Viber
Автосигналізації
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати снігоприбирач?

Снігоприбиральник покликаний полегшити процес прибирання снігу. Існують різні різновиди снігоприбиральної техніки, яка використовується для вирішення різних завдань в побуті або в професійній сфері. Тому до вибору пристрою треба підходити дуже уважно, щоб полегшити завдання пошуку кращої моделі, яка буде відповідати всім вашим потребам, ми розглянемо всі основні види, класи та типи. Ця стаття допоможе знайти відповідь на питання: як вибрати снігоприбирач?

Як вибрати снігоприбирач?

Які бувають снігоприбиральні машини?

Можна виділити дві ключові складові конструкції подібних агрегатів: двигун і шнек.

За типом двигуна:

Електричні . Радіус їх роботи обмежений довжиною мережевого шнура. Крім того, за потужністю вони поступаються бензиновим аналогам. Вони підходять для прибирання свіжого снігу, з великим навантаженням такі апарати не впораються. Тому їх рекомендується використовувати на невеликих ділянках, наприклад в заміських будинках для розчищення доріжок і тротуарів. Вони зручні, легкі та відносно дешеві.

Акумуляторні . Є підвидом електричних снігоприбирачів. Мобільні та не прив'язані кабелем до розетки. Однак потужність таких апаратів невисока. До того ж вони дуже дорогі й вимагають постійної підзарядки батареї, тому не дуже популярні.

Бензинові . Оснащуються бензиновим ДВС, автономні, мобільні та мають високу потужність. Можуть працювати на ділянках, де немає доступу до електричної мережі. Потребують заправці бензином, зміні масла і періодичного проходження технічного огляду. У підсумку вони обходяться дорожче в експлуатації. Однак їх ресурс в кілька разів вище, ніж в електричних.

За типом використовуваного шнека (ковша):

Пластиковий . Підійде для прибирання тільки пухнастого легкого свіжого снігу, коли покрив невеликий. Від сильного навантаження він може пошкодитися, в ньому з'являються тріщини.

Металевий прогумований . Цей варіант дуже ретельно прибирає. Легко може впоратися як з пухким свіжим снігом, так і з мокрим снігом. Метал забезпечує міцність і довговічність.

Сталевий зубчастий . Такий тип шнека може мати вигляд ножів або великих незалежних один від одного сталевих спіралей. Він впорається з будь-яким снігом, навіть обмерзанням зі шматками льоду.

Як вибрати снігоприбирач?

За типом виконання приводу:

Несамохідні. Потребує застосування фізичної сили, тому що такий пристрій доведеться штовхати перед собою. Такі моделі досить дешеві та підійдуть для будинку і дачі, відмінно прибирають сніг на рівних майданчиках. Але вони не підійдуть для прибирання насту і щільного важкого снігового покриву. Як правило, всі електричні снігоприбиральні машини відносяться до несамохідних.

Самохідні. Найчастіше це бензинові моделі. Двигун має потрібну потужність для швидкого обертання колісної осі, що забезпечує рух вперед. Можуть працювати на будь-яких площах і на ділянках з будь-яким типом рельєфу. Ціна їх вище, але комфорт експлуатації та продуктивність у них набагато кращі.

Самохідні снегоуборщики також можна розділити на 2 види:

Колісні — маневрені та легкі, ці пристрої розраховані тільки на роботу на рівних поверхнях. Колеса у них мають спеціальний профіль, що забезпечує хороше зчеплення з льодом і снігом. У високих заметах такі агрегати можуть буксувати.

Гусеничні — менш маневрені, ніж перші, зате відмінно справляються з роботою на місцевості зі складним рельєфом. Мають високу прохідність. Однак коштують такі моделі дорожче колісних.

Як вибрати снігоприбирач?

Основні параметри, на які слід дивитися при виборі снігоочисника

Потужність двигуна

Очевидно, що чим потужніший буде двигун снігоприбирача, тим швидше і якісніше він буде чистити сніг. Однак, зростання потужності призводить і до зростання вартості техніки.

Можна виділити кілька різновидів снігоприбиральних пристроїв по потужності двигуна:

  • 3-4 л с. (4000-5400 Вт) — прибирають на ганку, на виїзді з гаража і виконують інші дрібні роботи;
  • 5-6 к.с (6800-8150 Вт) — здатні прибирати територію до 6 соток;
  • 8 л с. (10800 Вт) — здатні прибирати територію до 10 соток;
  • 10 к.с. (13600 Вт) і вище — призначені для використання на площі понад 1500 м².

Висота і ширина захоплення

Ці параметри дозволяють оцінити продуктивність роботи снігоприбирача. Чим більше значення, тим агрегат може впоратися з більш широкими та високими кучугурами.

Ці параметри залежать від класу використовуваного пристрою:

Висота захоплення

Ширина захоплення

  • побутові — від 20 до 32 см;
  • напівпрофесійні — від 35 до 50 см;
  • професійні — від 50 до 60 см.
  • побутові — від 30 до 55 см;
  • напівпрофесійний — від 55 до 70 см;
  • професійні — від 70 до 100 см і вище.
Як вибрати снігоприбирач?

Діяльність викиду

Цей параметр безпосередньо залежить від потужності встановленого в машині двигуна. Велика дальність викиду потрібна пристроям, які будуть використовуватися для роботи на значних за площею територіях (понад 1500 кв.м.). Невеликій дальності викиду буде досить для прибирання снігу на невеликих просторах.

За дальністю викиду все машини можна поділити на 3 класи:

  • побутові — пристрої мікрокласу (до 3-4 метрів), міні-класу (2-8 метрів), медіум-класу (до 10 метрів);
  • напівпрофесійні — до 15 метрів;
  • професійні — до 19 метрів.

Продуктивність

Характеризується кількістю снігу, яку здатний снігоочисник відкинути за одну годину своєї роботи. Вимірюється зазвичай в тоннах на годину (т/год). Виробники снігоприбирачів іноді вказують її, як площу збирання за годину (м²/год).

За продуктивністю всі машини можна поділити на 3 класу:

  • побутові — агрегати міні-класу (до 8 т/год), медіум-класу (до 10 т \ год);
  • напівпрофесійні — до 30 т/год;
  • професійні — до 90 т/год.
Як вибрати снігоприбирач?

Різновиди систем забору снігу

За цим параметром всі пристрої для прибирання снігу можна розділити на три групи:

  • Одноступінчаті . Найпростіший варіант, що використовується в електричних і невеликих несамохідних бензинових агрегатах. Шнек збирає сніг, а потім передає його в дефлектор викиду. Конструкція має уразливості, тому що шнеку доводиться обертатися з великою швидкістю, щоб сніг точно потрапив в жолоб.
  • Двоступінчаті . Мають більш складну конструкцію. У пристрої є додатковий обертовий механізм — крильчатка або ротор. Крильчатка робиться з металу, зазвичай вона має ножі з 3-4 лопатями, які використовуються для подрібнення снігу, перед подачею в розтруб для викиду. Такі машини працюють швидше та ефективніше перших.
  • триступенева . Вважається, що це найпродуктивніша система викиду. Такі пристрої використовуються при збиранні великих територій, коли очистити сніг треба швидко. Їх конструкція передбачає наявність двох бічних шнеків і одного центрального. У бічні сніг загрібається, а потім в центральному подрібнюється. Крильчатка обертається, перемішуючи сніг, і на великій швидкості з величезною силою виштовхує його в жолоб.

Тип системи управління викидом зібраного снігу

Патрубок для викиду снігу рухається у двох напрямках: поворот і кут. Повертатися він може на 180 градусів вліво-вправо. Вгорі жолоба є спеціальне коліно, що дозволяє змінювати кут. Чим він буде більше, тим далі пристрій спалить викидати сніг. Управління розтрубом здійснюється різними способами, воно може бути:

Ручне механічне . Кут налаштовується вручну на ковші. Це займає багато часу і не дуже зручно, тому що потрібно спочатку зупинити снегоуборщик. Зате це найдешевший варіант.

Дистанційне механічне управління . Зміна кута нахилу відбувається за допомогою важелів або спеціальних ручок на панелі приладів. Перевага в тому, що все можна зробити без зупинки агрегату під час його роботи.

Дистанційне електричне . Найзручніший і технологічний варіант. Управляти дальністю і кутом викиду можна з панелі приладів, використовуючи спеціальний джойстик. Все дуже просто і легко, настройка здійснюється під час руху снігоприбирача.

Як вибрати снігоприбирач?

Додаткові корисні функції

Багато компаній-виробників оснащують свої снігоприбиральні пристрої рядом корисних функцій, які роблять їх використання більш комфортним і ефективним. Найпопулярнішими серед них є такі:

  • Підігрів ручки . Це дуже зручно, коли працювати доводиться в мороз. Руки не замерзають на рукоятках. Така функція істотно підвищує комфорт експлуатації снігоприбирача.
  • Підсвічування . Наявність підсвічування у вигляді фари або прожектора полегшує прибирання снігу, якщо доводиться працювати в темний час доби.
  • Автоматичний поворот . Забезпечує зручність, тому що машина швидко реагує на рухи оператора. Не треба докладати додаткових зусиль.
  • Блокування диференціала . Дуже важливий показник для техніки цього типу — це маневрування. Дорогі моделі зазвичай мають систему блокування коліс. У момент здійснення повороту система шплінтів перешкоджає руху правого або лівого колеса. З урахуванням боку повороту. Заблоковане колесо стоїть і не рухається, а інше обертається, роблячи поворот. Це дозволяє легко повертати важку машину навіть жінці, підлітку та іншим людям, які мають недостатньо багато фізичної сили. Важелі управління блокуванням зазвичай розташовуються під ручками.

Пам'ятайте, щоб вибрати гарну снігоприбиральну техніку, треба врахувати всі важливі для вас параметри. У нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви знайдете великий вибір моделей і зможете купити снігоприбирач в Києві, Одесі чи Харкові з доставкою по всій Україні.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.