Як вибрати хорошу мінімийку для автомобіля. 10 параметрів на які слід звернути увагу
Підтримувати чистоту в автомобілі — справа складна і мало чим приємна. Але ми все одно відвідуємо автомийку і намагаємося, щоб машина завжди була чистою зовні і всередині. Щоб самостійно впоратися з цим процесом, ми використовуємо допоміжні пристрої.
Відро і ганчірка — не вселяють шансу на успіх, а от мінімийка добре справляється зі своїм завданням: направляє потік води під високим напором в потрібне місце. Покупка такої конструкції — це не тільки розумне рішення, але й вигідне. Адже ви економите на послуги автомийок, а розширений асортимент моделей дозволяє вибрати мінімийку функціональну та економічну.
Отже, щоб правильно підібрати пристрій, потрібно для початку визначитися, на які параметри звертати увагу.
Види мийок
Всі мийки високого тиску працюють з допомогою електродвигуна від стаціонарної мережі. Моделі бувають однофазні і більш потужні. Так, всі мінімийки направлені на вирішення однієї задачі, але всі вони відрізняються наявністю доступних функцій, якістю і дизайном.
Побутові мийки
Часто найбільш доступні моделі, характеризуються невеликим параметром потужності. Підійдуть, якщо вам потрібно лише зрідка мити машину. Відрізняються малим циклом робочого часу, тому раціонально їх купувати для особистого використання, в малому і середньому бізнесі вони будуть абсолютно неефективні. Побутові мінімийки потрібно часто вимикати, так як можуть перегрітися і взагалі зламатися.
Часто насос виготовляється з якісного пластика. Недолік такого матеріалу — він не призначений для високих температур. Переваги таких моделей:
- невисока ціна;
- простота у використанні;
- невелика вага.
Напівпрофесійні і професійні мінімийки
Такі моделі коштують значно дорожче, але їх особливість в довгому терміні служби. Якщо ви плануєте проводити процедуру миття часто, то придбання такого типу пристрою буде вигідною і обґрунтованою. Ідеальний варіант — для автомийок та СТО. Якщо порівнювати їх з побутовими моделями, напівпрофесійні і професійні мають кращі параметри продуктивності, тиску, потужності.
Тут використовуються більш якісні матеріали для насоса. Приміром, пластик, який може витримувати високі температури або силумін.
Промислові мийки
Використовуються для очищення величезних машин і літаків. Звичайно, тут функціонал набагато ширше, ніж у попередніх моделях. Наприклад, основні особливості:
- працюють з холодною і гарячою водою;
- можна самостійно задавати необхідну температуру для води;
- вбудований манометр;
- в якості матеріалу для насоса використовується латунь;
- трифазне живлення в більшості випадків.
Звичайно, купувати такі моделі для дому — неефективно і невигідно.
За способом забору води мийки також можуть бути з огорожею з ємності або з системою водопостачання.
Де використовуються мінімийки?
Апарати високого тиску стали популярні в Україні і найчастіше використовуються для легкових авто, але на цьому сфера їх застосування не закінчується: велосипеди, мотоцикли, човни, вантажівки, літаки. Призначаються не тільки для домашнього використання, але і для автосервісів, СТО та автомийок.
Багато мінімийок стали популярними навіть в будівельній справі. З допомогою них промивають труби, бетонозмішувачі та інші конструкції. В с/г їх використовують для чищення стайні, свинарників і корівників.
Дивно, але навіть в риболовецькій галузі застосовують мінімийки. Приміром, на човнах, де після лову риби залишається багато сміття, який важко прибрати руками. Використовуються такі апарати високого тиску і в харчовому виробництві, у сферах громадського харчування.
Ну і звичайно, мінімийки — помічник для кожної господині. Такі пристрої допоможуть швидше і ефективніше очистити меблі та будь-які інші побутові предмети.
10 корисних порад: що врахувати перед покупкою?
Отже, під час вибору відповідної моделі, враховуйте такі характеристики:
- 1. Продуктивність — від неї залежить сила подачі води. В побутових моделях цей параметр варіюється в межах 6-12 л/хв.
- 2. Граничний тиск в середньому становить 70-150 бар. В принципі, для ефективного прибирання легкового авто таких параметрів більш, ніж достатньо.
- 3. Помпа в електронасоса повинна виготовлятися з міцного матеріалу. Наприклад, механізм із пластику не зможе гарантувати довгого терміну служби. Краще віддавати перевагу металу.
- 4. Фільтр призначений для захисту води від пилу і сміття. Практичніше використовувати багаторазові конструкції.
- 5. Система підігріву води — тут зможете не залежати від домашнього водопроводу. Функція особливо корисна взимку.
- 6. Система Total Stop — призначена для економії води. Стежить за тим, щоб один цикл не тривав більше 20 хвилин.
- 7. Насадки дозволять використовувати мінімийку універсально.
- 8. Розмір шланга повинен бути таким, щоб ви із зручністю діставали до будь-якої частини вашого авто. Стандартно — 5-7 м.
- 9. Передбачається використання миючих засобів для поліпшення результату.
- 10. Температура води на виході.
Перераховані поради допоможуть вам правильно підібрати мінімийку з урахуванням ваших побажань. Як бачите, такі конструкції стануть помічником в побуті і на виробництві. На 130.com.ua можна купити мінімийки в Івано-Франківську, Тернополі, Львові з доставкою по Україні.