Viber
Бустери (джамп стартери)
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати дриль?

Дриль — інструмент необхідний кожному домашньому і професійному майстру. Без нього ні картину не повісиш, ні полку не прикрутиш. За допомогою дриля легко просвердлити отвір у бетонній або цегляній стіні, в різних дерев'яних і металевих об'єктах. Він також допоможе під час складання та ремонту меблів і в разі проведення інших будівельних і ремонтних робіт.

Як вибрати дриль?

Однак вибрати дриль може бути складно, тому що виробники зараз пропонують величезну кількість різноманітних моделей. Тому чимало людей ставить собі питання: як вибрати дриль, який дриль купити та на які параметри дивитися? Давайте докладніше розглянемо типи дрилів і їх особливості.

На які класи діляться дрилі?

Виділяють три основні класи дрилів:

  • Побутові — вони зазвичай мають найпростішу комплектацію і не розраховані на постійні та великі навантаження. Корпус зазвичай зроблений з простого пластику, можуть грітися, тому не підходять для інтенсивної роботи. Водночас вони найдешевші й цілком впораються з найпростішими завданнями, які виникають під час ремонту в квартирі, в гаражі або на дачі.
  • Клас-Hobbi (напівпрофесійні) — ці моделі потужніші, можуть справлятися з підвищеним навантаженням і підходять для частого і регулярного використання. Але все ж вимагають періодичних перерв. Рекомендуються для роботи в невеликих цехах і майстернях. Зазвичай вони добре справляються з широким спектром завдань. За вартістю — це також серединка, дорожче побутових, але дешевше професійних.
  • Професійні — найдорожчі та потужніші апарати, часто мають додаткові функції, які розширюють можливості дриля і роблять його використання максимально універсальним. Якість збірки завжди відмінна, використовується висококласний пластик і якісні металеві елементи. Відрізняються можливістю тривалої безперервної роботи, такий дриль може відпрацювати цілий день без збоїв і проблем.
Як вибрати дриль?

Види дрилів

Їх досить багато, розгляньмо особливості кожного з типів:

  • Безударні дрилі — ці моделі не мають функції удару. З їх допомогою можна свердлити отвори в дереві, металі та пластику, для більш твердих вони не підійдуть, тому що зробити дірку в бетоні та цеглі такий інструмент просто не зможе.
  • Дриль-шуруповерт — відрізняється невеликими розмірами та малою вагою. Максимально простий в експлуатації, зазвичай їх використовують при складанні меблів або для свердління невеликих отворів в дерев'яних поверхнях. Деякі моделі можуть мати вбудований ліхтар для підсвічування, коли роботи проводяться в важкодоступних і погано освітлених місцях.
  • Акумуляторний дриль-шуруповерт — все так само, як і у попередніх, тільки ці моделі працюють від акумуляторної батареї. Завдяки цьому інструмент більш мобільний, може працювати навіть там, де немає доступу до розетки.
  • Ударний дриль — має 2 режими роботи: свердління і свердління з ударом. Це підвищує потужність і дозволяє свердлити міцні матеріали: бетон, цегла, керамзит тощо. Відмінний помічник для домашнього ремонту.
  • Кутовий дриль — це вузькоспеціалізований інструмент, призначений для роботи в важкодоступних місцях. Вони мають особливу форму корпусу, яка дозволяє їм легко справлятися з монтажем складних, незграбних конструкцій. У побуті зазвичай не використовуються, тому що це професійний, специфічний інструмент для вирішення конкретних завдань.
  • Дриль-міксер — до цього типу відносять потужні безударні важкі дрилі, що використовуються для змішування різних будівельних сумішей. Також ними можна свердлити отвори великого діаметра або працювати коронками по дереву або металу. Зазвичай такі дрилі не мають патрона, вінчик вкручується безпосередньо в вал. Використовуються на будмайданчиках, де часто доводиться змішувати великі обсяги клею, шпаклівки та інших сумішей.

Основні характеристики

У дрилів є кілька основних технічних параметрів, які обов'язково слід враховувати перед тим, як купити інструмент.

Як вибрати дриль?

Потужність

Основна характеристика, на яку треба дивитися, вибираючи дриль. Чим вона буде вище, тим з більш складними завданнями може впоратися інструмент, але також він буде і важче. Тут важливо знайти баланс.

  • Зазвичай для домашнього застосування оптимальніше всього брати дрилі потужністю 750-900 Вт. Вага таких моделей може коливатися в діапазоні від 2 кг до 6,5 кг.
  • У професійних потужність стартує від 900 Вт і може доходити для 1500 Вт і вище. Але за це доводиться платити, тому що вони досить важкі й тримати такий апарат довго в руках складно, особливо без підготовки.
  • Малопотужні дрилі 300-500 Вт можуть впоратися лише з невеликим обсягом робіт, час їх безперервної роботи також сильно обмежений. Такі моделі хіба що підійдуть для найпростіших завдань, тому що впоратися можуть лише зі свердлінням отворів в м'яких і не дуже товстих матеріалах.

Однак не завжди достатньо однієї потужності, щоб отримати зручний і практичний інструмент, треба дивитися на його функціональні можливості в цілому.

Тип редуктора

Цей параметр визначає надійність і ефективність дриля в роботі. Редуктора можуть бути 1-швидкісні та 2-швидкісні.

  • Одна швидкість — ці моделі добре підходять для домашнього ремонту, можуть використовуватися як шуруповерт. З їх допомогою в разі необхідності можна замішати розчин або просвердлити кілька невеликих дірок в стінці. Ці моделі відносно недорогі.
  • Дві швидкості — це дорогі багатофункціональні дрилі, які можуть абсолютно вільно переносити великі навантаження. Крім потужного редуктора вони також мають посилений корпус і потужний мотор. З їх допомогою можна швидко замішувати будь-які розчини, свердлити цеглу і товстий метал, працювати коронками по дереву і багато іншого.

Також важливо й те, з якого матеріалу виконаний корпус редуктора. Він повинен бути міцним і добре відводити тепло. Для домашнього використання краще вибрати дриль з металевим редуктором, пластик теж можна розглядати, тільки він повинен бути максимально міцним.

Як вибрати дриль?

Крутний момент

Це також дуже важливий параметр для дрилі, від нього залежить здатність інструменту виконувати складні завдання без перевантажень.

Крутний момент — це сила, яку створює дриль для повороту свердла або біти, він вимірюється в Нм (Ньютон-метр). Чим показник вище, тим з більш щільним матеріалом може працювати даний інструмент. Зверніть увагу, що додаткові передавальні ланки сприяють збільшенню крутного моменту.

Регулювання обертів

Наявність цієї функції дозволяє підвищити результативність і акуратність в процесі загвинчування елементів. У дрилі регулювання здійснюється натисканням на кнопку включення або за допомогою додаткових блоків електроніки, які стабілізують кількість обертів і підтримують це значення постійно навіть в разі великого навантаження.

Тип патрона

Вибір патрона також дуже важливий, тому що від нього залежить зручність і надійність фіксації свердла або біти. Патрони бувають 2 видів:

  • Ключовий — правильно їх називати зубчато-вінцові. Це популярний варіант затискного механізму. Головний плюс кріплення — надійність, навіть під час роботи на великої потужності свердло буде триматися міцно. Для фіксації свердла треба мати спеціальний ключ.
  • Швидкозатискний — це більш зручний і практичний варіант, тому що закріпити в ньому свердло можна без додаткових пристосувань, це істотно прискорює і спрощує процес. Діляться на одномуфтові та двомуфтові. Одномуфтові патрони важче розібрати та фіксація у них менш найнадійніша. Двомуфтові складаються з двох елементів, це робить їх простіше в експлуатації. Для затиску свердла, необхідно утримувати нижню частину патрона однією рукою, а другою закручувати затискну муфту.
Як вибрати дриль?

Режим удару

Інструмент, що має подібну функцію більш універсальний. Але не варто забувати, що все ж такі ударний дриль — це не перфоратор. Для нього свердління з ударом — не основна функція. В разі частого та тривалого свердління з ударом зубці шестерень сточуються, що призводить до виходу механізму з ладу. Тому пам'ятайте, що дриль з фікцією удару, це все той же самий побутовий дриль, призначений для свердління отворів, а пробій дірок в бетоні та цегляній кладці — лише зручна додаткова опція, що розширює можливості інструменту.

Який дриль краще: дротовий або акумуляторний?

Однозначно відповісти на це питання складно, тому що і ті, і інші мають свої особливості та переваги.

Дротовий дриль, що працює від стаціонарної електричної мережі 220 В, надійний і стабільний — це його великий плюс. Однак якщо свердлити треба в приміщенні, де електропроводки ще немає, то краще підійде дриль на акумуляторі. Тоді не доведеться шукати джерело енергії або возитися з подовжувачами. Вибираючи бездротову модель, краще віддавати перевагу варіантам зі змінним акумулятором. Це практично і зручно, не доведеться перериватися на підзарядку, поки одна батарея працює, друга буде підзаряджатися.

Якщо ж вам дриль потрібний для рідкого використання і рішення незначних побутових завдань, то цілком підійде провідна модель, вона дешевше. Для активної роботи у різних умовах і вирішення широкого спектра завдань, краще вибрати акумуляторний варіант з хорошими характеристиками потужності. Такий інструмент буде ефективніше і довше працювати.

Як вибрати дриль?

Пам'ятайте, що вибір дриля — завдання відповідальне. Щоб зробити правильний вибір, треба врахувати всі нюанси, мету використання інструменту і майбутнє навантаження. Якщо не впевнені, як вчинити, ви завжди можете звернутися до менеджерів нашого інтернет-магазину 130.com.ua, і вони допоможуть вам купити дриль у Львові, Івано-Франківську або Тернополі.

Матеріали по темі

Шуруповерти, дрилі, перфоратори: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.