Viber
Магнітоли
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Екшн-камери — яку краще вибрати?

Під час активного відпочинку з нами трапляється безліч приємних моментів, які хотілося б зберегти на пам'ять. Селфі на звичайний смартфон під час стрибка з парашута, швидких гірських спусків або захоплюючих гонок — це з ряду неможливого. Для цього призначені спеціальні екшн-камери.

Щоб зрозуміти, що вам потрібно вибирати, потрібно для початку розібратися в технічних аспектах пристрою і його особливості. Про це ми вам і розповімо. А купити екшн-камеру в Івано-Франківську, Тернополі, Львові з доставкою по Україні можна на сайті 130.com.ua.

Екшн-камери — кращі моделі

Об'єктив

Від об'єктива залежить, скільки світла надійде до матриці пристрою. Чим вище його світлопропускна здатність, тим якісніше вийде відео, особливо в умовах поганої освітленості. Але тут будьте уважні: не завжди «більше» не означає «краще».

наприклад, у однієї з найкращих моделей Go-Pro Hero 5 апертура оптики — f/2.8, але є ж пристрої і дешевше з апертурою f/2.0. Як бачите, світлочутливість — не головний критерій вибору.

В технічних характеристиках ви побачите два важливих параметри:

  • - кут огляду — площа захопленого простору в кадрі;
  • - фокусна відстань: відстань між матрицею і оптичним центром лінзи.

Багато моделей оснащуються ширококутною оптикою. Такі лінзи особливі за своєю конструкцією, тому іноді на відео з'являється ефект перспективного спотворення. Якщо вам потрібна камера для звичайної зйомки, то вибирайте моделі з можливістю змінити кут огляду і коректувати зображення.

Екшн-камери — кращі моделі

Особливість екшн-камери полягає в тому, що під час швидкої зйомки вона утримує постійний фокус на гиперфокальій відстані. У підсумку ви отримуєте максимальну глибину різкості для захоплення більшого простору.

Матриця

Матриця виступає у вигляді універсального фотодатчика. Саме в цій частині камери промені світла, які пройшли через об'єктив, формують кінцеву картинку. На якість відео впливає розмір матриці. У стандартних пристроях цей показник дорівнює 36х24мм., але оскільки екшн-камери відрізняються компактними розмірами, то в такому випадку буде достатньо 6.17х4.55 мм. З-за невеликого розміру матриці навіть топові моделі видають погане зображення в умовах поганої освітленості.

Екшн-камери — кращі моделі

Важливо враховувати і дозвіл матриці. Маркетологи спекулюють цим параметром недосвідчених покупців, позиціонуючи кількість мегапікселів в якості основного показника якості. Але на практиці справа йде інакше. Для запису відео в 1080 р. нам буде достатньо навіть 2Мп, для 4К — 8 Мп.

Щоб записувати відео з ефектом слоу-моушен, нам потрібна камера з високим показником кадрів в секунду. У більшості моделей він дорівнює 30,60 або 120 fps.

Екшн-камери — кращі моделі

Від ширини динамічного діапазону залежить кількість дрібних деталей на контрастних частинах картинки. Для стандартних моделей вистачає параметра в межах 4-8 EV.

Процесор

Відео зберігаються в пам'яті пристрою. Перед тим,як зберегти файл, система його стискає. Наскільки сильним буде стиснення і втрата якості, залежить від бітрейту. Це кількість біт пам'яті, які потрібні для збереження 1 секунди відео. Отже, отримуємо закономірність: чим вище значення бітрейту, тим краще якість файлів. Але тут же враховуйте, що нам знадобиться і більше вільної пам'яті для зберігання файлів.

У питанні якості матеріалу вирішальний параметр — девайса. Тому вибирайте оптимізовані моделі, в якому допрацьовані всі механізми.

Екшн-камери — кращі моделі

Дисплей

Не всі моделі обладнуються дисплеєм. У такому разі відзняті матеріали ви зможете подивитися на ПК або смартфоні. Пристрою в середньому ціновому діапазоні оснащуються невеликим чорно-білим екраном. Він необхідний для зміни стандартних налаштувань. Преміум-камери пропонують нам вже LCD-дисплей або навіть тачскрін.

Міцність і автономність роботи

Навіть незважаючи на те, що екшн-камери призначені для зйомок в екстремальних умовах, не всі вони захищаються від ударів, вологи і пилу. Щоб забезпечити необхідний захист пристроїв, в комплекті до них часто йдуть водонепроникні чохли і міцні каркаси.

З автономністю роботи справи йдуть трохи гірше. У кращому випадку у вас вийде знімати 40 хв. Але є моделі, що пропонують більш тривалу зйомку, але і вартість на них відповідна. Якщо компактність для вас — далеко не найважливіший показник, що можете придбати зовнішню батарею.

Додаткові функції

Деякі автовласники використовують екшн-камери замість відеореєстратора. Є спеціальні моделі з G-сенсором. Якщо відбувається аварійна ситуація, датчик фіксує цей відрізок часу на відео і зберігає його в окрему папку, щоб ви змогли знайти цей запис швидше.

Екшн-камери — кращі моделі

За допомогою Wi-Fi і Bluetooth ви зможете налаштувати зв'язок із зовнішніми пристроями, наприклад, керувати зйомкою зі смартфона.

І що ж важливо?

Отже, виділимо 3 пріоритету для вибору підходящої екшн-камери:

  • - Автономність роботи. Придивіться до моделей, у яких акумулятор з великим обсяг. Лідери в цьому питанні — Sony і Liquid EGO.
  • - Міцність. Вибирайте пристрої зі сплаву алюмінію або ударостійкого пластику. Наприклад, Sony HDR-AS100V або серія GoPro Hero.
  • - Якість зображення. Зупиняйтеся на дозвіл 4К і збільшеній частоті кадрів. Приміром, GoPro Hero 5.

Рекомендуємо:

Дивіться відеоогляди екшн-камер

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.