За кермом в ожеледицю: що потрібно знати автомобілісту
З настанням холодів пора задуматися про зимовий стиль водіння: бути більш обережним, встановлювати додаткові деталі для підвищення безпеки водіння. Для початку прикладіть максимум зусиль, щоб навіть при ожеледі звести до мінімуму можливі аварії. Наприклад, якщо ви ще не залили незамерзаючу рідину і не змінили літню гуму — у вас є, чим зайнятися на вихідних.
Універсальний прийом в умовах ожеледі — знижуємо швидкість на 10 км/год. і збільшуємо дистанцію між іншими авто. Однією з найбільш частих і серйозних проблем, які виникають взимку, є втрата контролю над автомобілем. Причому занести вас може навіть якщо ви будете їхати і 30 км/год, адже можна наїхати на перешкоду, потрапити в яму. Що ж робити?
Працюємо з кермом і педалями:
1. Кермо. Руки тримаємо у верхній частині, не завалюйтесь на кермо всім тілом.
2. КПП. Гальмуйте двигуном: послідовно перемикайтеся з високою передачі на нижню. В ожеледь на невеликій швидкості краще рухатися на другій передачі. Не зупиняйтеся на заметах або крутих поворотах.
3. Гальма. Якщо попереду світлофор або пішохідний перехід, то краще заздалегідь знизити швидкість. Якщо цього не вийшло, то краще з наявністю ABS гальмувати як можна сильніше, при її відсутності — гальмувати імпульсами.
4. Посадка. Сядьте рівно і притисніть до спинки сидіння: так ви краще будете відчувати автомобіль.
Що ще можна зробити?
Будь-яка дія, яку ви не планували робити з автомобілем, вважається екстреною. Щоб правильно її робити, водієві потрібно мати досвід і відповідний настрій. Наприклад, для новачків рекомендується ознайомитися з відеороликами на тему того, як поводитися в екстремальних ситуаціях.
Треба приділити увагу м'язової пам'яті: для цього на закритому майданчику потренуйтеся екстрено гальмувати і розберіть можливі непередбачені ситуації. Ще допоможуть такі невеликі рекомендації:
- Перед поворотом знижуйте швидкість: покращуєте безпеку пересування.
- Як тільки відчуваєте, що вас заносить, відразу ж приймайте потрібні дії і не чекайте нічого.
- Рулите в бік заносу до тих пір, поки авто не вирівняється в русі.
Намагайтеся триматися подалі від машин, стан чи особливості яких підвищують ризик виникнення аварій. Приміром, у Ланосів часто запотівають вікна, тому у водіїв погіршується видимість, а старі Вази погані в управлінні, особливо в ожеледь.
Ланцюги протиковзання: рятуємо ситуацію
Простими словами, ланцюги протиковзання — це знімний протектор, який допомагає отримати зі звичайної покришки колесо для бездоріжжя. Такі конструкції дозволяють поліпшити зчіпні властивості коліс і надають можливість краще контролювати автомобіль під час ожеледиці.
Ланцюги протиковзання представлені двох типів: з малюнком драбинка і стільники. Перший варіант легше монтується, але менш ефективний на заметах. Другий варіант відрізняється більш плавним обертанням і хорошою керованістю авто. Купити ланцюги протиковзання у Львові, Тернополі, Івано-Франківську з доставкою по Україні можна 130.com.ua.
Сьогодні можна підібрати ланцюги протиковзання на будь-яку марку авто, але потрібно враховувати клас машини: легкова, вантажівка або позашляховик. Визначальний фактор — розмір коліс. В цілому, такі конструкції значно спрощують рух по снігу і льоду.