Як вибрати акустику в автомобіль?
Звичайна акустика створена лише для звукового «фону» в машині. Якщо автомобіліст слухає тільки радіо, то навіщо переплачувати? Досить буде звичайних широкосмугових динаміків.Діапазон частот, які вони відтворюють, звичайно ж, не принесе високих частот і глибокого баса, але і нервувати теж не буде.
Купити колонки в машини з доставкою по Києву, Львову, Тернополю можна на 130.com.ua.
Коаксіальна акустика
Найпростіший і найдешевший варіант — це купити коаксіальну акустику. Конструкція такої акустики передбачає, насправді, декілька динаміків. Діапазон, який відтворює пристрій, розбивається на області. Кожну область програє свій власний динамік.
«Роздільниками» сигналу виступають спеціалізовані фільтри, які називаються кроссоверами. Якого типу кросовер використовується — це залежить від моделі. У більш дорогих моделей кросовер може бути окремим корпусом, а в моделях дешевше іноді просто обходяться звичайним конденсатором (найпростіший фільтр) на корпусі динаміка.
Серед коаксіальної акустики рекомендуємо звернути увагу на бренд Ground Zero. Якщо і купувати коаксіальну акустику, то тільки хорошу. Справжня німецька якість не залишить байдужим нікого, а чисте звучання може змагатися з акустикою подорожче. Особливо популярною є модель GZRF 65AL. Зовнішній дизайн динаміків виконаний витончено і лаконічно, а конструкція від німецьких інженерів розроблена на найвищому рівні. Нарватися на бракований пристрій від Ground Zero практично неможливо. Двохсмуговий 165-міліметровий динамік здатний програвати частотний діапазон від 50 до 25000 Гц. Дуже добре справляється як з низькими, так і з високими частотами. Пристрій здатний працювати на максимальній потужності до 140 Вт (номінальна потужність — 100 Вт). Такі характеристики цілком заслуговують на увагу. Саме тому ми рекомендуємо розглянути дану модель, а також інші моделі коаксіальної акустики Ground Zero. Шукаєте автомобільну акустику? Купити у Львові, Тернополі, Івано-Франківську можна на 130.com.ua. Доставка по Україні.
Компонентна акустика
Наступний варіант — це компонентна акустика, яка найбільше поширена серед автолюбителів, небайдужих до звуку в автомобілі.
Діапазон відтворення частот, так само, як і у коаксіальної акустики, ділиться на кілька частин. Тут є і кросовери, але динаміки виготовлені не в єдиній конструкції, а окремими компонентами, які абсолютно не заважають один одному (високочастотні динаміки не заважають поширенню хвиль низькочастотних). У компонентної акустики є один невеликий мінус — якість її звучання залежить від правильної розстановки компонентів акустичної системи. Якщо розташувати компоненти рандомно, то високого рівня звучання можна не досягнути.
Для якісного звучання динаміки повинні розташовуватися якомога ближче один до одного. Особливо це стосується середньо- і високочастотних динаміків в триполосній системі. Велику роль у створенні звукової сцени грає високочастотний динамік. Завдяки маленьким розмірам, розташувати його можна де завгодно і якщо підібрати правильне положення, то буде здаватися, що акустика знаходиться зверху. Компонентна акустика такого ефекту не дасть, та й звук буде не той. З іншого боку, встановити її простіше, але, якщо необхідно отримати дійсно якісний звук, рекомендуємо все ж купити компонентну акустику.
Кожна людина, яка хоча-б трохи розуміється в автозвукі, знає, що компонентна акустика фірми Hertz вважається однією з кращих в світі і по праву заслуговує почесне місце в автомобілі справжнього любителя якісного звучання. В асортименті Герц можна знайти акустику на будь-який смак і гаманець. Варто особливо відзначити модель ESK 165L.5, яка, не дивлячись на свою недорогу вартість, здатна здивувати будь-кого. Ця акустична система комплектуватися двокомпонентними низькочастотними і середньочастотними динаміками. Регістр має довгасту форму і транслює звук абсолютно без спотворень і перешкод. Звук особливо порадує любителів баса. Динаміки здатні видавати до 300 Вт (номінальна потужність — 100 Вт) і забезпечують кристально чисте звучання навіть на максимальній гучності. Частотний діапазон пристрою — від 50 до 23000 Гц. Твітери, які йдуть в комплекті, мають напівхвильовий підвіс і дифракційний розсіювач звуку. Це дозволяє значно розширити кут випромінювання звуку.
Сабвуфер чи динаміки 6х9?
Для того, щоб відтворити низькі частоти, необхідно купити динаміки, у яких велика площа дифузора. Для того, щоб відтворити басові частоти, встановити динаміки розміром 16 сантиметрів вперед буде краще, ніж 13. По правді кажучи, відтворення найнижчих частот домогтися не вийде. Оптимальний варіант — це купити сабвуфер, який буде чудово доповнювати «низи».
В принципі, можна непогано обійтися і без сабвуфера. Альтернативою цьому є динаміки 6х9 дюймів, які досить-таки непогано справляються з басом. Зрозуміло, що не варто вимагати від овальних динаміків одночасно гучного і низького звучання, так як для низьких частот передбачений сабвуфер. Що стосується овальних динаміків, вони є універсальними і здатні відтворювати весь музичний діапазон, починаючи від найвищих і закінчуючи найнижчими частотами. Для того, щоб вибрати овальні динаміки, не потрібно гнатися за великою кількістю смуг. Нормальний звук здатні надати двохсмугові або трьохсмугові динаміки.
Що вибрати, сабвуфер або овальні динаміки, це вже вирішувати кожному індивідуально.
Що стосується виробника «овалів», на нашу думку, ідеальним варіантом буде модель JBL Stage 9603E. Триполосна акустична система з США здатна ідеально забезпечити чіткими і потужними низами (що в принципі і хочеться отримати від таких динаміків). Крім того, динаміки досить непогано відтворюють високі частоти, так як працюють в діапазоні 45-20000 Гц з максимальною потужністю 210 Вт. Динаміки підходять для підключення до автомагнітоли безпосередньо. Навіть такий варіант підключення здатний забезпечити ідеально чистий і об'ємний звук на максимальній гучності.
Якщо було прийнято рішення купити сабвуфер, найідеальнішим варіантом буде вибір Hertz MP 250 D4.3 Pro. Пристрій видає аж до 1200 Вт (номінальна потужність становить 600 Вт). Чутливість динаміка становить 84 дБ, опір — 4 Ом. Свої гроші сабвуфер відпрацьовує на 100% і, на думку більшості покупців, навіть більше. 250-міліметровий динамік надає можливість створення унікального корпусу будь-якої форми і розміру, на відміну від корпусних сабвуферів, доля яких була заздалегідь вирішена заводом виробником.