Viber
Пуско-зарядні пристрої
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати зарядний пристрій для автомобільного акумулятора

Про справність акумулятора авто згадують, коли настає критичний момент. Щоб уникнути можливих проблем і своєчасно забезпечити заряд, потрібно правильно підібрати зарядні пристрої. Особливо популярні вони в зимовий час, коли за вікном мінусова температура. Але ж ви можете навіть улітку забути вимкнути світло, підключити безліч пристроїв і акумулятору просто не вистачить потужності.

Купити зарядку для автомобільного акумулятора в Україні, в Івано-Франківську, Тернополі, Львові можна на 130.com.ua.

У сучасного автовласника зарядний пристрій повинен бути в списку найбільш необхідних компонентів. Перш ніж вибрати конкретну модель, потрібно визначитися, чим кожна з них відрізняється.

Напруга — 6/12/24

Перша умова правильної зарядки — відповідна напруга. 6 зустрічається дуже рідко, хіба що на старих моделях мотоциклів. А ось 12 і 24 В — куди частіше. Отже, на ринку автоаксесуарів можна підібрати універсальні моделі і конкретно під певний параметр.

Зарядні пристрої на 24 — універсальні конструкції, які підходять і для легковиків, і для вантажних авто. Вони також використовуються і для другої, дрібної і не дуже техніки: фури, сільгосп, тягачі та ін.

Напруга для акумуляторів

Тип зарядженої батареї

Автомобільні акумулятори бувають: свинцево-кислотні, гелеві, сухозаряджені, залиті. Кожному типу властиві свої особливості, тому потрібно підібрати відповідне зарядний пристрій.

WET — єдина універсальна АКБ, до якої можуть підійти ЗП. Але тут пам'ятайте один важливий момент: краще її регулярно заряджати, ніж один раз забезпечити глибоку зарядку.

Гелеві акумулятори мають масу переваг перед свинцевими: невеликий струм саморозряду і довший термін служби. Для таких батарей необхідні спеціальні зарядні пристрої. Тут пам'ятайте, що не можна перевищувати їх максимальне значення струму і не треба використовувати прискорений режим зарядки.

Якщо підібрати неправильний зарядний пристрій, ваш акумулятор може вийти з ладу, роздутися і в більшості випадків вже не підлягатиме ремонту. Тут віддавайте перевагу або універсальним моделям, або уважно підходьте до вибору відповідної конструкції.

Ємність акумулятора

Часто зіставляють поняття ємності до фізичних розмірів батареї. Але тут маємо справу трохи з іншим. Вона вимірюється в амперах/год і показує параметр струму, який АКБ віддає за конкретний проміжок часу. Показник відіграє важливу роль при виборі зарядного пристрою.

Необхідно вибирати такий ЗП, в якому ємність максимально підходить до показника АКБ. Але тут же враховуємо, що з часом акумулятор доведеться міняти і далеко не факт, що ви виберете модель з колишньою ємністю.

Щоб в майбутньому не міняти зарядні пристрої, краще купувати модель з запасом потужності десь 10%. Можна і більше, якщо плануєте в майбутньому купити інше АКБ.

Ємність автомобільних акумуляторів

Струм заряду: яким повинен бути

Важливо правильно підібрати і цей параметр, адже від нього залежить, наскільки сильно ви зможете вберегти його від передчасного старіння. Ви можете заряджати батарею швидше або повільніше. Все залежить від струму: чим він вище, тим швидше відбувається процес. Але тут є інша сторона медалі: високе значення негативно позначається на акумуляторі.

Правильне значення, коли струм дорівнює 10% ємності батареї. Наприклад, ємність АКБ становить 55 А/год, тоді струм зарядки повинен бути в межах 5,5 А.

Контроль за рівнем заряду

Найзручніші зарядні пристрої — автоматичні або імпульсні. Спочатку вони заряджають постійним струмом, а до кінця зарядки переходять на постійну напругу. Все, що потрібно від водія — підключити зарядку до АКБ і чекати, поки завершиться процес зарядки.

Такі пристрої оснащуються мікроконтролером, який визначає величину струму, час, який необхідно для зарядки. Показники виводяться на дисплей, тому водій контролює весь процес.

Автомобільний зарядний пристрій

Застосовувані технології

У залежності від використовуваних технологій, зарядні пристрої бувають таких типів:

1. Трансформаторні — класика. Зараз їх вважають «минулим століттям», так як з'явилися більш вдосконалені моделі. Серед недоліків — великий і важкий трансформатор. За рахунок складнощів в експлуатації, вони не мають великої популярності серед сучасних водіїв.

2. Імпульсні — заряджають з допомогою імпульсів. Працюють з більш високими частотами. Вони мають більшу продуктивність і при цьому компактні. Є додатковий захист від короткого замикання.

3. Пуско-зарядні — крім основної функції зарядки АКБ володіють можливістю запуску двигуна.

4. Бустери (джампы-стартери) — автономні пуско-зарядні пристрої, які виконані в невеликому корпусі. Мають вбудований акумулятор, яким можна запустити двигун кілька десятків разів (залежить від ємності вбудованої батареї), а також заряджати портативну електроніку (телефони, ноутбуки, планшети...).

Найбільшу популярність за рахунок простоти використання отримали імпульсні моделі.

Зарядка глибоко розряджених акумуляторів

Найстрашніше, що може трапитися з вашим акумулятором — розрядка в нуль. Якщо використовувати спеціальну модель зарядного пристрою, ще можна буде врятувати ситуацію.

Так, спеціальний режим для глибоко посаджених батарей реанімує ваше АКБ. Для цього підходить імпульсна зарядка. Для початку йде етап умовної підготовки — струм дуже низький, але поступово він зростає.

Десульфатація — функція відновлення батареї

Якщо ваша батарея лежить в гаражі без діла, тому що вона розряджена, то всередині неї відбувається сульфатація. Тобто вся кислота йде в пластини, а солі кислоти осідають на них. В результаті — щільність електроліту різко падає і втрачається ємність.

Для цього призначені спеціальні зарядні пристрої з режимом десульфатації. Що відбувається: всі солі, що осіли, розбиваються імпульсним струмом. Іде циклічна зарядка: подача невеликого струму, потім пауза і по колу.

Циклічна зарядка

Можливість заряджати холодний акумулятор

В акумуляторів є одна особливість — вони можуть приймати заряд тільки при позитивній температурі. Тому для початку потрібний час, щоб батарея нагрілася.

Якщо хочете прискорити процес, купуйте ЗП з температурною компенсацією. Такий режим є на багатьох сучасних пристроях з автоматичним режимом. Позначається він у вигляді сніжинки — все, що вам потрібно: переключити режими. Він найкраще підходить для гелевих зарядок.

Запам'ятовування налаштувань

Сучасні зарядні пристрої оснащуються функцією запам'ятовування останніх параметрів: величини струму, час заряду. Якщо використовується та ж АКБ, то всі налаштування при повторній зарядці зберігаються і використовуються. Так, економиться час зарядки.

Отже, краще віддавати моделі з розширеним функціоналом.

Дивіться відеоогляди зарядних пристроїв:

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >