Мінімийки: види, область застосування, експлуатація
Мінімийки міцно увійшли в наш побут завдяки своїм корисним якостям.
Багато часу пройшло з 1950 року, коли німецький пан Альфред Керхер розробив мийку високого тиску, правда, варто уточнити, що мобільна версія агрегату, з якою ми знайомі, з'явилася на ринку тільки в 1984 році.
З тих пір інженери часу дарма не втрачали, наділяючи ці прилади безліччю корисних функцій. Завдяки змінним насадкам апарати високого тиску застосовують для мийки вікон і стін, очищення садових доріжок, мийки і поливу декоративних рослин, очищення басейнів, велосипедів, скутерів, але головне це догляд за автомобілем.
Автомобілісти... Автомобілісти бувають різні. Багато автомобілістів техніку люблять, але не розуміють, є такі, які розуміють, але немає грошей придбати, що-небудь пристойніше. На що ви готові заради свого залізного коня, який (як відомо) прийшов на зміну селянській конячці?
Що робити? Як не поглумитися над мікронами цінної антикорозійного оболонки сталевого Буцефала? Як помити не торкаючись до найдорожчого? Відповідь є і ця відповідь безконтактна мийка! Струмінь води під тиском видаляє абразив, що накопичився, з поверхні автомобіля.
Згадайте, як ви мили батьківський Жигулі. Відро води, стара футболка, трохи прального порошку, в кращому випадку шланг з холодною водою і потім дивувалися як швидко тьмяніли фарби Радянського автопрому. Контактна мийка знищує лакофарбове покриття, правда, безграмотна безконтактна — теж (тому уважно читаємо інструкцію).
Існує думка, що вигідніше користуватися послугами професіоналів, ніж купувати дороге обладнання. Займемося математикою, кілька цифр навскидку. Доводиться визнати, що сфера послуг пропонує безконтактну мийку, як з оператором, так і без.
Відвідування так званої самомийкі, де можна самостійно облити автомобіль гольф-класу (просто облити, так би мовити, збити пил доріг), вам обійдеться в 25-50 грн, залежно від налаштувань «однорукого... одношлангового бандита». Але, щоб помити добре (з колісними арками, килимками, шампунем, з дисками, щоб не били), то гривень 100.
У любителів полювання, риболовлі, покатушок по бездоріжжю і буксування в гірській місцевості — ці витрати дещо зростуть. А якщо ви настільки автолюбитель, що можете самі ремонтувати підвіску, то сам Бог велів, вдома, спокійно, збити бруд з важелів, пружин і стійок, щоб працювати було приємно. Кількість і різноманіття, представлених на ринку, мінімийок, підтверджує, що ідеї самостійного очищення глибоко проникли в широкі верстви населення.
Отже мінімийки поділяються за типом приводу:
- електричні з напругою 220 Вольт змінного струму (решта — промислові зразки або екзотика, що рідко зустрічається)
- акумуляторні (буквально, живляться від акумулятора автомобіля)
- бензинові
Тип використовуваної води:
- гаряча (мийки з підігрівом)
- холодна (з можливістю використання гарячої води або без)
Застосування гарячої води полегшує процес відмивання замаслених поверхонь, а використання температур близьких до 100 градусів за Цельсієм, знезаражує поверхню. Такі параметри використовують при очищенні кам'яних, замшілих і забруднених поверхонь, при реставраційних та інших роботах.
Робочий тиск води:
Тиск для побутових автомийок знаходиться в межах 20-160 Бар.
- малий до 110-120 Бар
- середній до 120-140 Бар
- понад 150-160 Бар
Професійні моделі проводять тиск 200 Бар і вище. Робочий тиск і продуктивність (витрата) визначають потужність миючої струменя, чим вона більша тим ефективніше вплив на забруднення, але оптимальний тиск для миття автомобіля від 110 до 140 Бар на відстані 30 сантиметрів від лакофарбового покриття (читаємо інструкцію).
Продуктивність (витрата) води і область застосування
Визначає кількість води пройшло через мінімийки протягом години, одиниця виміру-літр на годину-л/год.
- до 360 л/год — область застосування-мийка мотоциклів, садових меблів, вікна і т.д.
- до 500 л/год — область застосування-мийка авто гольф-класу, садові доріжки, басейни і т.д.
- до 800 л/год — область застосування-джипи, вантажівки, автобуси і мінівени;
- до 1000 л/год — професійне застосування, суду, будівлі і т.д.
Чим більше продуктивність, тим потужніше агрегат і ширше коло завдань, що вирішуються в процесі використання. Купуючи автомийку, уточніть потужності власної системи водопостачання!
Довжина шланга
Чим довше шланг, тим зручніше використання мінімийки, тим вище її ціна. Довжина може досягати від 3,5 до 15 метрів. Пам'ятайте, що шланг не повинен піддаватися механічній дії (злам), щоб не пошкодити металевий корд.
Матеріал робочого механізму (насоса)
Вживаний матеріал визначає експлуатаційні характеристики і довговічність пристосування. Робочий механізм, виготовлений з пластмаси дешевий і легкий, але недовговічний і не підлягає ремонту, також не переносить вплив гарячої води і не розбирається. Застосовується в недорогих моделях, призначених для короткочасного використання.
Робочий механізм зі сплаву алюмінію більш довговічніший і дорожчий, ніж насос з пластмаси, корпус розбірний, але ремонт обходиться не дешево, тому майже не застосовується. Помпи вироблені з латуні — найдовговічніші і міцні, ремонтопрігодні і практичні. На побутові мінімийки встановлюють керамічні і металокерамічні клапани, на професійні пристрої — міцніші з нержавіючих сплавів.
Ресурс експлуатації
Побутові мінімийки розраховані на загальний робочий час близько 100 годин, при робочому циклі 15-20 хвилин. Професійні агрегати призначені для експлуатації в період 1000 годин з робочим циклом в 40-60 хвилин.
Змінні насадки:
- стандартна — з регулятором розпилювача;
- точкова — генерує вузький струмінь води для миття важкодоступних місць;
- віялова — створює широкий водяний факел для обробки великих поверхонь і поливу рослин
- поворотна — насадка оснащена поворотною головкою для обробки важкодоступних місць
- піскоструминна — застосовується для зачистки поверхні від старого покриття, іржі, пухкий нашарувань і т.д.
- грязьова фреза — застосовується для очищення старого бруду, насадка підвищеного впливу, застосовувати з обережністю;
- щітка миюча — застосовується при необхідності м'якого механічного впливу в поєднанні миючих засобів;
- роторна щітка — обертається пристосування для застосування спільно з миючими засобами;
- стандартна насадка — може бути 2-х, 3-х, 4-х позиційної.
Можливість самозабора води
При відсутності, в місці передбачуваного використання, мережевого водопостачання, необхідно уточнити, чи володіє мінімийка можливістю самозабора води з ємності (бочки, басейну). При експлуатації мийки високого тиску економиться до 80 відсотків води, за рахунок використання кінетичної енергії миючого струменя, що важливо в умови відсутності водопостачання.
Котушка для намотування шланга високого тиску, зручна опція при експлуатації мінімийки, так як дозволяє регулювати довжину шланга і уникати небезпечної для нього механічної дії.
Рекомендації по експлуатації мийок високого тиску
- застосовуйте миючі засоби;
- практикуйте первинне обливання (розмокший бруд легше змивається)
- після нанесення миючого засобу, п'ять хвилин позаймайтеся арками, поки автохімія розчинить бруд
- для захисту лакофарбового покриття застосовуйте віск;
- з обережністю робіть мийку шпакльованого автомобіля;
- вода під тиском не повинна потрапляти на корпус автомобіля перпендикулярно,
- Не мийте нагрітий на сонці автомобіль
- не перевищуйте час робочого циклу автомийки (дивимося інструкцію)
Потужність
Потужність мінімийок вимірюється в Ватах і варіюється від 1.1 до 2.2 кіловат. Зазначена потужність є максимальною і відповідає найважчому режиму роботи. Корисним придбанням стане покупка піноутворювача, це прискорить процес мийки і поліпшить його якість.
Для досягнення тривалого терміну служби силового агрегату, майже всі сучасні автомийки обладнуються стандартними змінними або багаторазовими фільтрами. Використання багаторазових фільтрів, це то на чому можна заощадити. Вага мінімийки з усім навісним обладнанням може досягати 15 кілограмів, тому виробник оснащує важкі моделі колесами для полегшення транспортування.
Якщо ви задумалися про придбання мінімийки, необхідно визначитися які функції вона буде виконувати, де зберігатися при негативних температурах, як під'єднуватися до мережі водопостачання тощо.
Купити мийку високого тиску у Львові, Тернополі, Івано-Франківську ви можете в інтернет-магазині 130.com.ua з доставкою по Україні за найвигіднішими цінами.