Вибір ланцюгів протиковзання для коліс вашого автомобіля
Не кожен шлях по зубах вашому авто. Спеціальні зимові шини і навіть шипи на них не можуть гарантувати проходження вашого залізного коня по ожеледі та глибокому снігу. Підвищити прохідну здатність вашого транспортного засобу зможуть спеціальні зимові ланцюги протиковзання на колеса. Є версія, що їх вигадали на початку двадцятого століття. Група лижників потрапила у сніговий полон на підйомі в Альпи. Вибратися їм допомогли ланцюги, які вони намотали на колеса. З тих пір пройшло багато часу і технології перетворилися, але суть не змінилася.
Головне призначення ланцюгів — поліпшення зчеплення коліс автомобіля з дорогою, чим би вона не була покрита: снігом, ожеледдю або брудом. Ланцюги на колеса авто відрізняються один від одного матеріалом з якого вони зроблені, розміром ланок і конструкцією. Їх призначення міняється в залежності від величини ланки і матеріалу. Для ожеледі підійде ланцюг з дрібними ланками, а для бруду і глибокого снігу — з великими.
Дивіться відео:
Матеріал, з якого виготовляють ланцюги протиковзання, дуже різний: від пластику та спеціальної гуми до сталі і алюмінієвих сплавів.
Пластмасові ланцюги не псують покришки, але швидко рвуться, втім, як і алюмінієві, та підходять тільки для їзди по рихлому снігу.
Ланцюги з стали не рекомендують використовувати для руху по твердій поверхні, оскільки вони сильно псують гуму колеса.
Під час використання ланцюгів для коліс слід обмежити швидкість пересування до 40–50 км/г.
Гумові ланцюги протиковзання схожі на джгути або, правильніше, бандажі. У цьому випадку швидкість руху обмежена до 90 км/г, також можливе їх використання на твердій поверхні, при цьому покришка не деформується.
Порада автомобілістам. Зазвичай ланцюги продаються парами. Якщо ваш автомобіль має одну ведучу вісь, то ланцюг встановлюємо на неї. А якщо авто повнопривідне — то на всі чотири колеса, в крайньому випадку — на передню вісь.
Ланцюги протиковзання на колеса розрізняються за типом плетіння: сходи, ялинка, ромб і сота. Крім того, чим складніше малюнок, тим краще прохідність автомобіля.
Обирати ланцюги слід в залежності від розміру колеса та ширини протектора, так само необхідно врахувати тип бездоріжжя, з яким їм потрібно впоратися. Придбати ланцюги на колеса можна як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва. Зазначимо, що пластикове обплетення і замки ланцюгів іноземного виробництва часто показують себе не з кращого боку. А вітчизняні екземпляри не вражають функціональним пакуванням.
Порада автомобілістам. Зберігати ланцюги на колеса в багажнику автомобіля зручно в невеликому пластиковому відрі.
Як одягати ланцюги на колесо? — Запитаєте ви. Найбільш поширений варіант такий.
- Необхідно розстелити ланцюг перед колесами строго уздовж осі руху
- Наїжджаєте колесами на чверть ланцюга
- Накидаємо велику частину ланцюга протиковзання на колесо і застібаємо замок з внутрішнього боку, після застібаємо зовнішній замок, при цьому розправляємо всі ланки
- Затягуємо ланцюг через натяжні кільця відповідно до інструкції і застібаємо всі необхідні замки і карабіни
- Проїхавши метрів 10–15 слід ще раз підтягти ланцюги.
Особливу увагу необхідно звернути на замки, не кожна конструкція надійна і в той же час зручна в процесі застібання. Так само існують ланцюги з механізмом, що самозатягується під час руху. Купити ланцюги протиковзання в Тернополі, Івано-Франківську, Львові можна на 130.com.ua з доставкою по Україні.
Порада автомобілістам. Для захисту ланцюгів від корозії, після використання слід їх ретельно очистити, особливу увагу приділяйте замку. Після їх потрібно просушити і при необхідності обробити захисним спреєм.
Як видно з вище написаного, вибрати зимові ланцюги непросте заняття. Тому якщо ви вирішили придбати ланцюги на колеса за низькими цінами — фахівці 130.com.ua допоможуть підібрати найкращий для вас варіант.