Viber
Різдво
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як не можна прикурювати двигун: поради автомобілістам

Багатьох водіїв цікавить питання, а чи можна взагалі "прикурювати" двигун від сучасного автомобіля, напханого величезною кількістю електроніки? Особливо, це актуально напередодні зими, тому що найчастіше проблеми з пуском відзначаються саме в холодну пору року. Думки експертів з цього питання розходяться, тому що це може бути небезпечно для автомобіля-донора. Але що ж робити, якщо акумулятор сів, а їхати треба терміново?

Звичайно, таке явище, як "прикурювання", в жигулівську епоху вважалося абсолютно нормальним. Але час іде і все змінюється. Сучасний автомобіль — це складна система, більше схожа на комп'ютер з безліччю функцій і величезною кількістю бортових пристроїв. І при прикурюванні часто стали відбуватися відмови бортової електроніки. Тепер багато водіїв відмовляються давати "прикурити", тому що ніхто не хоче залишитися раптово без транспортного засобу.

Як можна прикурювати двигун: поради автомобілістам

Проте "прикурювати" все ж можна, тільки при строгому дотриманні певних умов, про які, на жаль, часто не знають навіть водії з великим досвідом. Розгляньмо декілька таких важливих правил.

Що не можна робити і як уникнути серйозних помилок?

Під час "прикурювання" не можна допускати банальних помилок. Серед них основними, мабуть, є такі:

    • Не можна прикурювати автомобіль з АКБ, що сіла, якщо його стартер працював нормально, поки батарея повністю не розрядилася, і мотор при цьому так і не завівся. Швидше за все, в цій ситуації винен не акумулятор, а несправність стартера. Спочатку треба розв'язувати цю проблему. А прикурюванням тут не допоможеш, найімовірніше ви просто посадите ще й свою батарею.
    • Не рекомендується під час прикурювання брати побутові дроти. Вони, на відміну від спеціальних проводів для прикурювання, дуже тонкі, від них буде мало толку. Такі проводи при спробі запуску двигуна можуть дуже швидко розплавитися та навіть привести до опіків. Їх можна застосовувати хіба що для під'єднання до донорського акумулятора і залишити два джерела живлення в такому вигляді на деякий час. Це може допомогти трохи зарядити АКБ, тому що вона забере собі частину енергії від донора. Після цього проводи треба від'єднати та спробувати запустити двигун.
    • Не намагайтеся давати прикурити автомобілю, на якому встановлена ​​батарея потужніша за вашу. Цей варіант влітку ще може спрацювати, тому що необхідний стартовий струм не буде разюче відрізнятися. А ось на морозі акумулятор малолітражки, швидше за все, не зможе впоратися з прокруткою потужного холодного дизельного двигуна. У вас або нічого не вийде, або ви посадите свою батарею.
    • Під час підключення проводів для прикурювання автомобіля, не намагайтеся підключати першими "мінуси". Це обумовлено тім, що якщо мінуси з'єднані, а ви випадково зачепите проводом з плюсовим зарядом якийсь металевий елемент автомобіля, то отримаєте сильний розряд. Але якщо спочатку під'єднати плюсові клеми, то зможете уникнути подібних неприємностей.
    • Не допускайте нікого до машини, підключайте проводи для прикурювання завжди особисто. Обов'язково переконайтеся в тому, що все підключено правильно з урахуванням полярності, що кабелі не стикаються з рухомими елементами двигуна. Тільки ви особисто відповідаєте за свою машину.
Як можна прикурювати двигун: поради автомобілістам
  • Під час підключення дроту з негативним зарядом, по можливості, не поєднуйте його безпосередньо з мінусовою клемою батареї. Краще спробуйте під капотом знайти яку-небудь металеву частину мотора, наприклад, рим, що піднімає силовий агрегат. Це дозволить трохи знизити опір при проходженні струму до стартера. Правда, в сучасних машинах під капотом знайти потрібний метал — складне завдання, тому що зазвичай все в них закривається захисними пластмасовими елементами.
  • Також не рекомендується розривати контакт з клемою акумулятора автомобіля-донора. Це правило пов'язане з тим, що сучасні машини мають складну бортову систему, і електроніка при такому відключенні АКБ може прийняти його, як аварійну ситуацію. В результаті миттєво блокуються всі функції, і розблокувати транспортний засіб без допомоги фахівців автосервісу може бути дуже складно, а іноді навіть неможливо. Якщо ж донором є простий автомобіль «старого гарту», ​​то подібне відключення ніякими негативними наслідками не загрожує.
  • Не слід пробувати заводити мотор на машині-донорі перед прикурювання. І цьому є кілька причин: толку від цього мало, тому що більшу частину навантаження візьме на себе акумулятор, іноді електронні блоки бортової системи можуть негативно відреагувати на наявність чужорідних елементів. Хочете, щоб машина не постраждала, то не треба зайвий раз ризикувати, навіть якщо ви на всі 100% впевнені, що нічого не трапиться.
Як можна прикурювати двигун: поради автомобілістам

Як правильно під'єднати проводи для прикурювання?

Що робити не можна, ми розглянули, тепер нагадаємо всім автомобілістам правильну послідовність, дотримуючись якої, треба під'єднувати дроти, якщо збираєтеся «прикурити» автомобіль від акумулятора іншого транспортного засобу:

  • Етап 1. Візьміть позитивний контакт (+) пускового проводу і з'єднайте між собою плюсову (+) клему акумулятора-донора і позитивний (+) вихід АКБ на автомобілі, який потрібно запустити.
  • Етап 2. Візьміть негативний контакт (-) проводу для прикурювання і з'єднайте з його допомогою мінусову (-) клему батареї-донора з будь-яким металевим елементом мотора під капотом, якщо в автомобілі немає доступу до "металу", то з'єднайте дріт з негативною клемою (-) розрядженого акумулятора.
  • Етап 3. Все ретельно перевірте і переконайтеся, що підключені проводи не торкаються ніяких рухомих деталей автомобільного двигуна.
  • Етап 4. Найбільш відповідальний момент — спробуйте здійснити запуск двигуна. Якщо все пройшло успішно, можна сміливо від'єднувати дроти. Увага! При відключенні першим знімається негативний (-) контакт з транспортного засобу, що запускався, тільки потім з акумулятора-донора. Останніми від'єднуються контакти плюсового (+) дроту, причому в тій же самій послідовності.
  • Етап 5. Дайте двигуну трохи часу попрацювати на холостому ходу, щоб батарея могла відновити свою ємність. Тепер можна їхати, тільки не забудьте, що для повноцінної роботи обов'язково треба перевірити працездатність акумулятора, підзарядити його або підібрати заміну, якщо він більше не може справлятися зі своїми робочими функціями.
Як можна прикурювати двигун: поради автомобілістам

Ви завжди можете замовити та купити провід для прикурювання автомобіля у Львові, Івано-Франківську або Тернополі в інтернет-магазині 130.com.ua.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.