Чим небезпечні сніг і мороз для авто
Вже скоро настануть зимові холоди, тому незайвим буде згадати, що чекає водіїв у часи постійних морозів і снігопадів. В принципі, сучасні автомобілі адаптовані під їзду при мінусовій температурі. Справа в тому, що самі водії за час теплого періоду вже відвикли від примх зими. А адже це пора року вимагає особливого підходу до водіння і дотримання певних правил за доглядом авто.
Обмороження
Якщо температура падає нижче 10 градусів, підвіска починає трохи по-іншому функціонувати. А все тому, що при такій температурі її параметри змінюються:
- гума сайлент-блоків тепер трохи жорсткіша;
- рідина амортизаторів стає в'язкою.
На щастя, такі невеликі проблеми зникають після декількох кілометрів шляху: адже всі механізми підвіски прогріваються і готові до колишньої функціональності. Рекомендується їхати в мороз акуратно, не поспішаючи. Так, ви продовжите термін служби ходової.
Двірники
Якщо машина довгий час простояла на морозі, перевірте, чи не примерзли двірники до скла. Якщо почнете їх включати в такому стані, то значно підвищується навантаження на електропривід. Це може призвести до повної поломки мережі або зниження потужності.
Тороси
Снігоприбиральна техніка робить корисну справу, але залишає після себе снігові бруствери, які згодом перетворюються на крижані тороси. Слід акуратно проїжджати такі ділянки, адже в них можна вдаритися і зламати бампери, нижні спойлери, пластикові щитки.
Глибина
Звертайте увагу на засніжені ділянки: за товстим шаром снігу можуть ховатися ями, бордюри, каміння, лід. Так, ви можете легко пошкодити пороги або бампери.
У тісноті
Один із наслідків зимової пори — значно звужуються дороги та парковки. Так, здійснюючи маневр у звичайному режимі, ми можемо впертися в замет або навіть пошкодити корпус авто. Якщо їхати заднім ходом, то й тут можемо нарватися на неприємності: вихлопна труба забивається снігом.
Так, потрібно враховувати більш тісний простір і акуратно здійснювати будь-які пересування, особливо у разі паркування.
Крихкість
Одна з властивостей мороза, про який найчастіше водії забувають, — він робить всі предмети більш крихкими. Тепер не рекомендуємо стукати ногою по пластиковим бризговикам та іншим механізмам: ви можете їх позбутись або ж зламати.
Відігрів
Рекомендується залишати авто для прогріву в теплих місцях: гараж або стоянка. З кузова зійде крижане покриття і відтануть водостоки.
Дисбаланс
На колісних дисках може скупчитися багато снігу і льоду, а це призводить до дисбалансу. Особливо це притаманне внутрішній стороні коліс, так як полки дисків ширші. Якщо на швидкості більше 60 км/год ви відчуваєте вібрації від авто, рекомендуємо заїхати на автомийку і видалити снігові і крижані грудки.
Загроза підкрилкам
Якщо колісні арки вчасно не очистити від снігу і льоду, то можуть пошкодитися підкрилки, особливо якщо вони пластикові. Ризик збільшується, якщо ви вирішили завантажити багажник до межі або проїхатися по ділянках з ямами. Тому важливо вчасно позбавлятися від снігу і льоду.