Нові штрафи для водіїв. Зміна ПДР 2018 у Україні
В цьому році, 27 вересня, будуть прийняті нові зміни щодо правил дорожнього руху. Їх затверджено Верховною Радою України, закон №5364. Крім нововведень були прийняті оновлені, значно збільшені в розмірах, штрафи.
Що нас очікує та які пункти будуть змінені? Пропонуємо ознайомитись з новими правилами, та інформацією щодо затверджених пунктів, та тих, що планують затвердити.
Штрафи за паркування
До правил щодо зупинки та стоянки в спеціально відведених місцях вже прописані деякі нововведення. Зараз питаннями щодо порушників будуть займатись спеціальні інспектори. В їх обов’язки входитиме не лише виписування штрафів, вони також зможуть евакуювати авто на штрафмайданчик.
В обов’язки інспекторів також входить стеження за виплатою водіями плати за стоянку. Талон про це має прикріплюватись на лобовому склі авто. Якщо підтвердження про стоянку відсутнє, то транспортний засіб штрафується в 20 кратному розмірі від вартості паркування, це становить 100-200 грн.
Також буде введена заочна форма штрафів внаслідок фіксації з камер спостереження фото та відео інформації. Інспектор може видавати штрафи без водія автомобіля та прикріплювати документ на лобовому склі. Крім цього, введена система сповіщень за допомогою СМС.
Штрафувати за недотримання правил зупинки та стоянки будуть лише власника транспортного засобу, незалежно від того, хто керував авто. Плата інспектором не стягується, оскільки йому цього робити не дозволено.
Зростають розміри штрафів. Неправильне паркування буде коштувати 255-1 700 грн, найдорожчим буде паркування на місцях, призначених для людей з інвалідністю.
Сума штрафу за неправильну парковку - 255-1700 грн.
Перевищення допустимої швидкості і штрафи
У випадку, коли водій перевищує допустиму швидкість більше ніж на 50 км/г, він буде оплачувати 3 400 грн. Раніше недотримання швидкісних обмежень обходилось лише в 510 грн.
Починаючи з 1 січня 2018 року діє закон, який обмежує рух в населених пунктах до відмітки 50 км/г, при цьому максимальний показник перевищення зменшений з 20 до 10 км/г. Але, виявити тих, хто перевищує швидкість буде важко, оскільки «радари» не використовуються, а фіксація по фото та відео ще не працює. Її запуск очікується на кінець року.
Сума штрафу за перевищення швидкості - 3 400 грн.
Зараз прийняття цього правила відкладається, проте на кількох дорогах столиці планується підвищення допустимої швидкості на 30 км/г (з можливих 50 до 80). Збільшення пропонується на період з квітня по листопад. Якщо такі правила не стануть причиною підвищення кількості ДТП, то їх прийняття можливе і в інших містах України.
Посвідчення водія
З 10 листопада 2017 року діє нова постанова №885, прийнята Кабінетом Міністрів України, відносно правил видачі водійських посвідчень. Відповідно до цього розпорядження документи водію видаються на термін до 2 років. Після цього йому необхідно змінити їх на нові, термін дії яких складає 30 років. Таке посвідчення видається тільки якщо відсутні будь-які штрафи і порушення.
Евакуація транспортного засобу
В оновлених правилах, що почнуть діяти з 27 вересня, інспектору поліції дозволяється евакуювати автомобіль, якщо:
- Виникають перешкоди руху чи загроза безпеці;
- Стоянка здійснюється на проїзній частині;
- Він знаходиться на смузі, по якій рухається громадський транспорт;
- Порушується схема паркування авто і блокується рух;
- Він стоїть на велодоріжці, перешкоджає роботі прибиральної та іншої комунальної техніки, в момент введення надзвичайного стану чи екстреної екологічної ситуації на окремій території;
- Водій припаркував автомобіль в недозволеному місці.
Вартість евакуації транспортного засобу становить 720 грн, а зберігання в спеціально відведеному місці коштуватиме 144 грн/добу.
Вартість евакуації транспортного засобу - 720 грн.
Якщо відсутні права, втеча з місця ДТП
У разі відсутності прав на авто, водій позбавлений прав або він їздить з правами невідповідної категорії, штраф зростає в 20 раз, його сума становитиме 10 200 грн. Ще одне недотримання правил протягом поточного року призведе до виписки штрафу на суму 40 800 грн. До нововведень цифри були дещо меншими – всього лиш 510 грн.
Штраф за їзду без водійських прав - 10 200 грн. Повторне порушення - 40 800.
Якщо відбулось ДТП та водій є його ініціатором, який при цьому втік з місця пригоди, штраф в такому випадку становитиме 3 400 грн, до цього був 255 грн. Також у водія будуть відібрані права на термін 6 місяців.
Нововведення в правилах автореєстрації
Реєстрація автомобіля здійснюється напряму на нового власника без зняття з обліку. Це правило спрощує процес купівлі/продажу авто, робить його легшим та дешевшим.
Відкритий реєстр авто
В цьому році, в серпні, було відкрито доступ до інформації про первинну реєстрацію українських автомобілів, зареєстрованих ще з 2013 року. Зараз, маючи номер машини, пропонується ознайомитись з її характеристиками, роком випуску, місцем та часом реєстрації. В реєстрі відсутні будь-які персональні дані, це виключно статистична інформація.
Штрафування авто с європейськими номерами
У випадку купівлі та ввезення авто з іноземною реєстрацією, або «євробляхи», штраф після автоматичної фіксації на фото чи відео буде відправлятись власнику за місцем прописки. Якщо штраф не виплачений, стягнення грошей будуть примусовими. Під час ввезення автомобіля, «євробляхи», громадянином іншої країни, інформація про порушення та сума штрафу видається робітникам прикордонної служби на кордоні. Якщо водій відмовляється оплачувати штраф, йому буде заборонено виїжджати за межі країни.
Недотримання правил використання ременів безпеки
На сьогодні вже прийнято законопроект ВР України №8492 щодо збільшення суми штрафу при ігноруванні засобів пасивної безпеки, з 51 до 850 грн.
Штраф за їзду з непристебнутим ременем безпеки - 850 грн.
Єдиний реєстр медоглядів
Вже почала функціонувати єдина електронна система медоглядів. Дія цього закону направлена на ліквідацію підроблених медкниг и придбаних довідок про стан здоров’я. Завдяки новим правилам, ці дані будуть в онлайн доступі, вони будуть розміщені в захищеній електронній системі і підробити будь-яку інформацію буде неможливо.
Нововведення для людей з інвалідністю
Органами виконавчої влади були внесені зміни в ПДР. З 11.07.2018 діє розпорядження про те, що людина з інвалідністю, яка рухається в інвалідному візку, є повноправним учасником дорожнього руху, а не звичайним пішоходом. Це надає змогу їм переміщатись по проїзній частині, в правому ряду.