Viber
Дитячі автокрісла
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Кілька ознак того, що автомобільний акумулятор пора змінювати

Очевидно, що якщо автоаккумулятор постійно працює на знос, автовласник не стежить за його станом, то довго він не протягне. Неймовірно, але деякі водії цілком нормально ставляться до того, що акумулятор швидко виходить з ладу і навіть готові міняти батарею щороку. Подібний підхід — помилка, адже сучасні АКБ спеціально були розроблені, щоб справлятися з підвищеними навантаженнями й працювати довго.

Кілька ознак того, що автомобільний акумулятор пора замінити

Середній термін ефективної роботи класичного автомобільного акумулятора складає 4-5 років, для моделей AGM конструкції він дещо вищий — 5-6 років, а для AGM TPPL — від 8 до 12 років. Природно, що ці параметри актуальні тільки в разі дотримання встановлених правил експлуатації. Однак найчастіше батареї доводиться працювати зовсім не в ідеальних умовах. Частий недозаряд, стрибки температури та інші чинники можуть призводити до того, що АКБ раптово виходить з ладу. Зазвичай це відбувається несподівано для водія, але є кілька ознак, які можуть дати сигнал, що батарея вимагає уваги і її термін життя вже добігає кінця. Є кілька способів, що дозволяє досить точно визначити реальний стан встановленої під капотом акумуляторної батареї.

Основні ознаки того, що акумулятор пора міняти

Подивіться на дату виробництва

Найпростіший спосіб визначити закінчення терміну роботи батареї — подивитися на дату її виробництва й на календар. Звичайно, при правильному догляді акумулятор може працювати більше середнього, але частіше за все, якщо його вік вже перейшов 5-6 років, вже варто задуматися про придбання заміни. Особливо це актуально напередодні зими. Стареньке джерело живлення може не впоратися з важкими умовами експлуатації й раптово повністю вийти з ладу.

Слабо тягне на старті, і лампи на приладовій панелі світять тьмяно

Якщо під час пуску двигуна індикатори на приладовій панелі або освітлення в салоні тьмяне й стартер ніяк не може розкрутити колінвал, то це показує, що акумулятору не вистачає енергії, і він не справляється зі своєю роботою. Звичайно, причина може бути в клемах, що окислилися, або в недозарядке, а може бути й набагато серйозніше. Якщо ви помітили подібні симптоми, це привід провести діагностику і з'ясувати справжню причину несправності. Спочатку, звичайно, треба провести підзарядку і підтягнути клеми батареї. Якщо ефекту немає, швидше за все, цієї стартерній батареї вже пора на спочинок.

Кілька ознак того, що автомобільний акумулятор пора замінити

Поганий зовнішній вигляд

Огляньте корпус, якщо на поверхні є краплі кислоти, білий наліт на клемах, пошкодження пластика — все це негативні чинники. Особливо небезпечними є тріщини, які можуть виникнути з різних причин: кипіння або замерзання електроліту, удар під час ДТП. Якщо корпус пошкоджений — це ознака того, що АКБ необхідно міняти.

Низький показник напруги на клемах

Якщо у вас є тестер, то оцінити робочий стан акумулятора можна з його допомогою. Використовуючи даний прилад, необхідно виміряти показник напруги на клемах АКБ. Напруга розімкненого ланцюга (НРЛ) в нормі має становити 12,6-12,7 В. Врахуйте, що проводити виміри відразу ж після зупинки не можна. Між зупинкою двигуна і вимірами має пройти хоча б кілька годин. Інакше показник вийде завищеним.

Якщо в результаті вимірювань НРЛ виявилося нижче 12,3 В, це говорить про те, що акумулятор вимагає підзарядки. Якщо і після відновлювальної зарядки ситуація ніяк не змінилася, значить батарея непридатна до подальшої експлуатації, і її треба міняти.

Реальні способи продовжити акумулятору життя

Якщо вчасно помітити, що акумулятор має труднощі й вже не так ефективно працює, то можна спробувати продовжити термін його експлуатації. І це цілком реально, досить лише знати й виконувати деякі прості правила.

Не допускайте недозаряд або перезарядження

Для відновлення ємності, коли батарея розрядилася, рекомендується користуватися сучасними автоматичними зарядними пристроями, які в процесі строго контролюють ступінь заряду і не допускають перезарядки. Як правило, подібні прилади відразу ж відключаються, якщо був досягнутий потрібний показник. Якщо використовуєте звичайне ЗУ, то важливо строго контролювати процес, як тільки подають ознак «закипання» треба відключати прилад. Інакше термін служби акумулятора істотно скоротиться, тому що в разі перезаряду всередині починаються незворотні процеси, обсипається активна маса, руйнуються пластини тощо.

Кілька ознак того, що автомобільний акумулятор пора замінити

Не менш небезпечна недозарядка. Причому це досить часте явище, тому що при їзді в місті з частими й тривалими зупинками на світлофорах або в пробках, батарея не встигає заряджатися від генератора. В результаті АКБ постійно відчуває брак заряду. Якщо вчасно не компенсувати втрати за допомогою зарядного пристрою, то це також призводить до дуже неприємних наслідків. Іноді причиною постійного недозаряду може бути несправність бортової електроніки, наприклад, генератора.

Уникайте перепадів температури

Усім відомо, що батареї не люблять мороз і різкі стрибки температури. Звичайно, останнім часом зими у нас не дуже суворі, але про цей негативний фактор також забувати не варто. При зниженні температури повітря будь-яка акумуляторна батарея швидше втрачає свій заряд, що часто призводить до проблем з запуском двигуна. Природно, що вплинути на погоду ніхто не може, однак, можна забезпечити батареї оптимальні умови. Для цього можна використовувати спеціальні термочохли або забирати АКБ на ніч додому. Це прості, але цілком дієві методи.

Слідкуйте за чистотою корпуса

Дуже просте правило, але його дотримуються, на жаль, не всі автомобілісти. Те, в якому стані знаходиться корпус акумулятора, безпосередньо впливає на тривалість його служби. Тому його треба час від часу протирати. Очищати й видаляти з поверхні пил, бруд, окис і краплі кислоти. Видалити їх легко за допомогою звичайної бавовняної ганчірки або серветки. Щоб нейтралізувати кислоту, яка міститься в електроліті, можна використовувати розчин харчової соди.

Також треба завжди перевіряти стан контактних клем, які часто піддаються впливу корозії. Видалити іржу можна за допомогою спеціальних антикорозійних сполук, які не тільки прибирають іржавий наліт, але і забезпечують захист, щоб в майбутньому він не з'являвся знову.

Кілька ознак того, що автомобільний акумулятор пора замінити

Вимикайте при тривалому простої машини

Якщо плануєте не користуватися автомобілем тривалий час, то перед тим, як залишити його в гаражі, вимкніть акумулятор, від'єднавши від бортової мережі одну контактну клему, щоб уникнути непотрібної витоку енергії. Це дозволить зберегти заряд, і потім акумулятор відразу ж буде готовий до використання і вам не доведеться його заряджати.

Найкраща профілактика — це своєчасне відновлення (десульфатація)

В процесі роботи автомобільних акумуляторів кислота, яка міститься в електроліті, розщеплюється на воду і сіль. Остання випадає в осад і має особливість накопичення на акумуляторних пластинах. Цей процес має негативні наслідки й отримав назву — сульфатация.

Щоб батарея швидко не втрачала свої робочі якості й могла використовуватися тривалий час, необхідне проведення зворотного процесу — десульфатаціі. Для цього буде потрібно використовувати спеціальний зарядний пристрій з режимом десульфатаціі. Він полягає в тому, що під впливом струмів невеликої сили солі розбиваються, руйнуються і назад переходять в розчин електроліту.

Десульфатація буде ефективною, якщо ви не будете чекати, поки автоакумулятор опиниться "на останньому подиху". Профілактичне відновлення дозволить уникнути цих процесів. З профілактичною метою рекомендується заряджати АКБ раз на місяць автоматичним імпульсним ЗУ на малих струмах — 1-2 Ампера.

Кілька ознак того, що автомобільний акумулятор пора замінити

Як бачимо, не завжди треба відразу ж бігти за новим акумулятором для машини. Іноді можна спробувати повернути його в робочий стан. І зробити це просто. Однак, якщо батарея сильно зношена, відновлення неможливо, то вихід лише один — купити новий автомобільний акумулятор. Інтернет-магазин 130.com.ua пропонує великий вибір батарей і ЗУ для них. У нас можна купити автоматичний зарядний пристрій у Львові, Тернополі чи Івано-Франківську за вигідною ціною. Або вибрати новий акумулятор.

ТОП-3 автомобільних зарядних пристроїв
 

Найкращі зарядні пристрої для акумуляторів

Шукаєте якісний і найкращий зарядний пристрій для акумулятора? Даний рейтинг зарядних пристроїв для акумулятора складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Інтелектуальний зарядний пристрій для автомобільного акумулятора Hyundai HY 410

Інтелектуальний зарядний пристрій для автомобільного акумулятора Hyundai HY 410
Особливості:
  • ★ 9 ступенів заряду
  • ★ максимальний струм – 4А
  • ★ Максимальна ємність АКБ, що заряджається: 110 Ач

Пуско-зарядний пристрій Pulso BC-40155

Пуско-зарядний пристрій Pulso BC-40155
Особливості:
  • ★ Номінальна напруга: 12 В / 24 В
  • ★ для акумуляторів ємністю 20 – 300 А / г
  • ★ Номінальний пусковий струм: 100 А

Автономний пусковий пристрій Einhell CE-JS 18

Автономний пусковий пристрій Einhell CE-JS 18
Особливості:
  • ★ Пусковий струм 600 А
  • ★ Ємність 18 Аг
  • ★ with LED light
 
 

Матеріали по темі

Пуско-зарядні пристрої: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.