Як вибрати автомобільний компресор у 2020 році: основні параметри та особливості сучасних пристроїв
Накачування шин — процес дуже відповідальний, і важливо, щоб компресор був зручним у роботі та функціональним. Мало хто зараз користується ручними насосами, це довго і вимагає докладання великих зусиль, набагато зручніше взяти електричний компресор, який все робить максимально швидко і якісно, без клопоту. Розгляньмо, яким повинен бути сучасний компресор і на які параметри треба дивитися під час вибору в 2020 році?
Які робочі показники головні при виборі
Тут все досить просто, насамперед, загляньте в паспорт обладнання і подивіться на два основні показники.
Продуктивність
Цей параметр показує, скільки повітря в літрах даний апарат зможе перекачати за хвилину. Підбирати значення продуктивності слід з урахуванням марки вашого автомобіля і розміру покришок. Очевидно, що для невеликого легкового авто великої продуктивності не потрібно, коштують такі апарати дорожче, але особливої переваги ви не отримаєте, тільки даремно витратите гроші. А ось компресор для позашляховика або вантажівки потрібно вже більш потужний. Наприклад, для джипа потрібен компресор з продуктивністю від 50 л/хв, для фури — не менше ніж 70 л/хв. А ось для звичайного легкового авто досить апарату з об'ємом подачі повітря 30-40 л/хв.
Максимальний тиск
Даний показник безпосередньо впливає на ефективність роботи компресора, вимірюється в атмосферах. Оптимальним для побутового автомобільного компресора вважається тиск у 8 атмосфер. Цього буде цілком достатньо для якісної і стабільної роботи пристрою. Якщо на упаковці вказується значення тиску 20-25 атмосфер, то це дуже сумнівно, тому що для простих портативних моделей компресорів, це нереальний показник.
На що ще слід дивитися, якщо ви вирішили купити автомобільний компресор
Крім головних параметрів, якими визначається ефективність роботи пристрою, є ще два важливі чинники, які впливають на зручність використання автокомпресора.
Вид манометра
Під час накачування шин дуже важливо мати можливість контролювати тиск, так водій точно знатиме про те, який тиск в шині він реально отримає. Для цих цілей використовується спеціальний прилад — манометр. Це простий, але дуже важливий компонент, який повинен бути в будь-якому сучасному компресорі. З ним можна легко контролювати процес і вчасно визначити, що шина накачана і тиск в ній відповідає тому, що зазначено в технічному паспорті для ваших коліс. Пам'ятайте, не бажано перевищувати це значення, це може нашкодити.
Манометри бувають двох типів:
- Механічні (аналогові) — мають стрілку і спеціальну подвійну числову шкалу. На одній вказуються одиниці вимірювання західного типу — psi (фунт на кв.дюйм), а на другий — більш звичні нашим водіям бар (атмосфери або кг на кв.см). Їх особливість в тому, що вони мають певну похибку і стрілка постійно трясеться, що може ускладнювати визначення рівня тиску, особливо з незвички.
- Цифрові — це вже більш сучасний варіант, вони відрізняються великою зручністю вимірювання. Вібрація тут не заважає. Такий манометр зазвичай має дисплей, на якому добре видно рівень реального тиску в шині, причому вони показують результат досить точно, значення виводиться до сотих. Також у багатьох випадках можна задати необхідні вам одиниці виміру.
Важливий момент. Моделі автомобільних компресорів з електронними манометрами також часто оснащені функцією "автостопу". Тобто перед накачуванням шин досить виставити необхідний рівень тиску для ваших коліс і включити пристрій. Більше робити нічого не треба, навіть контролювати процес не доведеться. Досягнувши граничного значення, яке було задано, апарат сам автоматично зупинить роботу і відключиться. Це дуже зручно, тому що водій може займатися іншими справами, не боячись, що шини перекачані.
Спосіб живлення
Звичайно, як і всім електронним пристроям, електричному автомобільному компресору необхідно живлення, вони працюють від електричного струму. В дорозі часто електричних розеток немає, тому все компресори за способом живлення діляться на 2 великі групи:
- Працюють від автомобільної бортової мережі. Тут також можливо кілька варіантів: прилади, які підключаються через гніздо прикурювача або до акумуляторної батареї за допомогою спеціальних проводів з контактами типу "крокодили". Деякі моделі оснащуються відразу двома типами проводів живлення, які дозволяють підключати їх і до прикурювача, і до АКБ. Цей тип пристроїв найпопулярніший, тому що подібний компресор легко взяти з собою в дорогу і в будь-який момент з його допомогою підкачати шини, навіть в лісі.
- Ті, що мають власну вбудовану акумуляторну батарею. Як правило, ці моделі більш потужні, але при цьому трохи громіздкі й важкі, не завжди зручно возити їх з собою в багажнику, хоча в роботі вони досить ефективні та продуктивні. Зазвичай такі компресори рекомендується брати для вантажних машин, де дійсно потрібна хороша продуктивність і автономність. Головне, якщо ви вибрали саме цей тип компресора, то не забувайте перед поїздкою обов'язково підзарядити пристрій, щоб потім в дорозі воно завжди було готове до роботи.
Додаткові корисні опції
Перед тим, як купити компресор для машини, не зайвим буде поцікавитися, які додаткові функції має даний пристрій. Серед найбільш корисних варто виділити наступні:
- Наявність клапана для стравлювання. Якщо компресор оснащений подібним елементом, то з його допомогою в разі необхідності можна дуже швидко приспустити шини і зробити колеса м'якше. Наприклад, це може знадобитися, якщо вам належить довго їхати по простій грунтовій дорозі.
- Викачування повітря. Зручність цієї функції полягає в тому, що вона дозволяє дуже швидко спускати різні надувні предмети, наприклад, басейн або човен.
- Функція "Автостоп" — накачування шин до заздалегідь встановленого показника тиску з автовимкненням (цифровий манометр). Про неї ми говорили вже раніше, дуже корисна функція, без якої важко уявити сучасний компресор.
- Захист від перегріву. Ця функція передбачає автоматичне спрацьовування спеціального теплового реле, яке не дасть пристрою перегрітися, це сприяє тривалій і безпечній роботі компресора.
- Ліхтар. Теж досить корисна опція в дорозі, ліхтар може світити в декількох різних режимах (підсвічування, аварійне миготіння).
- Набір адаптерів. Деякі моделі автомобільних компресорів додатково можуть мати спеціальні насадки, які дозволяють накачувати різний надувний інвентар, наприклад, перехідник для човнів, голка для м'ячів тощо.
- Чохол. Якщо пристрій поставляється в комплекті з чохлом, то його можна використовувати для зберігання і зручного транспортування. Чохол також виконує захисну функцію, не дозволяючи проникати всередину приладу бруду, пилу і волозі.
Як бачимо, все просто. І під час вибору автомобільного компресора найголовніше заздалегідь визначитися з основними його робочими параметрами, а також набором додаткових функцій, які будуть вам необхідні. Так ви точно зможете знайти оптимальний варіант і не будете переплачувати за ті опції, якими потім не будете користуватися. Купити компресор для накачування шин у Львові, Тернополі та Івано-Франківську ви завжди можете за вигідною ціною в інтернет-магазині 130.com.ua.