Viber
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як правильно підготувати машину до тривалої стоянки на час карантину і самоізоляції

В умовах самоізоляції багато автомобілістів відмовляються від використання свого автомобіля, залишаючись вдома. І це правильне рішення, тому що в ці дні дуже важливо знизити можливість контактів з потенційно зараженими людьми до мінімуму. Однак перед довгою стоянкою навіть найсучасніші й дорогі автомобілі потребують правильної підготовки, адже якщо машина не використовується і стоїть в гаражі, це не означає, що в ній нічого не може прийти в непридатність. Під час простою деякі елементи вимагають до себе більш пильної уваги.

Як підготувати машину до тривалої стоянки на час карантину і самоізоляції

Які системи та елементи можуть зіпсуватися під час довгої стоянки?

Якщо ви вирішили залишити машину в гаражі на весь період карантину, то рекомендується звернути увагу на наступні моменти:

Акумулятор

Якщо батарея експлуатувалася вже довго, то треба обов'язково перевірити її стан, тому що ніхто не відміняв такого явища як саморозряд. Адже навіть якщо автомобіль не використовується, акумулятор все одно поступово втрачає заряд. Наприклад, якщо середня температура становить близько + 20 °, то за два тижні саморозряд не повинен перевищити 7% (приблизно 0,5% на добу). При більш низькій температурі витік енергії буде більше. Також варто враховувати, що якщо машина оснащена охоронною сигналізацією, то на підтримку харчування даної системи, в залежності від складності її конфігурації та кількості компонентів і частоти спрацьовувань, може зажадати ще додатково 0,03-0,08 А.ч. Найскладніші системи, що мають кілька контурів охорони та радіомодуль, який постійно подає власнику сигнали про спрацювання системи, вимагають набагато більше енергії. Так що кожен автовласник повинен враховувати, що одна тільки автосигналізація може посадити акумуляторну батарею за кілька тижнів. Але ж, крім неї, в сучасних автомобілях практично завжди є магнітола (або навіть просунута мультимедійна система) та інше обладнання, яке потребує підживлення навіть під час простою. Адже більшість приладів споживає електроенергію навіть у вимкненому стані. Багато хто забуває і про те, що стара проводка, а також окислюються контакти також можуть бути джерелом витоку енергії. Щоб не посадити батарею повністю, перед відправкою машини на стоянку, обов'язково перевірте стан АКБ і при необхідності проведіть її повну підзарядку. Для цього можна використовувати будь-яке зарядний пристрій.

Шини

Не менш важливо перевірити стан шин, тому що повітря через будь-яку навіть найменшу негерметичність може витікати. Наприклад, до спуску покришці може призводити погане і нещільне прилягання шини до обода колеса, неробочий шинний клапан, мікроскопічний непомітний на перший погляд прокол шини або тріщина в гумі. Якщо про це не турбуватися заздалегідь, то через пару тижнів стоянки в гаражі машина може "сісти на колесо". А тривале стояння на спущених колесах може привести до неприємностей в майбутньому. на користь. Особливо це стосується легкових автомобілів, у них при тривалому стоянні на ободі коліс в шинах можуть виникати тріщини та навіть може розшаруватися корд. Якщо цього вдасться уникнути, то може порушитися геометрія колеса, з'являється так звана "вісімка".

Як підготувати машину до тривалої стоянки на час карантину і самоізоляції

Кліматична система

При тривалій бездіяльності постраждати може й автомобільна кліматична система — особливо це стосується компресора в системі кондиціонера, який в таких умовах може "закиснути". Також ще одним вразливим місцем є магістралі кондиціонера, які при відключенні системи і її тривалому простоюванні часто втрачають свою герметичність, що потім призводить до порушень в роботі кондиціонера.

Гальмівна система

Коли автомобіль стоїть на приколі, гальмівні диски під впливом навколишнього середовища можуть покриватися іржею. Навіть одна нічна стоянка може викликати появу невеликих рудих плям. Що говорити про тривале простоювання, в такій ситуації диски можуть повністю покритися іржею. Також варто пам'ятати про те, що коли автомобіль тижнями стоїть без руху на ручнику, то може спостерігатися ефект "приварювання" гальмівних колодок до дисків або закисання супортів.

Радіатори

Тривалого простою не люблять і автомобільні радіатори. Стояння на вулиці може стати причиною того, що радіатор засмітиться, тому що в нього потрапляють частинки пилу і сміття. Часто міські прибиральні машини змітають пісок і змивають болото безпосередньо на автомобілі, припарковані в безпосередній близькості. Від пилу також не застрахований автомобіль, який буде довго перебувати в гаражі. Але впоратися з цією проблемою можна, якщо заздалегідь подбати про придбання спеціального захисного чохла або тенту. Він не дасть пилу проникнути в радіатор.

Мастило і технічні рідини

Тут важливо перевірити герметичність системи та рівень мастила. Якщо все справно і витоку рідини немає, то автомобіль може без втрат простояти не один місяць. Мастило і бензин звичайно випаровуються, але дуже повільно, особливо поки на вулиці температура досить помірна. Тому справні машини можна сміливо ставити в гараж на тривалу стоянку.

Як підготувати машину до тривалої стоянки на час карантину і самоізоляції

Як правильно проводити обслуговування автомобіля при тривалій стоянці

Щоб ваш транспортний засіб не вийшло з ладу і завжди був готовий до експлуатації, коли ви вийдете з ізоляції та продовжите його активно використовувати, періодично (хоча б раз у 2 тижні) варто перевіряти його технічний стан — заряд акумулятора, тиск в шинах , працездатність гальмівного обладнання. Якщо є можливість, то можна навіть виїжджати на машині, тільки врахуйте, що поїздка повинна бути не короткою, щоб генератор встиг відновити заряд акумуляторної батареї. Поки у нас в країні не ввели дуже жорсткого карантину і поїздки на особистому транспорті все ж дозволені, хоча в деяких регіонах все ж є деякі обмеження на в'їзд і виїзд, це зробити ще можна. Тим більше, що ризики підхопити коронавірус в особистому автомобілі нижче, ніж в громадському транспорті або навіть при поході по магазинах.

Якщо ж можливості займатися машиною хоч іноді немає, то рекомендуємо її законсервувати. Для цієї мети краще всього підійде гараж або хоча б закрита парковка.

Рекомендується виконати наступні дії:

  • Електропроводку ретельно очистити від бруду і протерти насухо.
  • Повністю заправити бак, так його внутрішня поверхня буде менше іржавіти.
  • Прочистити всі отвори й щілини для зливу води.
  • Салон ретельно пропилососити.
  • Обробити ущільнювачі у дверях силіконовим мастилом, щоб вони не потріскалися.
  • Зняти клеми з акумуляторної батареї, це зменшить втрати енергії.
  • Зняти щітки з повідків двірників і прибрати їх в багажник, це допоможе уникнути деформування гумок і витягування пружини.
  • Зняти машину з ручного гальма, залишивши на передачу.
Як підготувати машину до тривалої стоянки на час карантину і самоізоляції

Якщо зробите все правильно і не будете лінуватися, то після завершення карантину, на реанімацію автомобіля і приведення його в робочий стан вам не доведеться витрачати дорогоцінний час і гроші. І, звичайно ж, будьте уважні до себе і своїх близьких, якщо несправні деталі в автомобілі потім можна буде замінити, повернути здоров'я набагато складніше.

Інтернет-магазин 130.com.ua пропонує великий вибір аксесуарів для автомобілів, зарядні пристрої, акумулятори, моторне мастило і багато іншого, що може знадобитися автомобілістам. Ми працюємо в умовах карантину і завжди готові виконати ваше замовлення і доставити все необхідне.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >