює.
Види денних ходових вогнів
В залежності від того, як освітлювальні елементи встановлено, розрізняють такі види конструкцій:
- з лампами розжарювання: недорогі, мають слабке світіння, не економні в використанні;
- з галогенками: енергозатратні, служать довше і світять яскравіше;
- світлодіодні: довго служать, яскраво світять, енергоефективні.
Кращий варіант — світлодіодні ДХВ, хоч економія з'явиться не відразу, але зате буде видимою з часом.
Характеристики денних ходових вогнів
Як тільки ви визначилися з видом ДХО, переходимо до оцінювання і інших нюансів:
Потужність світіння. Тут потрібно враховувати походження освітлювальних механізмів. Китайські моделі з умовою однакової потужності можуть видати в 1,5 рази менше, ніж європейські моделі. Приклад: китайські — 8 Вт. і не більше 700 Лм., а європейські з 8 Вт — від 1000 Лм. І тут ще важливо враховувати не вати і люмен, а силу світла в канделах.
Напруга залежить від можливостей АКБ машини. Середнє значення — 12 Ватт.
Стандартно ДХО повинні мати захист від контакту з зовнішніми об'єктами, від пилу, води. Для цього використовують клас захисту IP, де перша цифра — рівень пылестойкости, друга — водостійкість.
Установка. Найоптимальніший — врізання в бампер і використання кронштейна. Може бути доступно кілька варіантів кріплень.
Додатково можна ще враховувати колірну температуру вогнів: чим вона вище, тим яскравіше світло. Також є функція автоматичного включення ДХО при запуску двигуна, захист від неправильного підключення і ін. За рахунок цих можливостей можна значно поліпшити ефективність використання денних ходових вогнів.
Для водіїв, які часто використовують авто, рекомендується вибирати моделі з врізкою в бампер і з захистом IP 65-67. Якщо ви вперше зустрічаєтеся з такими конструкціями, то придивіться до моделям на кронштейні.
Купити денні ходові вогні можна з доставкою у Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ і по всій Україні на 130.com.ua.