Чистий і красивий салон – проведення самостійного детейлінгу
Детейлінг вважається одним з найбільш оптимальних способів догляду за своїм автомобілем. Це – правильне та своєчасне обслуговування, захист і очищення всіх поверхонь, особливо лакофарбового покриття кузова. Проведення цієї процедури сприяє отриманню красивого і доглянутого вигляду вашого транспортного засобу.
Кінець осені і початок зими завжди супроводжується наявністю великої кількості бруду, гравію і піску, а незабаром до них додадуться хімічні реагенти і сіль. Тому потрібно «доглядати» за своїм авто більш ретельно, щоб уникнути більшої кількості забруднень і деформацій всередині та зовні авто. Розглянемо деякі рекомендації і поради, за допомогою яких можна зберегти свій автомобіль, навіть без використання професійного детейлінгу в спеціалізованих сервісах.
Починаємо з азів
Зараз легко і просто можна самостійно виконати всі необхідні маніпуляції для забезпечення належного вигляду авто. На ринку засобів для догляду є велика кількість різних речовин і пристроїв, призначених для очищення, миття та проведення інших робіт на різних поверхнях – лакофарбове покриття, пластик, шкіра, метал, скло або велюр. За допомогою цих засобів можна швидко і якісно очистити будь-яке покриття, навіть дуже забруднене або те, що було давно очищеним.
Починається процес детейлінгу з килимків салону:
- Гумові килимки дуже добре очищаються звичайним милом або шампунем, після чого їх змивають водою;
- Ворсові килимки треба ретельно потерти жорсткою щіткою, після чого попрацювати пилососом. Використання щітки необхідне, оскільки завдяки їй руйнується бруд, що накопичилася на ворсі. Це допоможе швидше і ефективніше очистити килимки.
Таким же чином можна почистити оббивку салону, за допомогою жорсткої щітки, а після – автопилососом.
Наступним етапом очищення салону є продування всіх щілин і важкодоступних місць, що знаходяться під сидіннями, на підлозі, під панеллю і, звичайно ж, саму панель. Це можна зробити за допомогою компресора або автопилососа, якщо у нього є опція «на видув». Таким чином, можна швидко і ефективно очистити всі важкодоступні місця в салоні від пилу та бруду.
Повітроводи системи кондиціонування і опалення також потрібно продути. Для цього можна купити спрей зі стисненим повітрям, якщо немає під рукою компресора. Подібні маніпуляції проводяться з салонним повітряним фільтром – його рекомендується прочистити або замінити на новий.
Виконавши всі маніпуляції потрібно повністю очистити салон пилососом від видутих пилових нагромаджень та іншого бруду. Якщо оббивка сидінь шкіряна, тоді її краще після очищення протерти спеціальним кондиціонером.
Відмінний вибір автопилососів різного призначення краще вибирати на перевірених сайтах. У нашому каталозі є пристрої для сухого та вологого прибирання, різних моделей і брендів. Кожен зможе підібрати оптимальний варіант для очищення салону свого транспортного засобу. На 130.com.ua можна купити автопилососи у Львові, Тернополі, Івано-Франківську з доставкою по Україні.
Зовнішнє очищення автомобіля
Наступне, що потрібно зробити – очистити покришки. Для виконання цієї процедури є багато засобів, однак важливо не застосовувати засоби, в основі яких є кислота. Дані компоненти можуть привести до пошкодження литих дискових елементів, до змивання лаку або окислення дискового металу. В іншому випадку можливе виникнення плям на фарбі, якщо випадково забрудниться кузовна частина авто.
Закінчивши з колесами, переходимо до кузова. Самостійне миття, без використання минимийки, дасть можливість оцінити якість лакофарбового покриття і виявити можливі нерівності або пошкодження поверхні.
Дуже важливо! Під час миття кузова, не рекомендується використовувати звичайні засоби для миття посуду. Незважаючи на їх відмінні властивості, що дозволяють добре знежирювати поверхню, вони також сприяють змиванню спеціального захисного воскового покриття, а також різних добавок, які є в спеціальних автомобільних шампунях. В результаті – виникнення або збільшення кількості корозійних осередків на кузові в місцях, де виникли подряпини або відколи.
Після миття кузовної частини потрібно її осушити, а не залишати для самостійного висихання. Причина цього – наявність у воді солей і залишків пилу, які після звичайного висихання помітні на кузові. Усунути воду можна, використовуючи силіконову або гумову щітку, після чого можна промокнути вологі місця мікрофібровою ганчіркою.
Проводимо полірування
Далі проводиться огляд кузова. Лакофарбове покриття повинне бути чистим, з однорідним і глибоким кольором. Але, після тривалого використання автомобіля через низку факторів, воно втрачає свій первісний вигляд. Це вплив піску або бруду, яскравого палючого сонця або пташиного посліду.
- Щоб виявити проблему, необхідно провести чистою і сухою долонею по кузовній частині автомобіля – крилах, капоту, даху, щоб зрозуміти, в якому вони стані.
- Якщо поверхня гладка і рівна, приємна на дотик, тоді можна не хвилюватися, все з нею гаразд.
- В іншому випадку будуть відчуватися шорсткі місця – в цій ситуації потрібно добре подумати про відновлення покриття та полірування.
Плями і інші пошкодження можна усунути двома методами:
- механічним. Це виконується за допомогою спеціального полірувального устаткування. Ним здійснюється полірування з використанням призначеної для цього глини;
- хімічним. Для цього використовуються спеціальні засоби, які допомагають видалити недоліки акуратним їх розчиненням.
Іноді для полірування необхідне застосування двох цих методів, але часте їх використання вкрай небажане. Причина цього – можливість стоншення шару фарби, а при частому проведенні полірування можна його повністю сточити.
Якісність проведення робіт можна дуже просто перевірити: поставити в перпендикулярному положенні лінійку і подивитися на її відображення. Чим більшу кількість цифр можна побачити, тим якісніше виконана робота.
Виконавши полірування потрібно перейти до наступного етапу детейлінгу зовнішнього вигляду автомобіля, а саме покриття захисним покриттям кузовної частини авто. Часто для цього використовуються засоби, в основу яких входить віск. Деякі рекомендації, важливі перед нанесенням цих засобів:
- розрізняють рідкі та тверді речовини. Деякі майстри використовують перший варіант, інші — другий. Це не є принциповим, кожен вибирає те, що йому подобається найбільше використовувати;
- не можна ці два види засобів комбінувати, оскільки вони не зможуть взаємодіяти і не будуть триматися на поверхні кузова;
Витончення покриття відбувається через дію різних несприятливих умов, тому його потрібно регулярно поновлювати, хоча б 1 раз в сезон. Якщо власник використовує авто в жорстких або екстремальних умовах, тоді виконувати нанесення покриття потрібно частіше.
Чистка скляних поверхонь
Наступний, завершальний етап стосується очищення скла. Важливо, щоб під час проведення цієї процедури використовувалися спеціальні засоби, які виготовлені без використання аміаку. Цей компонент не тільки має специфічний запах, він також залишає плями на пластикових елементах автомобіля – приладовій панелі та інших частинах салону.
- Скло миють з внутрішньої і зовнішньої сторони.
- Для миття краще використовувати мікрофіброву ганчірку, оскільки вона добре витирає бруд і вбирає жир.
- Під час миття треба трохи опустити бічні вікна для очищення верхньої скляної кромки.
- Займаючись очищенням лобового скла не рекомендується наносити на нього різні захисні засоби. Виняток може бути тільки засіб «Антидождь».
Важливо пам'ятати, що в детейлінгу особлива увага приділяється саме деталям, тому потрібно кілька разів перевірити всі елементи і частини автомобіля, щоб бути впевненим в їх чистоті і красі. В результаті ваш транспортний засіб буде блищати і мати чудовий вигляд тривалий час.
Чистка і своєчасне обслуговування автомобіля – важливий процес, без якого не може обійтися жоден автолюбитель. Для цього важливо не тільки бажання, але й наявність різних засобів і пристосувань для догляду. З їх величезною різноманітністю можна ознайомитися, відвідавши наш сайт. В каталозі є всі необхідні засоби, які допоможуть зробити автомобіль чистим і красивим. Купити засоби для догляду можна на 130.com.ua.