На що дивитися при виборі автопилососа?
Звичайно, автомобіль вже давно перейшов у стадію необхідних речей, особливо для великих сімей. Але потрібно враховувати появу певних зобов'язань, серед яких — підтримання чистоти. А якщо у вас є діти або тварини, то набагато складніше підтримувати порядок. Для кожного ця проблема вирішується по-різному: комусь зручно щовечора заїжджати на автомийку, хтось взагалі збирається раз на місяць. Універсальне і практичне рішення — купівля автопилососа. Розглянемо детальніше його конструкцію.
Пилозбірник
Автопилососи розрізняють по конструкції фільтрів — контейнерні та циклонні. Перший тип більш довговічний: повітря зі сміттям продувається компресором через спеціальний фільтр, де і залишається все сміття. Переваги:
- простота управління;
- доступна ціна;
- компактність.
Але є і свої недоліки, наприклад, невеликий обсяг самого фільтра, галаслива робота.
Моделі з циклонним фільтром мають постійну потужність всмоктування. Немає ніяких мішків, які потрібно періодично очищати і витрушувати. Контейнер прозорий, тому зможете легко знайти якісь загублені дрібні речі.
Потужність
Якщо порівнювати автомобільні моделі і звичайні, то у перших параметр споживаної потужності в 10, а то і в 20 раз менше. Тому їх навіть і не порівнюють з повноцінними конструкціями на 220 В.
В залежності від споживання енергії автопилососи бувають:
- малопотужні (до 80 Вт);
- потужні (понад 80 Вт).
Зверніть увагу, що не кожен прикурювач зможе витримати підключення потужного приладу. Тому враховуйте можливості свого авто.
Параметр потужності всмоктування залежить від безлічі чинників, наприклад, від потужності двигунів, від конструкції шланга, форми насадки. Звичайно ж, і цей показник значно менший, ніж у повноцінних пилососів.
Не забувайте, що автомобільна техніка не може конкурувати з побутовими моделями. Ці апарати відрізняються своїми завданнями — перший тип призначений для експрес-прибирання.
Деякі моделі оснащуються дводвигунною системою, але ефективні вони лише на тканинних поверхнях. На показник потужності всмоктування якихось стандартів немає: якісь виробники вимірюють його з фільтром, а інші без нього. Тому враховуйте, що вказана цифра може відрізнятися від тієї, що ви побачите на практиці.
Живлення
Стандартно пилососи підключається до бортової мережі автомобіля. Довжини проводу вистачає для прибирання салону, а якщо це хетчбек або універсал, то зможете ще дістати до багажника.
Є також автономні моделі та універсальні, які можуть працювати від бортової мережі і від вбудованого акумулятора. Зверніть увагу, що заряд батареї теж не довговічний, тому і час роботи обмежений.
Додаткові насадки
У вашому салоні присутні різні поверхні і тканини, прибирати які потрібно за допомогою різних насадок. Насадки можуть бути активні (із вбудованим додатковим двигуном) і пасивні (пластикові комплектуючі). Найбільш популярним є другий варіант.
Комплектація кожної моделі індивідуальна. Більш просунуті включають в себе: стандартну щітку, малу щілинну щітку, турбощітку, щілинну насадку, щітку з широким носиком, щітку для пилу, щілинну щітку та ін. Купити автопилосос в Івано-Франківьску, Тернополі, Львові з доставкою по Україні ви можете в інтернет-магазині 130.com.ua.
Що й для чого потрібно:
- гнучкі — для прибирання в кутах, вузьких щілинах, важкодоступних місць;
- плоскі — для багажника;
- електрощітки — для оббивки сидінь;
- з широким носиком — для прибирання повітроводів;
- з жорстким ворсом — для видалення засохлого бруду;
- з м'яким ворсом — для пилу;
- зубчасті — для ворсу.
Є також пристрої з вологим прибиранням, що особливо затребуване, коли за вікном негода.