Як вибрати автомагнітолу? Відокремлюємо головне від другорядного
Погодьтеся, зараз важко зустріти авто без автомагнітоли. Адже це річ дійсно потрібна. Уявіть, що ви стоїте в пробці, відправляєтеся на далекі відстані, не маючи навіть можливості поговорити. Музичний супровід — відмінний спосіб урізноманітнити поїздки.
Далеко не завжди штатні пристрої можуть порадувати водіїв хорошим звучанням і якістю. Тому з часом автовласники стикаються з проблемою вибору. Проблема, тому що зараз доступна така різноманітність моделей, що можна заплутатися в два рахунки. Особливо новачкові, який ще не вміє відокремлювати головне від другорядного.
У цій статті ми розглянемо основні чинники вибору і покажемо, що дійсно важливо.
Виробник пристрою
Сьогодні відомо безліч виробників, які намагаються поліпшити магнітоли, випустити якісь вдосконалені моделі. Є бренди, які спеціалізуються на випуску тільки магнітол, є ті, які надають широкий спектр продукції.
Порада №1: не зациклюйтеся на виробнику. Це лише ім'я, за яким може ховатися різна якість. І де гарантія, що у топового бренду ви знайдете чудовий пристрій? Іноді продукція маловідомого виробника стає кращою.
Вибираючи магнітолу, враховуйте її функціональність, якість звуку і не забувайте про дизайн.
Стандартний типорозмір
Тут, на щастя, вибір невеликий: 1-DIN або 2-DIN. Третього не дано. Тут враховуйте, що встановити магнітолу з розміром 1 DIN в консоль на 2 DIN можна, але з урахуванням, що у вас є, чим зайняти вільний простір.
Але зворотне виконати не можна. Потрібні кардинальні зміни конструкції, адже потрібно звільнити додаткове місце для монтажу.
Порада №2: якщо ваше авто спочатку передбачає встановлення магнітоли з типорозміром 1 din, тоді вибирайте відповідний пристрій. Чи можете зайнятися глобальною переробкою центральній консолі. І це за умови, що ви будете впевнені в доцільності таких витрат.
Максимальна вихідна потужність
А от тут треба бути уважним, щоб не попастися в маркетингову пастку. Для прикладу: на прилавку лежить дві моделі з однаковим функціоналом, але одна з потужністю 50 Вт на 4 канали, а інша — 60 Вт з такими ж 4 каналами. І звичайно ж, ви, швидше за все, виберете другу. «Там більше цифра, значить, краще» — подумає новачок.
Максимальна потужність — це саме максимальне значення, яке на практиці може бути менше.
Порада №3. Не женіться за великими цифрами. Звичайно, різниця в 4х7 або 2х35 Вт очевидна. Але ось знайти цю різницю між моделями з 4х40 і 4х45 на практиці дуже важко.
Якщо ви знаєте, що будете встановлювати потужну акустику, то відразу зверніть увагу на зовнішні підсилювачі. Це невеликі механізми, які дадуть хорошу потужність.
Тип дисплея
Цей параметр також часто виступає головним в маркетингу, але на ділі не завжди вирішальним. Тип дисплея залежить від функціональності моделі. Якщо ви зацікавлені в покупці магнітоли з великим екраном, тоді тут знадобиться пристрій з кольоровим LCD.
А ось якщо ви хочете просту магнітолу, завдання якої полягає лише у відтворенні музики, тоді зверніть увагу на моделі з сегментним дисплеєм. Так, підсвічування не буде зліпити очі, екран не згасає, а букви ви зможете читати навіть при яскравому денному світлі.
Порада №4: тип екрану вибирайте в залежності від своїх цілей і бажань. Іноді краще доплатити, а іноді — ця переплата буде зовсім марною.
Підтримка Bluetooth
Така функція не тільки спрощує користування магнітолою, але і збільшує вашу безпеку. Уявіть, що ви їдете по трасі і тут вам дзвонять. Телефон лежить у кишені штанів. Що безпечніше: діставати смартфон або відповісти на дзвінок за допомогою бездротової технології? Звичайно ж, другий варіант куди краще.
Порада №5: в сучасних умовах Bluetooth став незамінною функцією. Тим більше, так ви зможете використовувати будь-який пристрій як hands-free. Тут переплата повністю виправдовує результат.
Також передбачте можливість програвати музику через Bluetooth. Так ви можете не перезаписувати кілька разів улюблені пісні, а прослуховувати їх відразу з телефону.
Роз'єми на передній панелі
Сьогодні моделі володіють значним списком інтерфейсів. Тому ви можете прослуховувати музику з самих різних пристроїв. Але не всі вони дійсно потрібні.
Розглянемо найбільш популярні роз'єми:
- AUX — звичайний 3,5 мм джек. Він призначений для відтворення звуку з зовнішніх пристроїв, що володіють виходом на навушники.
- microSD і SD/MMC — аналоги таких же слотів, як і на ПК, смартфонах і планшетах. Зараз це менш популярний варіант, так як карта пам'яті не може працювати без кардрідера, тому з'являються складнощі у записі музики.
- micro-USB, mini-USB і USB. Актуальний тільки повноформатний USB, який дозволяє читати флешку без додаткових кабелів і перехідників.
Порада №6. Не вибирайте універсальні пристрої, які підтримують всі можливі роз'єми. Краще придбати модель, де будуть тільки необхідні вам входи, але зате покращено функціональність.
Роз'єми на тильній стороні
Від наявності роз'ємів на тильній стороні залежить функціональність автомагнітоли. Приміром, з допомогою роз'ємів USB можна підключити подовжувачі, зробити приховане підключення відеореєстратора.
Розглянемо найбільш популярні роз'єми:
- Антенний вхід необхідний для прослуховування радіо. Тут же враховуйте підтримку хвильових діапазонів. У місті їх необхідність зведена до мінімуму, а ось на трасі і в передмісті будуть дуже навіть до речі.
- GPS-антена потрібна для магнітол, у яких передбачена навігація.
- Роз'єм HDMI потрібен для того, щоб ви змогли виводити зображення з зовнішнього джерела. Так, відбувається синхронізація екрану пристрою, наприклад, з вашим телефоном. Ця технологія ще не так актуальна і тільки впроваджується на ринку автоаксесуарів.
- RGB вхід необхідний для підключення штатної навігації.
- Вхід для управління кнопками на кермі потрібен тільки в тому випадку, якщо такі механізми передбачені у вашому авто. Адже не завжди зручно тягнутися до магнітоли, щоб переключити музику. Куди простіше натиснути на потрібну кнопку прямо на кермі.
- DVR необхідний для підключення відеореєстратора. Не можна сказати, що це дійсно важлива функція. Адже вона дозволяє лише переглядати відео, тому можна користуватися і звичайним USB-входом.
- Роз'єм для підключення до ліхтарів заднього ходу — важлива функція, якщо ви плануєте установку камери.
- Наявність ТВ-тюнера — тут можна посперечатися. Якщо ТБ призначається для водія, то відразу відкидаємо цю ідею, адже перегляд фільму знижує безпеку поїздки. Для пасажирів актуально тільки на далекі відстані, особливо для дітей.
Порада №7. Роз'єми на тильній стороні куди важливіше, ніж на фронтальній. Але це не означає, що ви повинні вибирати відразу весь доступний функціонал. Для стандартного автовласника буде достатньо: USB, антенного входу і можливості управління за допомогою рульових кнопок, якщо це передбачено. На 130.com.ua можна купити магнітолу в авто в Івано-Франківську, Тернополі, Львові з доставкою по Україні.