З 8 жовтня – відновлення контролю швидкісних обмежень. Чого очікувати від нових правил?
З понеділка, 8 жовтня, в Україні починають діяти, точніше поновлюються, правила щодо дотримання швидкісних обмежень на дорозі. Про це було повідомлено Володимиром Гройсманом, прем'єр-міністром країни, в соцмережі Фейсбук.
Радари вимірювання швидкості TruCam будуть розміщуватися в місцях концентрації ДТП та на аварійно-небезпечних ділянках доріг міжнародного значення.
Він стверджує, що правило починає діяти вже з цього понеділка. Спочатку, перший тиждень, швидкісні обмеження будуть попереджувальними, проте надалі будуть введені в дію всі механізми, за якими будуть карати правопорушників. І це робиться не через штрафні стягнення.
Причина не в штрафах
З 2005 року на дорогах нашої країни загинуло близько 74 000 чоловік, а травми отримали понад 640 000 жителів різних регіонів. Основним фактором, через який трапляються аварії є недотримання режиму швидкісних обмежень. При цьому, що важливо, жертвами стають не лише дорослі, а й діти.
Який план дій?
Серед основних напрямків роботи, які будуть введені в дію, розрізняють:
- мобілізація всіх засобів спостереження за ситуацією на дорозі;
- контроль того, як дотримуються технорм у транспортних засобах, особливо громадському транспорті;
- жорсткий контроль вагових обмежень;
- буде введена окрема програма по захисту дітей та введення освітлювальних елементів гардеробу для їх швидкого виявлення.
Таким чином, ці всі правила сприятимуть зменшенню ДТП та, зокрема, рівня смертності на дорогах.
Варто зазначити, що покарання та розмір штрафних стягнень за порушення ПДР будуть дуже серйозними. Це робиться для того, щоб водій перед тим як перевищити швидкість добре поміркував про можливі наслідки.
Всім відомо, що встановлюють поліційні радари близько небезпечних ділянок дороги. І визначити його знаходження самостійно, без використання додаткових пристроїв, досить складно. В цьому випадку купити радар-детектор буде єдиним та розумним рішенням. Його встановлення допоможе не тільки визначити місце знаходження поліційного радара та знизити швидкість, але й дає можливість убезпечити себе та інших від виникнення ДТП.