Viber
Знижки за реєстрацію
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Які існують класи підсилювачів звуку? У чому їх особливості та відмінності

Підсилювач звуку — це складний пристрій, що працює найчастіше на основі транзисторів, здатний посилювати електричні коливання на низьких частотах, що сприймаються людським вухом. Основним його завданням є коригування звукового сигналу, щоб отримати необхідну потужність, і передача його на різні звуковідтворювальні пристрої. Саме завдяки використанню даних пристроїв можна розширити можливості будь-яких аудіосистем і домогтися більш потужного і насиченого звучання.

які існують класи підсилювачів звуку

Особливості використання підсилювачів звуку

Підсилювач є завершальним елементом при створенні системи звукопідсилення. Ці пристрої можуть бути виконані як у вигляді незалежних блоків, з окремою панеллю керування, так і мати внутрішні елементи, поміщені всередину гібридної мікросхеми. Вони є майже в кожному приладі, який відтворює звукові сигнали: в магнітолах, динаміках, комп'ютерах, смартфонах, навушниках і навіть в музичних іграшках.

Всі підсилювачі можна поділити на 2 основні групи: побутові та професійні.

Побутовими вважаються ті пристрої, які можуть забезпечити лише незначний рівень посилення з малим спотворенням звуку. Вони, як правило, використовуються в домашніх аудиосистемах, де важливіше домогтися максимальної якості звучання, а не великої гучності.

Професійні підсилювачі — це більш потужні системи, які зазвичай використовуються для здійснення студійного звукозапису, на концертах, при озвучуванні різноманітних заходів тощо. Головна перевага звукового обладнання даного типу — високі показники ККД, велика потужність і помітне посилення звуку.

Звичайно ж, підсилювачі використовуються і в автомобільних аудиосистемах, вони необхідні для формування оптимального звучання акустики в умовах автомобільного салону. При цьому дуже важливо при виборі підсилювача для автомобіля звертати увагу на основні технічні параметри пристрою: потужність, частотний діапазон, опір, кількість каналів та інші. Одним з таких важливих параметрів також є клас підсилювача.

які існують класи підсилювачів звуку

Класифікації звукових підсилювачів

Дані пристрої відрізняються за принципом і режимом роботи, тому діляться на кілька основних класів. Причому ще якихось 20 років тому можна було знайти лише 2-3 варіанти підсилювачів звуку. Сьогодні ж доступні найрізноманітніші різновиди в декількох основних класах: «А», «АВ», «В», «С», «D» та інші. Така різноманітність пояснюється використанням новітніх технологій у виготовленні напівпровідникових елементів. Саме вони дали можливість збільшити якість звуковідтворення, мінімізувати розміри та значно знизити вартість підсилювачів. Отже, розгляньмо, які ж класи існують і їх основні особливості та відмінності.

Клас А

Підсилювачі цього класу характеризуються низькою ефективністю, але «чистим» сигналом. Цей клас прийнято вважати аудіофільских, тому що такі пристрої забезпечують мінімальні показники спотворення звукового сигналу. ККД у них становить близько 20-30%. Вони досить дорогі при низькій потужності, тому в автомобільних аудиосистемах такі пристрої встановлюються досить рідко. Їх іноді можна зустріти в дорогих аудиосистемах.

Але є у них і істотний недолік — високий струм спокою. Дана величина характеризує струм, який проходить через транзистори, навіть за умови, що вхідного сигналу немає. Це провокує нагрівання підсилювачів, при цьому велика частина енергії від блоку живлення перетвориться в тепло, що і призводить до низьких показників ККД.

Клас В

У підсилювачів звуку цього класу ефективність в порівнянні з попереднім значно вище — приблизно у два рази. ККД їх становить близько 70%. Але у них вихідний сигнал значно більше спотворюється. Вважається, що вони видають звук низької якості, багато фахівців називають його «сухим». Саме тому даний тип підсилювачів вважається непридатним для автомобільних аудіосистем і в машинах практично ніколи не встановлюється.

які існують класи підсилювачів звуку

Клас АВ

Це, як уже видно з назви, комбінований варіант — середнє між першими двома типами. Характерно те, що підсилювачі даного класу при сигналі високого рівня можуть працювати, як підсилювачі класу «В», а при сигналі низького рівня — як підсилювачі класу «А». Тобто даний клас поєднує в собі чистий звук, властивий пристроїв типу А, і ефективність типу В. Це і робить їх найпоширенішими на даний момент автомобільними підсилювачами.

Якщо говорити про продуктивність, то їх ККД становить близько 60%. Цього достатньо для отримання високої якості звукопередачі й забезпечення чистого звуку навіть на високому рівні гучності. Підсилювачі класу АВ часто використовуються при формуванні аудіосистем високого класу.

Клас D

Цей клас підсилювачів з'явився відносно недавно. У пристроях подібного типу використовується цифрова обробка аудіо сигналу й спеціальні імпульсні блоки живлення. Удосконалена конструкція й найсучасніші технології обробки звуку дозволили отримати потужний підсилювач звуку в компактному розмірі та малій вазі.

В класичному підсилювачі транзистори на виході подають безперервний сигнал. При цьому в них на лінійних виходах відзначається досить велике розсіювання потужності. А ось в пристроях класу D потужність майже не розсіюється, а значить і не втрачається. Ця властивість розширює можливості використання підсилювачів цього типу. Пояснюється це тим, що мале розсіювання потужності сприяє тому, що схема майже не нагрівається, а також дає можливість економити місце на платі. Все це не тільки знижує кінцеву вартість продукту, але збільшує час автономної роботи. Також варто відзначити, що вони можуть посилювати цифровий сигнал без його перетворення в аналоговий. Ця технологія застосовується, якщо аудіосигнал вже подається на пристрій в цифровому вигляді.

які існують класи підсилювачів звуку

Одною з головних переваг підсилювачів звуку класу D є високий ККД — від 85 до 95% без втрати якості. Цей показник досягається завдяки тому, що амплітуда імпульсів майже дорівнює показнику напруги живлення, тому на вихідних транзисторах втрати потужності дуже незначні. При цьому перешкоди і спотворення при передачі звуку також відносно невеликі. Підсилювачі цього класу — відмінний варіант для встановлення в автомобіль.

Як бачимо, клас підсилювача звуку багато в чому визначає його робочі характеристики та якість звуковідтворення. І його обов'язково треба враховувати при виборі пристрою, щоб отримати оптимальний результат в підсумку, після підключення всього звукового обладнання. Якщо ви хочете купити автомобільний підсилювач звуку в Івано-Франківську, Львові, та Тернополі, то магазин 130.com.ua пропонує дуже великий вибір моделей від провідних виробників професійної акустичної апаратури.

ТОП-3 автопідсилювачі звуку
 

Найкращі автопідсилювачі

Шукаєте якісний і найкращий автопідсилювач? Даний рейтинг автопідсилювачів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Одноканальний підсилювач звуку Swat M-1.500

Одноканальний підсилювач звуку Swat M-1.500
Особливості:
  • ★ Підсилювач D класу
  • ★ Рівень номінальної потужності 300 Вт при підключенні з опором 4 Ом
  • ★ Оснащений фільтром низьких частот і фільтром Subsonic для ультранизьких частот

Підсилювач звуку в авто Audison Prima Forza AP F8.9 bit

Підсилювач звуку в авто Audison Prima Forza AP F8.9 bit
Особливості:
  • ★ Клас підсилювача D.
  • ★ вісімканальний
  • ★ Потужність каналу 85 Вт

Підсилювач чотирьохканальний Kicx AP 4.120AB

Підсилювач чотирьохканальний Kicx AP 4.120AB
Особливості:
  • ★ Підсилювач класу AB
  • ★ Працює з опором — 1 Ом
  • ★ З великою потужністю
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >