Як боротися з запотівання стекол?

Запітнілі вікна в автомобілі негативно впливають на безпеку водія і пасажирів, адже обмежують видимість дороги і можуть привезти до ДТП. Про цей факт відомо кожному автомобілісту і в цій статті ми розглянемо основні причини запотівання скла і дізнаємося як з цим боротися.
Причини запотівання скла

Скло запотівають через конденсат, який на них осідає. А конденсат з'являється через взаємодію теплого повітря в салоні і холодного — зовні. Тому в зимову пору року вікна запотівають частіше.
Також конденсат утворюється через підвищену вологість в салоні. В дощ або сніг на автомобільних килимках накопичується велика кількість зайвої вологи, яка і призводить до запітніння.
При несправному або некоректно працюючому салонному фільтрі зайва волога не поглинається і залишається в салоні. Через це теж пітніють вікна.
Скло також може запотіти, якщо в автомобілі зламаний клапан, який забезпечує надходження чистого повітря в салон. Ще однією причиною може бути зламаний датчик регулювання роботи заслінок цього клапана.
Якщо в салоні знаходяться пасажири в стані навіть легкого алкогольного сп'яніння, вікна неминуче почнуть пітніти, так як при вживанні алкоголю посилюється тепловіддача організму, підвищується температура тіла і дихальних шляхів. Через гаряче повітря, яке видихає людина в стані алкогольного сп'яніння і відбувається запотівання вікон.
Що робити якщо вікна запітніли

Провітрити і прогріти салон автомобіля
Заведіть двигун, трохи опустіть бічні стекла і включіть підігрів салону на максимум. Головне щоб був відключений режим рециркуляції, який запобігає попадання повітря з вулиці.
Для цього рекомендується завести двигун і поки він прогрівається, злегка відчинити бічні стекла і включити обігрів на найвищу потужність і обертів, а також простежити що б не був включений режим рециркуляції і в салон автомобіля поступало повітря з вулиці.
Протерти вікна
Очевидний спосіб стерти конденсат з вікон — протерти скло сухою і чистою ганчіркою, що добре вбирає вологу. Це позбавляє від «симптомів», але вікна знову можуть запотіти через деякий час.
Замінити салонний фільтр
Якщо основна причина запотівання вікон — зламаний салонний фільтр, то в першу чергу його потрібно замінити або відремонтувати. Якщо цього не зробити, то волога з салону нікуди не дінеться і скло буде систематично пітніти.
Як запобігти запотівання скла

Щоб вікна не запотівали потрібно щоб нормально працювала вентиляція в машині і забезпечувалася хороша циркуляція повітря, щоб стекла були чистими, і щоб в салоні не накопичувалася волога.
Тому необхідно:
- стежити за салонним фільтром, періодично його чистити і при необхідності міняти.
- систематично протирати скло чистою вологою губкою
- уникати в салоні мокрого одягу і використовувати вологопоглинаючі автомобільні килимки
Також для запобігання запотівання скла існує безліч різних спреїв — антизапотівачі, які утворюють на склі тонку плівку з водовідштовхувальними властивостями. Наносити такі речовини необхідно на чисту і суху поверхню. Так як принцип роботи антизапотівачів один, то серед їх безлічі слід звертати увагу на ті, які будуть максимально довго захищати вікна від запітніння.
Матеріали по темі
Будь на хвилі оновлень!
Підписуйся на наш Telegram-канал та отримуй корисні матеріали першим.
Підписатися