Автомобільний пилосос: особливості вибору, конструкція, характеристики
Хочете, щоб салон авто завжди знаходився в чистоті і порядку? Розумієте, що для цього потрібна регулярне прибирання, але витрачатися на послуги автомийки занадто дорого? Хочете придбати автопилосос, але не знаєте, як і який вибрати?
Кому буде корисний автопилосос
Салон авто залишає перше і найбільше враження про власника транспортного засобу. Тому про важливість регулярного прибирання сперечатися не доводиться. Однак, якщо говорити про автомобільні пилососи, вони будуть особливо корисні в умовах, коли:
- машина активно експлуатується протягом дня;
- автомобіль часто буває на сільських дорогах без асфальтового покриття;
- в салоні часто бувають пасажири, в тому числі діти;
- в машині перевозяться тварини, що залишають шерсть на сидіннях;
- транспортні засоби є у двох і більше членів сім'ї;
- оббивка салону і крісел авто виконана з текстилю.
При цьому, наявність компактного пилососа в будь-якому автомобілі дозволяє не турбуватися про дрібне сміття і пилу.
Завдяки постійно розширюється функціоналу і різноманітним насадкам, сучасні моделі автопилососів очищають всі види поверхонь, здійснюють різні види чисток. І при цьому відрізняються компактністю. Поговоримо докладніше про представленому на ринку різноманітті товарів.
Види автомобільних пилососів
Класифікація автомобільних пилососів має кілька ознак поділу на групи. Якщо зводити їх в єдиний список, вийде:
- за габаритами: стаціонарні і ручні;
- за типом здійснюваної прибирання: вологе і сухе;
- по мобільності: провідні та безпровідні;
- по джерелу енергії: працюють на акумуляторі, від центральної електромережі або від мережі авто.
В залежності від потреб і обсягу робіт, буде потрібно різна комбінація перерахованих параметрів.
Особливості вибору
Габарити
Під стаціонарним пилососом мається на увазі габаритний пристрій з довгим шлангом для прибирання. Зазвичай ці моделі мають високі показники потужності всмоктування і здатні впоратися з великим обсягом роботи. Така конструкція дозволяє усунути забруднення, не заносячи корпус приладу в салон машини. При цьому важливо, щоб матеріал, з якого виготовлений шланг, був стійкий до стрибків температур, інакше можуть утворитися тріщини.
Ручні автопилососи повністю відповідають своїй назві. Вони маленькі, легко поміщаються в салон повністю і утримуються в одній руці. Маючи достатню потужність для збирання машинного салону, вони потребують постійної чищенні резервуара для сміття.
Тип збирання
Сьогодні пилососи для авто здатні здійснювати обидва типи прибирання: сухе й вологе. Суха чистка-той тип процедури, до якого всі звикли. Усувається пил і дрібне сміття. Режим вологого прибирання передбачає усунення розлитої води, слідів підталого снігу та інше. Особливо корисна ця функція в період значного випадання опадів і при проведенні генеральних прибирань.
Є також моделі, що підтримують обидві опції.
Мобільність
Під мобільністю розуміється то, наскільки легко пилосос може переміщатися по салону. Провідні пристрої обмежені довжиною шнура. Тому, при покупці важливо переконатися, що кабель живлення має достатню тривалість. Навіть, якщо мова йде про стаціонарному автопилососи.
Бездротові варіанти автопилососів, в основному, обмежені тільки власними розмірами і формою насадки. При правильно підібраних аксесуарах, таким обладнанням можна очистити все, навіть важкодоступні, поверхні салону.
Джерело живлення
Власне, в залежності від того, наскільки мобільного є обрана техніка, змінюється її джерело отримання енергії. Всього виділяється три типи живлення:
- АКБ;
- внутрішня мережа автомобіля;
- побутова електромережу.
Так, до пилососів на акумуляторі відносяться бездротові міні моделі. Ручні пилососи також можуть харчуватися від автомобільної мережі, підключаючись через спеціальний адаптер в прикурювач. Рідше ручні моделі живляться від стандартної розетки. Таке джерело енергії використовується для стаціонарних пилососів.
На що звернути увагу при покупці
Щоб придбаний автопилосос виявився практичною покупкою, а не витратою грошей на відомий бренд, потрібно враховувати не тільки свої побажання, але і ще кілька порад. При підборі моделі потрібно звернути увагу на:
- потужність всмоктування;
- тип пилозбірника;
- набір насадок;
- тип фільтра;
- виробник.
Про потужність всмоктування можна сказати лише те, що чим більше буде даний показник, тим краще буде працювати пристрій. Оптимально 40-75 Вт, більше 75 Вт потрібно для сильних і регулярних забруднень. При цьому, важливо розуміти, що даний показник падає в міру заповнення пилозбірника сміттям. Тобто, щоб домогтися найкращого результату, перед кожною прибиранням варто чистити резервуар для сміття.
Пилозбірник може бути у вигляді мішка (виготовлений з багатошарового матеріалу) або контейнера (найчастіше з пластика). Перший тип найчастіше використовується для сухих прибирань пилу, другий - при вологих чистках. Контейнер зручний тим, що ступінь його наповнення видно без вилучення з пристрою.
Типи насадок, фільтрів і переваги виробників заслуговують окремих розділів в даній статті.
Набір насадок
Насадки є другим за важливістю параметром (після потужності) вибору. Справа в тому, що від їх якості та різноманітності залежить функціональність самого пилососа. У стандартний набір входять насадки:
- для килима, підлоги, стелі, крісел - має висувається щетину для в'їдаються забруднень;
- для важкодоступних місць - подовжена, іноді з довгою щетиною;
- для прибирання шерсті тварин - має жорстку щетину, здатну зачепити тонкі шерстинки і ворсинки.
Тут, перш за все, варто спиратися на власні потреби. Адже якщо не відчуваєте потреби в величезному наборі насадок, немає сенсу за нього переплачувати.
Тип фільтра
Фільтр затримує частинки пилу і сміття всередині мішка, випускаючи назовні очищене повітря. Іншими словами, від його якості залежить рівень кінцевого результату і, відповідно, ціна. За ступенем очищення існує п'ять різновидів цієї складової:
- H10 - ретельність відділення сміття від повітря близько 85%;
- H11 - якість відсіювання сміття одно 95%;
- H12 - ефективність відділення пилу становить 99,5%;
- H13 - робота здійснюється з 99,995% точністю;
- H14 - ефективність роботи становить 99,9995%.
За принципом роботи виділяються фільтри:
- водяній;
- тканинний;
- циклонний.
У водяному фільтрі повітряний потік пропускається через рідину. Частинки пилу і сміття залишаються у воді і випадають осадом на дно.
В тканинному типі використовується кілька шарів щільного матеріалу. Повітряний потік, проходячи крізь такий фільтр, залишає в його секціях зібраний пил.
Циклон фільтрування застосовується в автопилососи з пластиковим контейнером для збору сміття. В такому пилесборнике повітря обертається з великою швидкістю, а сміття, під дією інерції, прилипає до стінок.
Вибрати і купити автопилосос можна на 130.com.ua з доставкою по Україні.